מאוהב לאויב:האיחוד הלאומי נגד הבית היהודי

לפני שלושה חודשים בלבד הצטלמו יו''ר 'הבית היהודי' השר הרשקוביץ ויו''ר 'האיחוד הלאומי' ח''כ כצל'ה כשהם מחובקים בדרך לאיחוד וכבר אירע פיצוץ נוסף על רקע ההקפאה.ח''כ כץ:''אני יכול להרשות לעצמי להילחם בהרשקוביץ בכל כוחי''.ברחבי הארץ נתלו מודעות:''הרשקוביץ שותף לדבר עקירה''.הבית היהודי בתגובה:''לא מתייחסים לגורמים שוליים, כצל'ה צווח ככרוכיה ומפליג בדמיונות ''. 

עמיעד טאוב ו06/10/2010

המודעות שהפיצו אנשי בן ארי (צילום: צילום מסך)

מאוהב לאויב (צילום: באדיבות לשכת ח''כ כץ)

לפני שלושה חודשים בלבד בעיצומה של תקופת ''ההקפאה'' כינסו ראשי מפלגות הציונות הדתית, השר דניאל הרשקוביץ, יו''ר 'הבית היהודי'' ויו"ר האיחוד הלאומי, יעקב כץ (כצל'ה) מסיבת עיתונאים חגיגית בה הודיעו על כוונת 'הבית היהודי-מפד"ל החדשה' והאיחוד הלאומי לרוץ ברשימה משותפת בבחירות הבאות.

''אם חפצי חיים אנו, חובה עלינו לחבור יחד חרף חילוקי הדעות, שניתן להתגבר עליהם. חילוקי הדעות בין הקצוות השונים בליכוד גדולים יותר מחילוקי הדעות בינינו" אמר אז השר הרשקוביץ.

החודשים חלפו אך המים העכורים בין אנשי המפלגות ה''סרוגות'' חזרו לזרום בשטף במסדרונות הכנסת, על רקע המגעים לחידוש ההקפאה לחודשיים נוספים שלח ח''כ כצל'ה מספר הודעות ליו"ר הבית היהודי שר המדע הרב דניאל הרשקוביץ בהם הפציר באנשי הבית היהודי לפרוש מהממשלה באופן מיידי אם יחליט על הקפאה נוספת מכל סוג שהוא.

משלא צלחו ניסיונות השכנוע כתב כצל'ה לשר הרשקוביץ את הודעת האס-אמ-אס הבאה: "דני יקירי, כתוצאה מהודעתכם אתמול 'פה אחד' - ישנה במשרד רוה"מ שמחה וצהלה. לעומת זאת ישנו אבל גדול ליהודים, צום ובכי ומספד, שק ואפר יוצע לרבים. רוה"מ הבין בדיוק את פשר הודעתכם כי 'אתם מתנגדים להמשך הקפאה'. הוא הבין שלא תפרשו. כתוצאה מכך מתכוון רוה"מ להודיע על הקפאה לחודשיים מטעם ממשלת ישראל בכל הקשור לבניה לפחות ביש"ע. זה יגרום שבעתיד, גם אם חשבנו להתחבר, הכל ירד לטימיון. 'רק הכסא יגדל ממך', יותר מתורה, יותר מארץ-ישראל. המצטער והמיצר, כצל'ה נ.ב. אתה יכול להתקשר בעצמך למשרד רוה"מ ולוודא שאני צודק."

כצל'ה הוסיף ואמר כי:''מותר לי גם להיות אגואיסט. הרשקוביץ גורם בהישארותו בממשלה לכך שנתניהו מקפיא את בתיהם של הציבור מטעמו נשלחתי, את ביתי שלי, את בתי ילדיי תוך רקימת תוכנית להחריבם. ולו רק מסיבה זו אני יכול להרשות לעצמי להילחם בהרשקוביץ בכל כוחי''.

במקביל תלו השבוע פעילי ימין המזוהים עם ח''כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי מודעות סמוך לביתו של השר הרשקוביץ וברחבי הארץ הקוראות לשר הרשקוביץ לפרוש מהממשלה. במודעות נכתב כי נוכח העובדה שנתניהו יאריך את ההקפאה על השר הרשקוביץ להודיע כי יפרוש מהממשלה .במודעות נקראים השר הרשקוביץ וח''כ אורלב שלא להיות שותפים לדבר עקירה.

הקמפיין הנוכחי מזכיר את הקמפיין שניהל האיחוד הלאומי בשלהי שנת 2004 כנגד ח''כ זבולון אורלב ששימש אז כשר הרווחה והואשם ע''י מתנגדי התוכנית בשותפות לדבר עקירה.יצויין כי בחודש בנובמבר 2004 התפטר אורלב מתפקידו כשר הרווחה כאשר פרשה מפלגתו מן הממשלה עקב אישור תוכנית ההתנתקות בכנסת.

במפלגת 'הבית היהודי' סירבו היום להתרגש מהקמפיין של האיחוד הלאומי.גורם בולט במפלגה אמר היום לדתילי כי:''האיחוד הלאומי יכולים להמשיך לנבוח, אנחנו הפסקנו להיות הפראיירים שפורשים מממשלות בגלל דברים ערטילאיים, הדגלים אותם אנו נושאים והנושאים אותם אנו מקדמים חשובים מספיק כדי שלא נתרגש מכל איום, מוטב לכצ'לה שיפנה את זעמו לשרי הליכוד, לא בקולו הבודד של נציג הבית היהודי תלויה ההקפאה''.

משה ענבר, דוברו של השר הרשקוביץ אמר בתגובה לדתילי:''כי קשה להתייחס ברצינות לגורמי שוליים שכל עיסוקם בהדבקת מודעות. לא הם ילמדו אותנו על אהבת המולדת, בזמן שמאז סיום ההקפאה השר הרשקוביץ פועל בכל כוחו לגיבוש רוב בממשלה נגד האפשרות של הקפאה נוספת ואכן הנושא לא עלה על הפרק בשביעייה ובקבינט כצל'ה צווח ככרוכיה ומפליג בדמיונות מעוותים על שקים ואפר''.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. ריב של מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה בבחירות הבאות
  (06/10/2010)
  כמה רעל
 2. איך נציגי ציבור דתי מעיזים להתבטא ככה?
  (06/10/2010)
 3. זה סופו של כל איחוד צבוע
  (06/10/2010)
  מה יש לאנשי מפד''ל לחפש אצל מי שכל היום עסוקים בלהתקיף אותנו?
 4. ארץ ישראל יותר חשובה מכיסאות
  (06/10/2010)
  מתי יבינו את זה גם אנשי המפד''ל?
 5. ל1 - שניהם עברו ויעברו ובגדול את אחוז החסימה
  (06/10/2010)
  הבית היהודי עבר ב40 אחוז את אחוז החסימה וזה נחשב המון. אגב שנעשו מדגמים כשהכוונה של שתי המפלגות לרוץ ביחד זה לא עבר 5 מנדטים - בסוף שני המפלגות קיבלו 7 מנדטים.גם כאן זה 40 אחוזים יותר וזה נחשב המון.
 6. כך הפילו גם את ממשלת שמיר . חכמים....
  (07/10/2010)
 7. כוכב
  (07/10/2010)
  הקבלה לעם.
 8. בשער נדיר
  (10/10/2010)
  לחיבורי הקורות
 9. כמפדלניק50שנה:על הב"י לפרוש.השארותם,תתפרש כהידבקות לכיסא.
  (31/10/2010)
יום שבת', ט"ז כסלו התש"פ 14.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS