השר הרשקוביץ:''אני לא מתרגש מחבורתם של בן-ארי ומרזל''

השר הרשקוביץ נפגש אמש עם פעילים ממפלגתו, התייחס לסוגיית הקפאת הבנייה וללחצים עליו ואמר כי::''אם ההקפאה תאושר - נראה עצמנו משוחררים ממחויבויות קואליציוניות....אני לא מוכן לקבל מוסר מכל אלה שלא הצביעו ל'בית היהודי' ''.

עמי שרון ו18/11/2010

הרשקוביץ.לא מתרגש מהאיומים (צילום: יותם פרום באדיבות לשכת השר)

יו"ר "הבית היהודי", שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ התייחס הלילה במפגש עם פעילים ממפלגתו לנושאים המדיניים ולסוגיית הקפאת הבניה. "אני מתנגד באופן בסיסי ועקרוני לעצם ההקפאה ללא קשר לחבילה שנקבל, מהטעם הפשוט שההקפאה אינה מוסרית. זו גם צביעות אמריקנית לדרוש הקפאת בנייה ליהודים במקומות שלטענתם שנויים במחלוקת, בעוד הפלסטינים ממשיכים לבנות באין מפריע", אמר השר הרשקוביץ

הרשקוביץ הוסיף כי: "אין לנו עניין לריב עם האמריקנים, אבל בנושאים עקרוניים צריך לעמוד על שלנו ולהדוף את הלחץ האמריקאי, מה גם שקיים חשש כבד שגם לאחר 3 חודשים הם ימשיכו להפנות את הלחץ כלפינו במקום להפנות אותו כלפי הפלסטינים".

השר הרשקוביץ הודיע כי בכוונתו להבהיר לראש הממשלה כי "אם הקבינט יאשר את ההקפאה - מפלגת "הבית היהודי" תראה עצמה משוחררת מכל המחויבויות הקואליציוניות, על כל המשתמע מכך. אם ראש הממשלה יחליט להוציא אותנו מהקואליציה - זה יוכיח כי פניו לויתורים נוספים, ואני מקווה ומאמין שלא כך הדבר. אנחנו עסוקים כרגע במאבק נגד ההקפאה ועוד מוקדם להרים ידיים. נצטרך לעשות הערכת מצב ולראות האם פרישה מהממשלה מקדמת את האינטרסים שלנו או פוגעת בהם. קיים חשש שפרישה שלנו גם לא תביא לעצירת ההקפאה וגם תביא לצירוף קדימה ותאיץ ויתורים מדיניים. בסיטואציה הקיימת בממשלה - האצבע שלנו יכולה להיות מאד מכרעת בתקופה הקרובה ולכן השיקולים מורכבים.

השר הרשקוביץ הודה לפעילים שביקשו לחזק אותו והוסיף "אני לא מתרגש מפעילי הימין הקיצוני שנמנים על חבורתם של בן-ארי ומרזל. הם לא יטיפו לי מוסר. בכלל, אני לא מוכן לקבל מוסר מכל אלה שלא הצביעו ל'בית היהודי' כמו כל אלו שקראו להצביע לליכוד וכל מי שתמך בפילוג בציונות הדתית ולריצה נפרדת של האיחוד הלאומי. כל אלו פעלו להחליש את כוחנו והביאו את הגזירות הנוראות שאיתם אנו מתמודדים היום".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. צודק לחלוטין שלא יטיפול לנו מוסר
  (18/11/2010)
 2. כרגיל הבית היהודי עושה הכל חצי בהריון
  (18/11/2010)
 3. להישאר בממשלה
  (18/11/2010)
  בכל מקרה צריך לשאוף להישאר כדי להציל מה שאפשר. פרישה במצבנו הים, לא תשפיע על כלום. הרי אין לנו כח. וצריך לחשוב על העתיד יותר ברצינות, כולל איחוד כוחות עם מפלגות כמו ישראל בתנו וחלק מש"ס.
 4. לצרף את אמסלם לבית היהודי
  (05/12/2010)
  זה הזמן לעסוק בפוליטיקה לפני שיהיה מאוחר מידי .הבית היהודי יפעל נכון אם יזמין לשורותיו את אמסלם ויגדיל לעשות אף אם יבחר בו ליור זמני עד לסיום בניית מוסדות והתפקדות המונית של חברים והחזרת עטרה ליושנה של מפלגה מאוחדת ספרדים ואשכנזים כאחד.אם כך יפעלו בכנסת הבאה אפשר יהיה לראות מהפך במספר המנדטים בין שס לבית היהודי ומוסדות החינוך של הציונות הדתית יקבלו את התמיכה הראויה להם וחזונו של אמסלם בשרות צבאי בעבודה ובלימודי ליבה לבחורי ישיבות יתגשם לברכה.
יום ב', א' שבט התש"פ 27.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS