הליכוד: החלפת ממשלת אולמרט היא צורך אסטרטגי

''רמת הגולן היא חלק בלתי נפרד מהמדינה'' נאמר בהודעת הליכוד שבאה בעקבות הדיון בנושא בועדת החוץ והביטחון.

טולי פיקרש ו04/06/2007

בתום דיון שקיימה בסוגיית עתיד רמת הגולן והאפשרות לעימות עם סוריה, קובעת סיעת הליכוד בהודעה שפרסמה כי "החלפת ממשלת אולמרט היא צורך אסטרטגי כדי להשיג ביטחון והרתעה". בהודעת סיעת הליכוד נאמר עוד כי "רמת הגולן היא חלק בלתי נפרד מישראל, בהתאם לחוק שהוחל עליה ביוזמת ממשלתו של מנחם בגין ז"ל, ובנוסף לכך חיונית השליטה בה לביטחון ישראל ולמניעת מלחמה".

סיעת הליכוד גם דוחה את הדיבורים על כך שנסיגה מהגולן תמנע מלחמה. "נהפוך הוא- גישה כזאת מלמדת על חולשה נוראית וחסרת תקדים של ממשלת אולמרט, הממשיכה את המגמה של פגיעה בהרתעה שגרמה וגורמת ממשלה זו". "המשכו של השקט השורר בגבול הסורי ב- 34 השנים האחרונות יובטח על ידי חיזוק ההתרעה והמשך אחיזתנו בגולן", נאמר בהודעת סיעת הליכוד.

שר הביטחון עמיר פרץ אמר היום בהופיעו בפני ועדת החוץ והביטחון כי יש לבחון בזהירות את קולות השלום מסוריה. עם זאת, הבהיר כי "המוכנות של צה"ל צריכה להיות בכל מקרה ואת הקולות צריך לבחון באופן זהיר". "תוכנית ההיערכות נמשכת. צה"ל פרוס וערוך מול כל שינוי במצב באזור. מבחינתנו גם היקף הכוחות וגם היקף המוכנות וגם היכולת לראות את כל המתרחש- היא מהלך שאיננו דומה בשום אופן למצב שהיה קודם. צה"ל עושה את מלאכתו- הוא משקיע גם במילואים, גם באימונים, גם במוכנות וגם בבחינת התרחישים השונים. מדובר במצב חדש מבחינת היכולת של צה"ל להתמודד עם כל שינוי", אמר שר הביטחון, בהתייחסו לפרסומים כי קצינים בצה"ל דחקו בראש הממשלה לפתוח במו"מ מיידי עם סוריה, אחרת, הזהירו, מפני עימות שעלול להתפתח בקיץ.

שר הביטחון הדגיש כי "אנו לא מתעלמים מקולות השלום. שאלת המו"מ עם סוריה היא שאלה מרכזית, סוריה היא לבנה אסטרטגית, היא ציר משמעותי בציר הפונדמנטליסטי שאיראן מובילה, סוריה היא גורם מרכזי בהתחמשות החמאס. הגבול הסורי- לבנוני משמש את הציר שממנו בעצם מניעים את כל ההתחמשות וההתעצמות של החמאס. סוריה גם משמשת מטרייה למנהיגות מדינית של החמאס". בימין דחו את הפרסומים על "לחץ הקצינים" וטענו כי מדובר בספין.

ח"כ אפי איתם (איחוד לאומי) אמר כי "יש ניסיון של גורמים להפיץ 'ספינופאניקה' על כוונה של סוריה לפתוח במלחמה במטרה לערער את הקונצנזוס סביב המשך ההישארות על הגולן. הציבור הישראלי אוהב את הגולן ומבין את חשיבותו לביטחון ישראל" איתם הוסיף כי "סוריה צריכה לדעת כי תוקפנות שלה כלפי ישראל תיענה על ידנו במהלומת מחץ, ובתוצאה שונה לחלוטין מכפי שהסתיימה מלחמת לבנון השנייה".

גם ח"כ צבי הנדל (איחוד לאומי) טען כי "יצרני הפאניקה למיניהם בממשלה מנסים בכל דרך לשטוף את מוחם של הישראלים בדחיפות מו"מ ועקירת רמת הגולן אחרת תפרוץ מלחמה. במערכת הביטחון אין תסריט כזה והניסיונות להוביל לכאורה מתווה מדיני רק כדי להסתיר את עליבותה של הממשלה, הם ניסיונות פתטיים".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י' כסלו התש"פ 08.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS