''מגיני זכויות האדם'' שמים את פורעי החוק מעל החוק.דעה.

אריה פרידמן יוצא נגד שטיפת המוח התקשורתית בנושא העובדים הזרים ותוהה היכן היו כל אותם אבירי זכויות האדם בתקופת ה''התנתקות''?

אריה פרידמן ו02/08/2010

פרידמן.על מה זעקות השבר (צילום: עמיעד טאוב)

בשבועות האחרונים גועשת התקשורת - "לא לגירוש!!!" זועקת כותרת אחד העיתונים, "לא לעקירה" מחרה-מחזיק עיתון מתחרה. בתקשורת הרדיופונית שדרן רודף שדרן בביטויים קיצוניים כנגד "מי שרוצה לגרשם מהמקום בו נולדו" - לרגע חשבתי. זהו. מהפיכה. הכתומים השתלטו על התקשורת!! סוף כל סוף ירד לכולם האסימון - ההתנתקות היתה אסון.

אבל לא. לא כתום ולא בטיח. לא יער ולא דובים. זרים. עובדים זרים. ולא שאליבא דשוקן מוזס וחבורת רוממה מדובר בסתם עובדים זרים, לא - בשוהים בלתי חוקיים!!! אותם אסור לגרש!!!

אז תנו לי להבין - על מי מגינים המכתירים עצמם בתואר "מגיני החוק" ו "מגיני זכויות האזרח" ואת מי הם מגנים? מסתננים, עובדים זרים שאשרת העבודה שלהם פגה וכעת הם שוהים בלתי חוקיים, בעלי אשרת תייר שעובדים ללא אשרה, כל אלה, העוברים על החוק בריש גלי זוכים להגנת הארגונים החברתיים ששמו את פורעי החוק מעל לחוק. (איפה היו כל אותם ארגוני זכויות האזרח כשגירשו אזרחים שומרי חוק, שלוחים של כל ממשלות ישראל מאז ממשלת גולדה, חלוצים שיישבו את חבל קטיף על פי חוק ולפי החלטות הממשלה???).

וכנגד מה הזעקה? כנגד מה מתקוממים המתקוממים? האם מדינת ישראל שולחת את השוהים הבלתי חוקיים למאסר עולם? אולי גירוש לאי השדים? היתכן, לאור כל זעקות השבר, שבסך הכל שולחים את השוהים הבלתי חוקיים חזרה למדינתם? למולדתם? לחיק משפחתם?

ובאיזה מדינות מדובר? האם הפיליפינים, תאילנד, הודו, פולין, אוקראינה ורומניה הם מדינות דיקטטוריות? האם יסווגו עם שובם כאוייבי העם? האם ירדפו אחריהם? מדוע, בשם ה"צדק" לעברייני חוק, הופכים את המדינות הללו לסמל הרוע? מדינות שהינם יעדים פופולרים לתיירות ישראלית, מדינות שכבר שנים רבות הנם בעלות משטר דמוקרטי. דמוקרטיות שבהם מועמד לראשות ממשלה אינו מחליף את חבורבורותיו לאחר בחירתו.

מעמד העובדים הזרים הוא בדיוק זה - עובדים זרים. ישראלי שמגיע למדינות זרות ורוצה לעבוד מקבל בדיוק את אותו מעמד - עובד זר. כל זה כמובן תחת מכסה מחמירה. גרין קארד בלשון לעז. בכל מדינה מתוקנת שולחים הביתה את העובד הזר עם פקיעת ויזת העבודה שלו. רק אצלנו יושבת ממשלה על המדוכה במשך תקופה כל כך ארוכה וכל זאת רק כדי "לעבור מסך". שחס וחלילה לא יצאו עם הפרופיל הלא מחמיא בצמצם התקשורת. די!! הגיע הזמן שתתפסו מנהיגות, תגלו אחריות כלפי החברה הישראלית, תקינות כלפי החוק הישראלי.

הרי איך אמרתם לנו בגירוש מתיישבי גוש קטיף?? - חוק זה חוק!!!

 *הכותב הוא סגן ראש עיריית רעננה. המאמר פורסם באתר דתילי רעננה

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. מילים כדורבנות
    (04/08/2010)
    אבל כבר הבנו שאם הכנסת זה חבורת שחקנים והמדינה זה טלויזיה מה הפלא שההחלטות והדיונים נובעים משיקולי רייטינג
יום ה', ז' כסלו התש"פ 05.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS