הציבור החרדי יצא להפגין

על רקע פסיקת בג''ץ בעניין בי''ס עמנואל וקריאתו של הרב אלישיב לצאת להפגין יצאו למעלה מ-100,000 מפגינים חרדים למחות בירושלים ובני ברק.המשטרה פרסה 10,000 שוטרים ברחבי הארץ וההפגנה עברה בשקט יחסי.22 מההורים נכנסו לכלא.בג''ץ דחה את בקשת העותרים הספרדים לשחרר את ההורים האשכנזים מהכלא.

עמיעד טאוב ו17/06/2010

עימותים בין חרדים לשוטרים בירושלים (צילום: צילום מערוץ 10)

על רקע פסיקת בג''ץ לפיה משפחות התלמידות שיסרבו לקבל את פסיקת בית המשפט, לפיה ילמדו בנות ''בית יעקב'' בעמנואל יחד יכנסו לכלא ושליחתם של כ- 85 צווי מאסר להוריהן של בנות מעמנואל נערכים בציבור החרדי להפגנות ענק ולמאבק מתמשך.

הורי הבנות עצמן הודיעו כי ילבשו בגדי חג ויכנסו בגאווה לכלא ובציבור החרדי תמכו בהם, האוטובוסים ובהם בני משפחות הורי בית הספר בית יעקב מעמנואל הגיעו באוטובוסים מאורגנים ועמוסי מודעות מחאה כאשר הם עונדים סרטי מחאה ומתקבלים באהבה ע''י המפגינים. בבני ברק החלה הפגנה בהשתתפות למעלה מ-30,000 איש בסביבות השעה 12.00 ובירושלים החלה הפגנה בצהריים בהשתתפות עשרות אלפי מפגינים כאשר על פי ההערכות הפגינו היום למעלה מ-100,000 מפגינים, בסיום ההפגנה בירושלים ליוו המפגינים את ההורים למגרש הרוסים.

מוקדם יותר היום דחה בג''ץ את בקשת העותרים לעכב את כליאת ההורים האשכנזים מעמנואל והורה כי הם ייכלאו היום לאחר השעה 17.00 ולאחר שיסתיימו ההפגנות.בפשקווילים שנתלו ברחובות הערים החרדיות נקרא הציבור להצטרף להפגנות:''אחיכם יצאו למלחמה ואתם תשבו בבית?'' תהה פשקוויל אחד בעוד השני מצהיר ''למען אסייר ציון לא נחשה''.

מנהיג הציבור הליטאי הרב אלישיב שליט''א הורה אמש לתלמידי הישיבות לצאת להפגין  וכי לא מדובר בביטול תורה ואף הודיע כי הוא עצמו יגיע להפגנה המתוכננת ברחוב ירמיהו בירושלים.ח''כ גפני הודיע כי מפלגתו לא תכבד פסקי דין המנוגדים להלכה. במפלגת ש''ס יחליטו במהלך הבוקר אם להצטרף לקריאתו של הרב אלישיב, מנהיג התנועה הרב עובדיה יוסף אמר בניגוד לדעת בנו, הרב יעקב יוסף כי לא היה צורך להגיש בג''ץ בנושא.

נשיא המדינה שמעון פרס ואריה דרעי מנסים להשיג פשרה אך עד כה ללא הצלחה.

בתוך כך במשטרה נערכו כראוי להפגנות המוניות וכ- 10,000 שוטרים הוצבו הבוקר ברחבי הארץ ובעיקר אזורי ירושלים ובני ברק וכמו כן הוצבה אבטחה כבדה סביב ביתו של השופט אדמונד לוי, הערכות המשטרה בנוסף לקריאות הרבנים למחות באופן ראוי הביאה לכך שההפגנות הגדולות עברו ללא נזקים ומריבות בין שוטרים למפגינים.יצוייין כי אמש התעמתו מאות חרדים עם כוחות המשטרה ביפו סביב חשד למציאת קברי יהודים במקום וקראו קריאות גנאי לעבר השוטרים.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן אמר אמש כי ''משטרת ישראל תקיים את החלטת בג"צ ותהיה ערוכה בכוחות איכותיים ומקצועיים במוקדים השונים ותפעל באיזונים העדינים והנדרשים בחברה הישראלית''.

תמיכה מפתיעה במאבק החרדי הגיעה מצידו של משה פייגלין יו"ר מנהיגות יהודית שאמר כי ציד המכשפות המתנהל כנגד הציבור החרדי , הוא ניסיון של השמאל למצב את עצמו מחדש. בבית הספר בעמנואל לומדות פי שלש תלמידות ספרדיות , מאשר ייצוג הספרדים בבית המשפט העליון. העמדת הסיפור כמאבק גזעני הוא חלק ממסע רדיפה וליבוי שנאה של אליטת מדינת כל אזרחיה כנגד הציבור החרדי. כולנו בסירה אחת מול בית המשפט העליון. אנו קוראים לציבור להשתחרר משטיפת המוח התקשורתית, ולהצטרף לציבור החרדי במאבק חשוב זה על עצמאות כל מי שהעם היהודי והמדינה היהודית יקרים לליבו.

גם יו"ר המטה העולמי להצלת העם והארץ הרב שלום דב וולפא יצא הבוקר (ה') במתקפה חסרת תקדים נגד הבג"צ וקורא להשתתף בהפגנת הענק שמסמלת את סוף שלטונו של מלכות הבג"צ. "היום הזה ייזכר כתחילת הסוף של שלטון בג"צ. בדיוק לפני 5 שנים, בג"צ בהרכב של עשרה שופטים, אישר את גירושם של תושבי גוש קטיף ונישל את זכויותיהם הבסיסיות, וכיום בג"צ ממשיך בדרכו לפגוע באוכלוסיות נוספות על לא עוול בכפם. מי שלא הבין אז את זעקותינו נגד הבג"צ מבין כיום שבג"צ פועל לעקור את הכל"

הרב וולפא מוסיף בהודעה המיוחדת "על משקל הדברים של מנחם בגין, היום יש לומר "יש ערב רב בירושלים", בג"צ הוביל את כולנו לשפל חסר תקדים, ודווקא מהמצר הזה עם ישראל כולו יתפלל לחזון הגאולה "אשיבה שופטייך כבראשונה ויועצייך כבתחילה" ותכלה מלכות בג"צ מארצנו הקדושה".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

יום ה', ז' כסלו התש"פ 05.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS