מי שרף את העדר של רועה הצאן הערבי?

ארגון "בצלם" הפיץ לכלי התקשורת סיפור מזעזע לפיו מתנחלים תקפו רועה צאן ערבי והציתו את הכבשים שרעה בעודן בחיים.לאחר מספר ימים הודה רועה הצאן במהלך מתן עדות במשטרה כי בדה את הסיפור לדבריו כשרעה את צאנו הצית ערימת קוצים ולפתע איבד עליה שליטה והיא שרפה כמה מהכבשים. הרועה החליט להאשים את המתנחלים בשריפה וכך להפוך ל'גיבור מעונה' ואולי אף להנות מפיצויים ממס רכוש של מדינת ישראל .

עמי שרון ו26/12/2010

תמונות העדר המת שהופצו לתקשורת (צילום: בצלם)

אבו לחייה והעדר.רצה להפוך לגיבור (צילום: בצלם)

דוגמא נוספת לספינים תקשורתיים מכוערים כנגד המתנחלים הרימה השבוע את פניה המכוערות לאחר שארגון השמאל "בצלם" נתפס ''על חם'' בניסיון להשחיר את פני המתנחלים.

לפני כשבוע הפיץ "בצלם" לעיתונאים ישראלים רבים ולכתבים ממדינות זרות, סיפור מזעזע לפיו רועה צאן ערבי בשם סמיר אבו לחייה רעה את צאנו בסמוך לכפר מג'דל בני פאדל באזור הישוב מעלה אפרים, כשלפתע ירדו מתנחלים מהישוב, תקפו אותו והציתו את הכבשים שרעה בעודן בחיים.

 בארגון "בצלם" טענו כי 17 כבשים נשרפו חיים ו-12 מתוכן אף מתו, והעבירו לכלי התקשורת "תיאורים מפורטים" של התקיפה וכן תמונות קשות ומעוררות רחמים מתוצאותיה. ארגוני שמאל קיצוני נוספים פנו לכלי תקשורת והביאו למקום עיתונאים רבים, לא מעטים מתוכם מכלי תקשורת זרים, אשר צילמו תמונות קשות ויצרו סערה כנגד מדינת ישראל במדינות שונות בעולם, זאת למרות הכחשת גורמים רבים בהתיישבות ולמרות שהאירוע היה אמור על פי הנטען להתרחש בעיצומה של השבת.

ב"ועד מתיישבי השומרון" מספרים כי אחד מארגוני השמאל הקיצוני ידע להפיץ מידע בין הכתבים לפיו "מדובר במתנחלים מאיתמר".

לאחר שהבהרנו לכתבים כי הכפר מג'דל בני פאדל בכלל לא נמצא באזור השומרון והוא מרוחק מהישוב איתמר כ-50 דקות נסיעה, השתנה פתאום הסיפור וה'עדויות' סיפרו פתאום על מתנחלים ממעלה אפרים" וכך פורסם הסיפור באתר החדשות וואלה.

אך הפלא ופלא. לאחר כמה ימים הגיע הערבי ה"מותקף", סמיר אבו לחייה, למתן עדות במשטרה שם נשבר והודה כי בדה את הסיפור. לדברי אבו לחייה, כשרעה את צאנו הצית ערימת קוצים ולפתע איבד עליה שליטה והיא שרפה כמה מהכבשים. אבו לחייה החליט להאשים את המתנחלים בשריפה, וכך להמנע מה"פאדיחה", להפוך ל'גיבור מעונה' ואולי אף להנות מפיצויים ממס רכוש של מדינת ישראל .

לדברי אנשי המועצה האזורית שומרון שחשפו את הסיפור פנה אבו לחייה אל ראש המועצה של הכפר העויין עקרבה והשניים קיבלו סיוע נרחב מארגוני שמאל קיצוני, אשר הפיצו את הסיפור, שמתגלה כעת כעלילה, לכלי התקשורת בישראל ובכל העולם.

יוסי דגן, יועץ ראש המועצה האזורית שומרון ומנהל היחידה האסטרטגית במועצה  הסביר את השיטה: "צריך להבין את השיטה. לא מעט ארגוני שמאל קיצוני בישראל מתקיימים מתרומות ומענקים של מדינות וממשלות זרות, חלקו עויינות דיפלומטית למדינת ישראל. מדובר בכסף גדול מאוד, ע"פ דו"חות שפורסמו, השקיע האחוד האירופי בארגוני שמאל קיצוני בשנים האחרונות מליארדי שקלים. עובדים רבים באותן ארגונים משתכרים משכורות עתק אשר מוזרמות ע"י אותן ממשלות זרות, אשר מצפות מהם בתמורה לייצר סדר יום עויין למדיניות ולאינטרסים של מדינת ישראל ע"י דו"חות ותלונות שמגיעות דווקא מארגונים המכונים 'ארגוני זכויות אדם ישראליים'. הבעיה היא שככלל גם צה"ל וגם המתיישבים אינם פוגעים ומציקים לערבים תושבי יו"ש, וכך אין לארגונים אלו כמעט שום עוולות כלפי ערבים לעסוק בהן. כתוצאה מכך מסתובבים ביהודה ושומרון פעילי שמאל קיצוני רבים אשר מתגדרים בכל סיפור קלוש ומעלילים -לפרנסתם- עלילות שווא כלפי המתיישבים. כיום, על כל רכב של ערבי שנשרף בלילה בכפר כלשהו עקב תקלה מכנית או סכסוך שכנים יוצא ארגון שמאל קיצוני אחר בהאשמות בכלי התקשורת בכל העולם כי מתנחלים שרפו, הציתו או פגעו. רבים מאותם ארגונים אף יוזמים פרובוקציות מכוונות למטרת צילום והפצה לכלי תקשורת בכל העולם".

 בעקבות הדברים אומר ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה כי ארגוני השמאל הקיצוני: הופכים לבעייה אסטרטגית למדינה: "כבר תקופה אנחנו טוענים שארגוני שמאל קיצוני לא מעטים מייצגים אינטרסים של מדינות זרות ופועלים תודעתית כנגד מדינת ישראל תמורת תשלום מאותן ממשלות זרות. רוב השנה עסוקים ארגונים אלו בקעקוע תוקפו המוסרי של צה"ל, כשבשיא פעילותם חיברו ארגוני השמאל הקיצוני מסמך הלשנה מפורט לועדת גולדסטון אחרי מבצע 'עופרת יצוקה'. מספר חודשים בשנה, בעיקר בעונת המסיק, מפנים ארגונים אלו את מרצם להכפשת המתיישבים. את פעילותם זו עושים אותם אגרונים במסווה של פעילות 'זכויות אדם'. על מדינת ישראל להבין כי ארגוני שמאל קיצוני הפכו לבעיה אסטרטגית למדינה ולפעול מולם בהתאם".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. מזעזע
    (26/12/2010)
    העיקר לחפש כותרת, להכפיש ולהאשים
  2. איזה
    (28/12/2010)
    מקח טעות
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS