צלבי קרס רוססו על בית הכנסת הגדול במולדובה

תדהמה בקהילה היהודית בקישינב בירת מולדובה, צלבי קרס רוססו בכניסה לבית הכנסת הגדול הממוקם במרכז העיר ברחוב חב"ד ליובאוויטש.

עמי שרון ו15/09/2010

כתובות הנאצה שרוססו על בית הכנסת (צילום: באדיבות ארגון עזרת אחים)

הרב אבלסקי.מעשה משפיל (צילום: באדיבות ארגון עזרת אחים)

מתפללי בית הכנסת שהגיעו אמש נדהמו לראות צלבי קרס וכתובות נאצה בפתח בית הכנסת. מקרה זה צורם במיוחד היות ומולדובה ידועה כמדינה לא אנטישמית.

הרב זלמן אבלסקי, הרב הראשי למולדובה הגיב על המעשה ואמר שמדובר בהלם מוחלט, מולדובה אינה מדינה אנטישמית ונפעל יחד עם ראשי הקהילה היהודית וידידי חב"ד במולדובה למגר את התופעה של ארגונים שוליים המכנים את עצמם "ניו נאצים" .

הרב, המתגורר במדינה המזרח-אירופית זו השנה העשרים ברציפות, הביע תמיהה על המעשה ואמר כי תופעות אנטישמיות במולדובה אינן שכיחות. "מאז שאני פועל כאן בשליחות במולדובה, לא קרה מעשה משפיל בפתח בית הכנסת.

מר שמחה ווינברג מראשי הקהילה היהודית וידיד מוסדות חב"ד הביע את כאבו על מעשה מגונה ומשפיל זה, וקרא, לא עוד. לאירועי אנטישמיות במולדובה, בימים אלו משגר בקשה לבכירים במשטרה ובממשל, למגר את התופעה. ויעשו מאמצים כבירים לתפוס את מבצעי מעשה זה, תוך הגברת השמירה ואמצעי האבטחה על בית הכנסת הגדול במרכז העיר, כהכנה לתפילות יום כיפור, ועל המוסדות היהודיים.

יצויין כי ערוצי תקשורת הגיעו לסקר את האירוע עם הרב הראשי למולדובה הרב זלמן אבלסקי, קונסול ישראל למולדובה סתיו ניז'נסקי, ומנהיגים נוספים, שסיכמו כי יעשו מירב המאמצים למגר את התופעה שאינה שכיכה במולדובה.

בקהילה היהודית עוקבים בדאגה אחרי חקירת האירוע המצמרר, ומקווים שהמשטרה תמצא את האלמונים הפוגעים במקום המקודש ביותר ליהודים בעיר הבירה, וכי כוחות הביטחון יטפל בסידורי האבטחה לקראת בואם של מאות מתפללים לתפילות יום הכיפורים בבית הכנסת.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', ו' ניסן התש"פ 31.03.2020
פרשת צו
כניסה: 18:20 | יציאה: 19:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS