''מחנה תחיה'' ע''ש תחיה בן מאיר ז''ל

בעקבות פרסום בעיתון ''מצב הרוח'' על פרוייקט ''יובל'' של ''בני עקיבא'' לילדים בעלי צרכים מיוחדים החליט מאיר בן מאיר, בעלה של תחיה בן מאיר ז''ל שהלכה לעולמה לפני ארבעה חודשים להנציח את זכרה בקריאת מחנה הקיץ של השבטים על שמה.

עמי שרון ו28/06/2010

תחיה ומאיר בן מאיר.דאגה לילדים בעלי צרכים מיוחדים (צילום: באדיבות משפחת בן מאיר)

עציון.גאה ונרגש (צילום: באדיבות אשדיר)

בשבוע בו חל חג ט''ו בשבט היו צפויים בני הזוג מאיר ותחיה בן מאיר ממודיעין לחגוג 18 שנות נישואים. ב-31 לדצמבר נפטרה תחיה בן מאיר (41) בפתאומיות בעקבות התפרצות של מחלה אוטואימונית בה לקתה והותירה מאחוריה המומים את בעלה מאיר וארבעה ילדים.

כארבעה חודשים עברו ובעיתון ''מצב הרוח'' פורסמה כתבה שעסקה בשבט ''יובל'' של בני עקיבא בו חברים ילדים בעלי צרכים מיוחדים ושבתה את ליבו של בעלה, מאיר בן מאיר.

בן מאיר שהתרגש מפעילות הילדים החליט  להנציח את זכרה באמצעות קריאת מחנה הקיץ של השבטים על שמה.
בטקס חגיגי במעמד הרב ישראל מאיר לאו והשר הרשקוביץ שנערך לאחרונה לציון 13 שנים להקמת שבטי יובל הוכרז על ''מחנה תחיה'', מחנה קיץ של שבטי יובל ע''ש תחיה בן מאיר ע''ה.

מאיר בן מאיר סיפר: "בחרנו להנציח את זכרה של תחיה בקריאת מחני הקיץ של שבטי יובל על שמה לאור העובדה כי תחיה הקדישה את חייה לטיפול ושילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים כל זאת מתוך גישה המבוססת על מודעות, זהות, קבלה ושייכות. תחיה שהייתה חניכה, מדריכה ובוגרת התנועה התגאתה תמיד בתנועת בני עקיבא על שבחרה לשים דגש כה בולט על שבטי יובל, מתוך החשיבות העצומה להעצמת המודעות החברתית לבעלי צרכים מיוחדים."

אלי עציון, מבעלי ''מצב הרוח'' סיפר לדתילי כי הוא:''גאה ונרגש ביוזמתו של מאיר בן מאיר שנוצרה בעקבות הפרסום בעיתוננו, המאמץ המתמשך של הקמת ''מצב הרוח'' היה שווה הכל ולו רק בגלל מחנה הקיץ שהוקם בעקבות הפרסום, אני מקווה ומאמין שעוד הרבה דברים טובים ייווצרו בעקבות פעילותנו''. 

שבטי "יובל" בבני עקיבא מבקשים לתת מענה לצורך החברתי של ילדים בעלי צרכים מיוחדים כמו פיגור שכלי, שיתוק מוחין, הפרעות קשב וריכוז ולקויי למידה רב בעייתיים.ילדים אלו רגישים במיוחד וזקוקים לחברה ולסביבה תומכת. הם לומדים במסגרות מיוחדות בבתי ספר על אזוריים, וכשהם חוזרים הביתה אין להם חברה עם ילדים מסביבת המגורים והם סובלים מבדידות ומדחיה אשר נובעת לרוב מחוסר היכרות עם הלקות ומדעות קדומות.

כמענה לכך הקימה התנועה 20 קבוצות ברחבי הארץ  הפועלות פעמיים בשבוע, באמצע השבוע ובשבת, בסניפי בני-עקיבא אליהם משתייכים השבטים.אחת לחודש מתקיימת פעילות משותפת לחניכי שבט "יובל" ולשבט אחד מהסניף. כמו כן בחגים ובקיץ מצטרפים שבטי "יובל" למסעות ולמחנות בני-עקיבא ולוקחים חלק במהלך השנה באירועים המתקיימים בסניפים.

 

 

 

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י' כסלו התש"פ 08.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS