רבני ימין בפסק הלכה: הצבעה לפרס מסכנת את עם ישראל

בפסק ההלכה נכתב כי אסור לתמוך במי שאחראי על ה''התנתקות'' והסכמי אוסלו.

טולי פיקרש ו12/06/2007

יממה לפני שחברי הכנסת הולכים לבחור נשיא, יוצאים רבני ה"מטה העולמי להצלת העם והארץ" בביטויים והאשמות חריפות נגד המשנה לראש הממשלה שמעון פרס, ואף מפרסמים פסק הלכה, לפיו "הצבעה למועמד שמעון פרס מהווה סכנה לעם ישראל וארץ ישראל".

בפסק ההלכה נאמר בין היתר כי "שמעון פרס הביא על עם ישראל את האסונות הגדולים ביותר, בדמות הסכמי אוסלו הארורים והגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון. הוא אחראי ישירות לשפך דם של אלפי יהודים אנשים, נשים וטף, במעשי החבלה האיומים שבאו בעקבות הויתורים הנפשעים שביצע, על יסוד הרעיון ההזוי של 'מזרח תיכון חדש', הוא אחראי באופן ישיר לקסאמים ולהתעצמות ארגוני המחבלים בצפון ובדרום".

רבני ה'מטה העולמי' אף מאשימים את פרס כי במשך שנים "חירף וגידף את קדשי ישראל ואת דוד מלך ישראל, וקרא להטמיע את הנוער היהודי בין העמים".
מנסחי פסק ההלכה מזהירים את חברי הכנסת כי "כל מי שמצביע עבור פרס עובר באיסור דאורייתא חמור של- 'לא תעמוד על דם רעיך', הוא אחראי ישירות לתוצאות ההרסניות שאדם זה ימיט על עם ישראל בהמשך ניסיונותיו לקרב את המחבלים למרכזה של ארץ ישראל, ביהודה שומרון ורמת הגולן, והוא נעשה שותף ברעיונותיו הכפרניים נגד תורת ה'".

וועד רבני ה'מטה להצלת העם והארץ' פונה לחברי הכנסת בקריאה של הרגע האחרון: "חוסו על מיליוני יהודים בארץ ישראל, אל תתנו למר פרס להמשיך לבצע את זממו, כאשר תעמדו ביום רביעי מאחורי הפרגוד, שילחו את האיש לביתו ולחיק משפחתו שם יבלה בטוב ובנעימים לאורך ימים ושנים טובות. זכרו היטב את הנאמר בפרשת השבוע: סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלה.. פן תספו בכל חטאותם".

יו"ר המטה הרב שלום דב וולפא אמר, כי "עם ישראל לא יסלח לחברי הכנסת שיעזו לעלות את פרס לכס הנשיאות".

בינתיים, בש"ס שבים ומבטיחים כי הפעם לא "יבגדו" בשמעון פרס וכל חברי הסיעה יצביעו עבורו מחר בבחירות לנשיאות, ח"כ דוד אזולאי צוטט בכנסת אומר כי "אני לא מעלה על דעתי שפרס לא יקבל 12 קולות מש"ס במרוץ לנשיאות, נעשה חד משמעית מה שהרב יוסף אמר לנו כאיש אחד. אני מוכן להצהיר בתקיעת כף שנצביע כולנו לפרס".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. בחירות לנשיאות
    (12/06/2007)
    בע"ה ראובן ריבלין ייבחר כי הוא טוב ליהודים
  2. זילות ההלכה! מי בכלל שאל אתכם?
    (13/06/2007)
    אתם מנפיקים "פסקי הלכה" מוזרים שאין להם דבר וחצי דבר עם שולחן ערוך ושמירת מצות עפ"י הלכה וכך אתם הראשונים שפוגעים בהלכה.
יום ה', ז' כסלו התש"פ 05.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS