'יותר מסתננים מעולים חדשים'.דעה.

ח''כ יעקב כץ (כצל'ה) יו"ר האיחוד הלאומי ויו"ר הוועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים כותב לדתילי על הסכנה שמייצרת תופעת המסתננים למדינת ישראל ומזהיר כי אם יימשך קצב ההסתננות הנוכחי שכבר כבש את העיר אילת יאלצו בשנים הקרובות כל תושבי תל-אביב לעבור ליש"ע.

ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה ו12/07/2010

הודעה בסיור בדרום.בנית הגדר עדיין לא החלה (צילום: באדיבות לשכת ח''כ כץ)

כצל'ה.העיר העברית הראשונה תהפוך לעיר אפריקאית גדולה (צילום: מטה ההסברה של האיחוד הלאומי)

התחייבתי זה מכבר כי כמעט בכל פעם שאני אעלה לנאום בדוכן הכנסת אדבר על הבעיה הגדולה ביותר - או כפי שהגדיר אותה הרמטכ"ל בוועדת החוץ והביטחון "הבעיה הלאומית מספר 1 של מדינת ישראל" וסגן שר החוץ דני אילון "בעיה אסטרטגית חמורה ביותר" - בעיית המסתננים מאפריקה.

עם כניסתי לכנסת, הוטל עלי התפקיד לכהן כיו"ר הוועדה "לבחינת בעיית העובדים הזרים". בתחילה עסקתי בנושאים הטריוויאליים שנמצאים תחת כותרת זו: עובדים זרים המוזמנים ארצה על-ידי ממשלת ישראל על-פי חוק ונשארים כאן לתקופה מוגבלת. עובדים אלו באים לתגבר את ענף הסיעוד, הבניה והחקלאות. אלא שמהר מאד מצאתי עצמי לבדי במערכה מול תופעה מדהימה של הסתננות בלתי-חוקית של 15,000 בני-אדם מאפריקה בכל שנה דרך גבול הדרום הפרוץ.

מאז אנו בוועדה מהווים שופר למערכת הביטחון ולפרנסי ערים גדולות בארץ כתל-אביב ואילת המשוועות להפסיק את התופעה הקטסטרופלית הזו וקורא לרוה"מ להקים גדר ומכשול בדרום לצד אמצעים נוספים לעצירת התופעה ולטיפול המתאים לאלו שכבר פה (10,000 בעת הכנסנו לתפקיד ו30,000 ברגע זה).

העיר אילת נכבשה ממש. כל אזרח שישי בה הינו מסתנן אפריקני בלתי חוקי. מדינת ישראל עומדת אבלה וחפוית ראש כאשר ראש העיר אילת נאלץ להריץ קמפיין יקר בתקשורת. הוא קורא בציניות בתשדירים להעסיק מסתננים כי זה משתלם. דרומה של העיר תל-אביב איננו ישראלי או יהודי עוד.

השוק העירוני כבוש כמעט באופן מוחלט ע"י המסתננים הללו. מנהיגי מדינות באפריקה יודעים היום שאין צורך להילחם בישראל כדי להחריבה אלא מספיק להציף אותה בנהר אדם של מסתננים. בתי"ס כמו "הירדן" ו"רוגוזין" מאוכלסים ברוב מוחלט של תלמידים שאינם יהודים.

 7% מתושבי ת"א הינם מסתננים! מי שלא מסייר בשטח לא יכול להבין את חומרת התופעה. הורי ילדים בת"א מעבירים את ילדיהם לחינוך בממ"ד משום ששם אין ילדי מסתננים. כמה חודשים אחרי שזעקנו מעל כל במה שיש לעצור את התופעה במסגרת תוכנית כוללת הכריזה ממשלת ישראל על הקמת גדר עם תחילת חופשת הקיץ.

 כידוע, בניית הגדר לא החלה מכיון ששר הבטחון מסרב לתקצב אותה ממשאבי משרדו. המצב ההולך ומחמיר משול לאדם שמתגלה איזה גידול או זיהום, והוא בוחר להתעלם מן הבעיה במחשבה שאם לא יעסוק בה, היא תחלוף מאליה. למרות מכתבים חוזרים ונשנים לראש הממשלה, למרות בקשות חוזרות ונשנות בפניו ולמרות הצעתנו למנות את השר בוגי יעלון להקים וליישם תוכנית כוללת לתופעה, לא ננקט ולו צעד אחד קטן מצד הממשלה.

רק לסבר את האוזן: גדול הוא בהרבה מספר המסתננים מאפריקה בכל שנה מאשר מספר העולים החדשים! הגדר היא חלק קטן מהפתרון. הרמטכ"ל אף הוא אמר שזה לא מספיק שיש גדר. צריך תוכנית שלמה. כמו שמקימים עסק, כמו שמקימים תוכנית תקציבית, בונים מערכת כוללת. צריך למשל למצוא פתרונות מה עושים עם אלו שכבר נמצאים.

כמו אצל החולה שהתגלה אצלו גידול יש לטפל בכל המערכות; יש לבחון איך ישפיע הגידול על הלב, על הריאות ועל המערכות כולן. אפילו חובש מתחיל לא יסתפק חסימה של מקום הפצע. אנו נוהגים לומר שביהודה ובשומרון אין מקום לקלוט את כל היהודים שגרים בשפלה. אין לנו מקום למיליון יהודים שיבקשו להתנחל פה בעת מנוסם מתל-אביב האפריקנית ומסביבתה.

 אבל, לפי קצב הנכנסים, כל תושבי תל-אביב יצטרכו לעבור ליש"ע. כידוע, לשעת מלחמה כבר מתרגלים זאת שאם יפלו טילים על תל-אביב - יועברו מאות אלפי התושבים לקליטה ביהודה ובשומרון. תל-אביב אשר לפני שנה חגגה את יום הולדתה ה-100 כעיר העברית הראשונה תיאלץ לציין תוך שנים ספורות מאד את היותה העיר האפריקנית הגדולה בארץ-ישראל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS