מי איים על המתנחל שהתפלל?

ויקי עזרא, תושב היישוב דולב, שהגיע בערב חג סוכות למאחז יד יאיר על מנת להתפלל טוען שהותקף ואוים ע''י חייל צה''ל שלטענתו איים עליו כי יירה בו ושבר את מפתח מכוניתו.

עידן הראל ו03/10/2010

(צילום: עמיעד טאוב)

המערב הפרוע, גרסת בנימין: ויקי עזרא, תושב היישוב דולב, הגיע בערב חג סוכות למאחז יד יאיר שנהרס לפני כשנתיים על ידי כוחות הביטחון, כדי להתפלל בו תפילת מנחה. לאחר שהחל את תפילת עמידה הגיע אליו מפקד המחסום ודרש ממנו להזדהות. עזרא המשיך בתפילתו בעוד המפקד, חייל בשם אסף, חוזר ודורש ממנו לענות לו באופן מיידי. לאחר שהתפילה הסתיימה פנה עזרא למפקד, הציג את עצמו, וביקש לחזור לרכבו כדי להגיע לביתו לפני כניסת החג. בתגובה ענה לו אסף כי הוא עצור, ולטענתו של עזרא, הוסיף כי יירה בו במידה ויעזוב את המקום לפני הגעת מפקד הפלוגה למקום. על אף האיומים נכנס עזרא לרכבו, והחל בנסיעה לכיוון היישוב דולב. מפקד המחסום זינק אל המכונית תוך כדי סיכון חיי אדם ופתח את דלתו של עזרא. חייל נוסף שהגיע בריצה מהמחסום, ללא מדים, פרץ למכונית מהדלת השנייה, דומם את המנוע, שלף את המפתח וחזר אל הפילבוקס בריצה. לאחר מספר דקות הגיע למקום מפקד הפלוגה שזיהה את עזרא מתפילות אחרות בהן היה נוכח, והורה לחיילים לשחרר אותו ולהשיב לו את המפתח. כשקיבל את המפתח, גילה עזרא כי הוא שבור וכי לחצני האזעקה והמשבת נותקו מהמפתח עצמו. למרות זאת הצליח להניע את הרכב, ולהגיע לביתו דקות ספורות לפני תחילת החג.

בתגובה לאירוע שלח הבוקר עו"ד דורון ניר צבי המייצג את ועד מתיישבי בנימין מכתב לאל"מ אביב רשף, מפקד חטיבת בנימין, בדרישה לחקור משמעתית את החיילים המעורבים באירוע. "בעוד שמחד גיסא ניתנו לחיילים הנחיות שלא לשתות מים באופן גלוי במחסומים במהלך חודש הרמדאן, כדי שלא לפגוע ברגשות המוסלמים הצמים", כתב עו"ד ניר צבי, "הרי שהחיילים אינם מהססים להפריע ליהודי בשעת תפילתו. לא פחות חמור מכך, חייל מוכן לירות ביהודי רק בשל העובדה שהוא לא מתכוון לחכות למ"פ שלו, זאת מבלי שיסכן אותו במאומה ומבלי שעבר כל עבירה".

יצויין כי מאחז יד יאיר שבבנימין נהרס לפני כשנתיים על ידי צה"ל והמשטרה, בניגוד לצו בג"ץ שהורה להימנע מהריסתו, ולפני כחודשיים שוקם על ידי עשרות תושבים באישור הצבא. לפני חודשים אחדים חויבו מפקד האוגדה ומפקד המינהל האזרחי שפיקדו על ההריסה, בתשלום מינהלי על הפרת הצו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS