דובדב נבחר ליו"ר הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית

אברהם דובדבני (דובדב) נבחר פה אחד ע''י הקונגרס הציוני העולמי לתפקיד יו"ר הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית. דובדבני חבר המפד''ל מילא שורה של תפקידים במוסדות הלאומיים ובינהם ראש החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית, חבר הנהלת הסוכנות היהודית, ומאז 2006 כיו"ר עמית של דירקטוריון קק"ל .

 

עמיעד טאוב ו15/06/2010

דובדב.נציג הציונות הדתית (צילום: תומר נויברג, קק"ל)

הקונגרס הציוני העולמי שמתכנס השבוע בירושלים בחר פה אחד באברהם דובדבני כיו"ר הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית. זו הפעם הראשונה בה נבחר יו"ר נפרד להסתדרות הציונית העולמית. עד כה היה תפקיד זה משולב עם תפקיד יו"ר הסוכנות היהודית.

אברהם דובדבני (דובדב), יליד 1945 איש הציונות הדתית וחבר מרכז המפד''ל מטעמה נבחר לתפקידיו השונים, מילא שורה של תפקידים במוסדות הלאומיים ובינהם ראש החטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית העולמית, חבר הנהלת הסוכנות היהודית, ומשמש גם מאז 2006 כיו"ר עמית של דירקטוריון קק"ל וכיו"ר עמית של תנועת המזרחי העולמית, הסיעה הדתית לאומית בהסתדרות הציונית העולמית.

יליד ירושלים, כאיש מילואים השתתף כצנחן בשחרור העיר במלחמת ששת הימים, בעל תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל ומנהל חינוכי מהאוניברסיטה העברית, ותואר מוסמך בסוציולוגיה של החינוך. אברהם דובדבני, איש תנועת המזרחי, פעיל מאד מבחינה ציבורית, חלק מהתפקידים בהם הוא נושא: חבר הנהלת "יד ושם", חבר הועד המנהל "גבעת ושינגטון", חבר ההנהלה הארצית "בני עקיבא" בישראל ועוד. מתגורר ברמת- גן, נשוי + 4.

עם היבחרו לתפקיד אמר דובדבני כי מאז ינקותו הוא חי ונושם פעילות ציונית. הוריו שימשו בתפקידים בכירים בסוכנות היהודית ובמוסדות הלאומיים. אביו שימש כמנכ"ל המחלקה לעליה וקליטה בסוכנות היהודית עד שנת 1967. מבחינה זו, לדבריו, ומבחינות אחרות "אני חש שאני סוגר מעגל", אמר היו"ר החדש של ההסתדרות הציונית העולמית. לדבריו, בכוונתו להקדיש את עיקר מאמציו לחיזוק חזונו של הרצל ולעשותו רלוונטי ככול שניתן לימינו אלה. "עלינו להמשיך ולהטמיע במיוחד בדור הצעיר את ההכרה שאין לנו ארץ אחרת" אמר דובדבני.

בנאום נרגש שנשא מול חברי מול הקונגרס פתח בפסוק "שאי סביב עיניים וראי, כולם נקבצו ובאו לך".ושיתף כאמור את קהל צירי הקונגרס בסיפור אישי על אביו, אשר עזב את המשפחה לשליחות באירופה במנות של אונר"א לאחר השואה. "עוד כתינוק בן כמה חודשים עזב אותנו אבא לחודשים ונסע לאיטליה, להיות במחנות של האונר"א, לסעוד אותם ולעזור להם להגיע לישראל. ראיתי אותו בפעם הבאה בגיל שלוש. היינו גרים רק עם אמא במצור של ירושלים, כאשר אימי חיפשה אוכל בפחים כדי שיהיה אוכל לילדים. אבי העלה כפליים יהודים לישראל ממשה רבינו. דובדבני הזכיר את שירותו כשליח ומזכיר עולמי של בני עקיבא העולמית, "תנועת הנוער היהודית הגדולה בעולם", וכמובן את תפקידיו בהסתדרות הציונית העולמית ובקק"ל.

מאז היבחרו של נתן שרנסקי לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית לפני כשנה, הוחלט להפריד בין תפקיד יו"ר הסוכנות היהודית ויו"ר ההסתדרות הציונית העולמית. בשנה האחרונה לא מילא איש את התפקיד.

ההסתדרות הציונית העולמית היא ארגון הגג של התנועה הציונית המאחד תחת קורת גג אחת את כל הארגונים והתנועות הציוניות הפועלים בחו"ל ובישראל. היא הוקמה ע"י חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, בקונגרס הציוני הראשון בבאזל ב- 1897. במרכז פעילותה העוסקת ההסתדרות הציונית בהעמקת הקשר בין יהדות התפוצות למדינת ישראל ובהנחלת המורשת הציונית בקהילות היהודיות בחו"ל ובישראל. בימים אלה מתכנס הקונגרס הציוני הל"ו, בירושלים בסימן 150 שנה להולדתו של בנימין זאב הרצל.

תנועת בני עקיבא העולמית ברכה את דובדב, בוגר התנועה בהיבחרו לתפקיד חשוב ומשמעותי זה. ''אנו גאים בכך שבפעם הראשונה בהסטוריה, נבחר נציג הציונות הדתית, חובש כיפה סרוגה, לתפקיד יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ומאחלים לו הצלחה רבה'' נאמר בהודעת התנועה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

יום שבת', כ"ז שבט התש"פ 22.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS