מדינת ישראל נגד החיילים המתגיירים

בדיון בבג''ץ בנושא סמכויות רישום הגיורים הפתיעה פרקליטות המדינה כאשר הודיעה כי אינה מכירה בגיורים הנעשים בצה''ל.בחוגים הדתיים זועמים. יו"ר סיעת הבית היהודי, ח''כ אורלב:''מי שלא מוכן להכיר בגיור חיילים בצה"ל על ידי הרבנות הצבאית כופר בעיקר ועוכר ישראל''.

עמיעד טאוב ו07/09/2010

חייל בכותל.למצולם אין קשר לידיעה (צילום: אליעזר שפר)

אורלב.עוכרי ישראל (צילום: עמיעד טאוב)

סערה בעולם הגיור בעקבות הודעת פרקליטות המדינה כי אינה מוכנה להכיר באופן מלא בגיורים אשר נעשו בצה''ל.המדובר בכ-4500 חיילים שעברו גיור במהלך שירותם הצבאי.

בג''ץ התכנס אמש לדון בעתירה של מרכז עתים, האלוף במיל אלעזר שטרן וד''ר עליזה לביא שייצגו שני זוגות אשר התגייסו במהלך שירותם הצבאי ולא הצליחו להרשם לנישואים בגלל שרבני הערים סירבו לרשום אותם.

נשיאת בית המשפט העליון תקפה שחריפות את הרבנים הניזונים מקופת המדינה אך מסרבים לציית לחוקיה.
באופן מפתיע טענה נציגת פרקליטות המדינה, עו''ד גנסין כי קיימת בעייתיות בגיור הצבאי ויש צורך שאנשי הרבנות יבדקו בעצמם את הגיור של הנרשמים ליהדות.

לטענתה של עו''ד גיסין בצבא לא ניתן סליים את הליך הגיור אלא רק להתחילו וכי הדבר צריך להסתיים ברבנות הראשית.

הדברים עוררו את זעמם של החוגים הדתיים בכנסת."כל מי שלא מוכן להכיר בגיור חיילים בצה"ל על ידי הרבנות הצבאית כופר בעיקר ועוכר ישראל", אמר יו"ר סיעת הבית היהודי - מפדל החדשה, ח"כ זבולון אורלב, בתגובה לידיעה לפיה נציגת פרקליטות המדינה טענה בדיון בבג"ץ שלא ניתן לרשום לנישואין מי שעבר הליך גיור בצה"ל. "השירות בצהל כדי להגן על מדינת ישראל והצטרפות לעם היהודי באמצעות גיור של הרבנות הצבאית הם המעשים היהודים הנעלים ביותר, וכל הכופר בכך משים עצמו כעוכר ישראל".

ח"כ אורלב הוסיף כי הוא קורא לרשויות החוק, לרבנות הראשית לישראל ולרבנות הצבאית להסדיר את יהדותם של חיילים אלה לאלתר ולהימנע מרעידת אדמה שתפגע קשות במעמד הרבנות הראשית לישראל ובמעמד הרבנות הצבאית.

 יו"ר 'הבית היהודי', שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ: "הטלת הדופי בגיורי צה"ל היא הוצאת דיבה על המתגיירים ועל המגיירים". "מהיכרות קרובה עם הנושא, אני יודע שהגיור הצה"לי הוא פנינה במערך הגיור", אמר השר הרשקוביץ.

ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה), חבר ועדת חוץ וביטחון, קרא לקיים דיון דחוף בוועדה בנושא.פלסנר: "הדיון בבג"צ ממחיש את המצב האבסורדי בו עסקנים חרדים לא-ציוניים טורקים את דלת הכניסה לעם ישראל בפני אלפי חיילים שבחרו לקשור את גורלם בגורל המדינה."

ח"כ פלסנר קורא לקיים דיון דחוף בוועדת חוץ וביטחון, על מנת לבחון את המעמד החוקי של הגיורים המתבצעים בצה"ל ולבחון הצורך בגיבוש שינויי חקיקה שיאפשרו הכרה בגיורים שכבר בוצעו על ידי הצבא.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. אם הם משרתים בצהל זה כבר טוב
    (07/09/2010)
    גם טוב.
יום א', י' כסלו התש"פ 08.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS