פינוי אלים בחוות גלעד

שוטרי מג''ב שהגיעו לפנות בית מדרש בחוות גלעד היכו קשות נער כבן 15 ששהה במקום.

עידן הראל ו11/11/2010


תיעוד הכאת ותקיפת תלמיד הישיבה בתוך אולם בית המדרש בישיבה בחוות גלעד

(צילום: וועד מתיישבי שומרון)

אלימות קשה בחוות גלעד כאשר שוטרי מג''ב שהגיעו לפנות בית מדרש במקום היכו קשות נער ששהה במקום.

היום (ה') בשעות אחר הצהרים התקבל דיווח על שטח קוצי שנשרף ליד חוות גלעד. כבאית שהוזעקה ע"י תושבי המקום כיבתה את האש, שהתקרבה לעבר בתי הישוב. תושבים בחוות גלעד הדגישו כי אף תושב לא הצית שום שטח באזור וכי בעונה זו, של שלהי המסיק, הערבים מציתים משטחי קוצים כדי להפטר מהם.

במזכירות חוות גלעד טענו כי אף אחד מתושבי המקום לא נהג בכל אלימות שהיא לאורך כל האירוע, אשר הסתיים ללא כל עימותים ובצורה שקטה, ושתושבי החווה מתנגדים לכל מעשה של אלימות. לאחר למעלה משעה מתום האירוע, החלו שוטרי מג"ב להסתובב ברחובות הראשי בחוות גלעד.

כמה שוטרי מג"ב נכנסו לפתע לאולם בית המדרש של הישיבה בחוות גלעד והתנפלו באלימות על זוג תלמידי ישיבה שלמדו גמרא וגררו באלימות את אחד מהם, תלמיד ישיבה קטין בן 15, תוך שהם מכים אותו קשות.

לטענת תושבי המקום מפקד פלוגת מג"ב, קצין בשם אלי, חנק אותו בחוזקה עד שהחל לפרפר וכמעט איבד את הכרתו. באותו רגע שלף הקצין, כאמור מ"פ במג"ב, מיכל גז מדמיע מסוג גז פלפל והתיז אותו ממרחק אפס לתוך עיניו ואפו של התלמיד.

בדוברות מג"ב הכחישו בתחילה כי אכן אירע אירוע אלימות בבית המדרש של הישיבה וכן כי נעשה שימוש בגז פלפל ע"י השוטרים, אולם תמונות וסרטונים שצילמו ועד מתיישבי השומרון מוכיחות את ההיפך.

בועד מתיישבי השומרון אמרו הערב כי הם רואים את אירוע התקיפה בחומרה וכי תוגש תלונה במח"ש: "זה לא האירוע המיותר החמור הראשון באזור בתקופה האחרונה. האירוע הערב מצטרף לשורה של אירועים מיותרים בהם מנסה גורם כלשהו במערכת הבטחון להדליק במכוון ובצורה זדונית את האזור בכלל ואת אזור חוות גלעד בפרט. לאחרונה שוב ושוב נוחתות מדרג בכיר הנחיות הזויות ומתלהמות המנסות לייצר בכוח ובצורה מלאכותית התנגשויות ועימותים מיותרים. האלימות הקשה של שוטרי מג"ב ואף של מפקד הפלוגה בעצמו, לא היתה מגיעה לעולם ללא אותה רוח מפקד זדונית. שום מערכת שלטונית כזאת לא יכולה לאפשר לעצמה לנהוג כפרובוקטור".

בועד מתיישבי השומרון תקפו גם את השקר שניסתה להפיץ בהתחילה דוברות מג"ב, כאמור עד לפרסום התמונות והסרטונים: "בקלות בה מתירה חלעצמה דוברות מג"ב להפיץ שקרים כשהעניין נוגע במתנחלים הינה תוספת חטא השקר על פשע האלימות הקשה. השקרים האוטומטיים רק ממחישים את טענותנו על רוח המפקד האלימה".

(צילום: וועד מתיישבי שומרון)

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. בושה לעם ישראל
    (07/03/2011)
    בושה לנו מדינת ישראל שכך נוהגים באלימות כלפי קטינים זה לא הדרך .........!!
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS