ברנז'ה:מפגש חזנים בפרלמנט, המפכ''ל אוכל ארבע'ס

מפגש בין החזן לח''כ המתחזן, המפכ''ל מצטרף ל''שולם זוכר'' ברמת גן, הרב קרינסקי מחב''ד משפיע, הרבנים הראשיים מתחילים לשדר והשדרים הדתיים זוכים באליפות. סיכום שבוע בברנז'ה הדתית.

רז קיל ו08/07/2010

אורלב ומוצן בדואט (צילום: עמיעד טאוב)

הרב קרינסקי.המשפיע ביותר (צילום: באדיבות מוני אנדר-חבד)

מפגש פסגה מוסיקלי נערך השבוע בפרלמנט הישראלי כאשר החזן העולמי, יעקב מוצן, המתגורר כיום בארצות הברית, הגיע לביקור בארץ. מוצן ניצל את ההזדמנות כדי לבקר יחד עם רעייתו בכנסת כאורחו של יו"ר וועד העוזרים הפרלמנטרים ועוזרו של ח"כ זבולון אורלב, שוקי זוהר שערך לו סיור במשכן.השניים הגיעו לחדרו של ח''כ אורלב המשמש כסולן להקת הכנסת וידוע כחובב חזנות ותיק שם דנו בעולם החזנות היהודי. משתתף נוסף בפגישה ח''כ איתן כבל בדק עם מוצן את יכולותיו בנוגע לחזנות בתימנית.

ליל שבת במניין צעירים - הרא"ה ברמת-גן. תחת מעטה כבד של עייפות מצטברת, נאספים המתפללים אחר הסעודה ל"שולם זוכר" לכבוד שתיים מוותיקי משפחות המתפללים - גרינברג ואנגל - שנולדו להם באותו השבוע נכדים, בכורים להוריהם. התפריט מורכב, כמקובל, משירים, ברכות וליקוטי ארב'עס ופיצוחים. בראש השולחן ישב אורח עם חולצה חגיגית שחורה וכיפה לבנה לראשו. איש לא זיהה את הפנים הכל-כך מוכרות. טוב, לא היו סירנות בסביבה, לא נשמעו קולות אלחוט ואפילו לא צפצוף קטן של ביפר. אז איך אפשר ככה לזהות את מפכ"ל משטרת ישראל? רב ניצב דודי כהן, מסתבר, הוא דודה של אחת היולדות, ויתכן שבזכות הרכים הנולדים עבר גם לילה שקט על הכוחות שבשטח.

תנועת חב"ד הפכה לתנועה המשפיעה ביותר על יהדות ארה"ב, והשפעתה עולה על כוחם של הארגונים היהודיים הוותיקים - כך קובע השבועון האמריקני היוקרתי 'ניוזוויק', בגיליונו המופיע השבוע.השבועון 'ניוזוויק' נוהג בחמש השנים האחרונות לדרג את 50 הרבנים המשפיעים ביותר על יהדות ארה"ב. הרב יהודה קרינסקי, בעבר מזכירו של כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זי"ע, ומי שעומד כיום בראש המערכת העולמית של שליחי חב"ד, נבחר לרב המשפיע ביותר על יהדות ארה"ב.את הרשימה ערך צוות של של העיתון בראשות מר מיכאל לייטון, יו"ר חברת 'סוני פיקטצר'ס', ומר גארי גינסברג, סגן נשיא בחברת 'וורנר'.

עולים לרשת 1.הרבנים הראשיים מצטרפים לרדיו ''קול ברמה'' כחלק מלוח התוכניות החדש. התוכנית תיקרא:"הראשון לציון" ויגישו אותה ברוטציה: הרב הראשי הספרדי, הראשל"צ, שלמה עמאר, הרב הראשי לשעבר בקשי דורון, הרב הראשי לישראל, ישראל מאיר לאו, והרב יצחק דוד גרוסמן ממגדל העמק.

רון נחמן ראש עיריית אריאל נבחר לכהן כיו"ר המועצה המייעצת לענייני חוק הנפט

הסטנדאפיסט יאיר אורבך חודר לתחום הקולנוע. סרטו של אורבך "קסאמבא" התקבל לפסטיבל הקולנוע היוקרתי בירושלים.

הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר הוכתר השבוע (ב) בתואר יקיר "בנין שלם" - ארגון העוסק בבניינה של המשפחה. בטקס שנערך בבניני האומה בירושליםהעניק סגן ראש העיר י-ם מר דוד הדרי את התעודה לרה"ר לישראל. 

השבוע נחנך בבית המדרש "בית מורשה" בירושלים "המכון למדיניות הגיור". כדי לציין את פתיחת המכון, נערך ערב מרתק בנושא ה"גיור" שכלל "מושב" בנושא, בו התשתתפו השר משה (בוגי) יעלון, שר הרווחה יצחק הרצוג, יו"ר הסוכנות, נתן שרנסקי, השופט אליקים רובינשטיין, אלוף (מיל) אלעזר שטרן, הרב דוד סתיו, הרב יובל שרלו, פרופ' בנימין איש שלום, נשיא בית מורשה ויו"ר המכון ללימודי יהדות והרב ד"ר בני לאו אשר מכהן כראש המרכז ליהדות וחברה בבית מורשה בירושלים. לאחר המושב על נושא הגיור, התקיים מושב בנושא "תורה ומדיניות חברתית- מפגש או התנגשות". השתתפו שר הרווחה יצחק (בוג'י) הרצוג, ח"כ זבולון אורלב הרב יובל שרלו, ושופט העליון אליקים רובינשטיין.

-400 צעירים מבני ובנות הציונות הדתית התכנסו באכסניית יהודה, בירושלים בכדי לציין את יום שליחי ציונות הדתית השנתי לשליחים היוצאים מטעם הארגונים : בני עקיבא העולמית, תורה מציון, בת עמי, בן - עמי ומורים שליחים של הסוכנות היהודית לשליחות ציונית-דתית בחוץ-לארץ. חלקו כבוד ובאו להיפרד מהצעירים האידילסטים, בין היתר: ח"כ זבולון אורלב, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אברהם (דובדב) דובדבני, ראש המחלקה לשירותים רוחנים בתפוצות בהסתדרות הציונית, הרב יחיאל וסרמן, סגן יו"ר הקק"ל, גאל גרינוולד, הרב בני לאו, הרב יונה גודמן, מזכ"ל בני עקיבא העולמי זאב שוורץ, סולי סאקס מנכ"ל המזרחי, דינה דובדבני מנהלת מחלקת חו"ל של ארגון בת עמי והרב בועז גנוט מנכ"ל תורה מציון.  באירוע נפרדו המשתתפים משי קרמר, אשר הקים וניהל את המרכז לשליחות ציונית דתית ב-3 השנים האחרונות.

בכנסת חוגגים. השבוע התקיים באחד מחדרי-הישיבות של הכנסת, מסיבת הפתעה לשוקי זוהר, מהאייטם הראשון, שחגג השבוע את יום הולדתו 33. את מסיבת ההפתעה אירגנו היועצת הנוספת של ח"כ אורלב, חני ברלינר ויועצו של ח"כ אלדד, רועי וולף. למסיבה הגיעו לעשות כבוד, באמצע יום - העבודה, עשרות יועצים ועוזרים פרלמנטרים, עיתונאים, וחברי הכנסת יואל חסון שלמד עם זוהר בבין - תחומי, ח"כ אורי אורבך והבוס של זוהר וח"כ זבולון אורלב שאיחל לזוהר להתחתן עוד השנה. המדור מתחייב לעקוב.

כובשים את התקשורת.עובדי רדיו "גלי ישראל"  זכו בטורניר הכדורסל של אליפות התקשורת שהתקיים ב"כיכר ספרא" בירושלים. בחמישיה שיחקו, הקומיקאים יאיר אורבך ואריאל פלקסין מהתוכנית "שניים פוחזים" וכן עורך החדשות והקריין טל אליהו, צחי כהן מדסק החדשות והמפיק והעורך אורי חבר. כולם מהמגזר הסרוג.

נדב גדליה-גלעד, מבקר המוזיקה של "עולם קטן" ובעל תוכנית אישית עם רוח ומוזיקה יהודית בימי שישי ברדיו רמת - השרון. התמקם גם בתפקיד "מבקר המוזיקה" בתוכנית של קובי סלע ועוד היד נטויה.

מזל טוב לזאב וגאולה נריה, מהתושבים הבולטים בישוב שערי - תקווה, שעברו לשכונת ממילא.

ברכת מזל טוב שלוחה לרות וד"ר מוטי גולן, כתב דתילי להודלת נכד חדש שיכנסס בבריתו של אברהם אבינו, בעזר ה', ביום שבת קודש "מטות מסעי". בן ליונת ביתם שתחיה ודרור חתנם/בנם נ"י ואח לתמר המקסימה שתחיה.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. זו אינה זכות להיות ברשימת 50 הרבנים עם אקשטיין
    (08/07/2010)
    בוודאי לא לרב יהודה קרינסקי,בעבר מזכירו של האדמור מליואבויטש זיע. כאשר במקום ה-15 מופיע (הרב?) יחיאל אקשטיין,נשיא הקרן הנוצרית אבנגליסטית IFCJ , הקרן הבינלאומית לאחווה לנוצרים ויהודים," הנקראת בקיצור בארץ -הקרן לידידות. (הרב?) אקשטיין משווק את הנצרות וישו ,כפי שניתן לראת באתר שלו, וכותב בספרו -המסע הביתה THE JOURNEY HOME עמוד 204, זה בדיוק מה שנהייתי יהודי למען ישו., הרבי היה מתנגד נחרץ לשיתוף פעולה וקבלת כספים מהנוצרים,
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS