פרס:אתן את כל כולי לשרות העם

שמעון פרס הנרגש הבטיח להיות נציגם של כל אזרחי מדינת ישראל.
פרס גם הבטיח לסייע לשחרור שלושת החטופים.

עמי שרון ו13/06/2007

"אתן את כל כולי לשרות העם, אשתדל למלא את תפקידי כמיטב יכולתי"- כך הצהיר לפני שעה קלה, הנשיא הנבחר שמעון פרס, בטקס רשמי שנערך בטרקלין שאגאל במשכן הכנסת. פרס, חבוש כיפה לבנה לראשו, נרגש מהמעמד ומהזכייה, הודה למברכיו והבטיח להיות, בתפקידו החדש, "נציג של כולם, יהודים ערבים, ימין שמאל".

טקס ההכתרה הרשמי יהיה אמנם רק באמצע חודש יולי, אבל בנאוואם הניצחון היום, צייר שמעון פרס את ה'אני מאמין' שלו בתפקיד נשיא המדינה. "תפקיד הנשיא הוא לייצג את אחדות העם ורצונו להיות מאוחד. הנשיא לא עוסק בפוליטיקה אבל מייצג את הרצון העמוק של העם להיות ביחד ולעולם לא לאבד תקווה. אני 48 שנים בכנסת, רגע אחד לא אבדה אמונתי, אנו קוראים על הקשיים אבל אני יודע איזה עם גדול אנחנו. אני מקווה שיהיה בידי לייצג את האמונה הנלהבת והתקווה העצומה. כולנו יחד נוכל להביא את ישראל להישגים גדולים".

פרס גם הבטיח כי בהיותו נשיא המדינה יפעל לשחרורם והחזרתם הביתה של שלושת החטופים גלעד שליט, אלדד רגב ואודי גולדבסר. "גם ביום של התרוממות נפש אסור שלא נעלה חובתנו לנעדרי צה"ל, אפעל בכל כוחי להחזיר את הבנים הביתה. ישראל עומדת בפני מבחנים ואתגרים לא פשוטים, אבל אני מאמין כי נוכל לכל הקשיים כי נמצאים בעמנו כוחות אדירים", הדגיש. שמעון פרס הודה כי הבחירה תפסה אותו בלתי מוכן, אבל לא שכח להרעיף שבחים על חברי הכנסת, מכל סיעות הבית, על הליך בחירה מכובד ומעורר כבוד. "זכיתי היום יחד עם כולכם, לחזות במפגן של אחדות, דמוקרטיה במיטבה. הכנסת ראתה היום גילויים של חברות, ערכים, העדפת צרכי הכלל של המדינה, הכנסת בחרה היום להוכיח כי המוסד הנבחר אכן קשוב ללב העם ומייצג אותו בנאמנות".

ראש הממשלה אהוד אולמרט אמר בטקס כי "אין ספק שכנסת ישראל בחרה היום את הבכיר שבחבריה להיות לעם ישראל לנשיא התשיעי. זהו רגע של שמחה, רגע של תקווה ומעמד שמסמן מפנה. אפשר לומר, כי עם ישראל ייחל לבחירתו של פרס כנשיא המדינה. עם ישראל רצה לתת ביטוי של הערכה עמוקה למסלול חיים מיוחד במינו, של אדם שהיה תמיד בצמתי הבניין, המאבק והעשייה שעיצבו את גורלה של המדינה". אולרמט הדגיש כי "שמעון פרס היה תמיד במקומות אלה, אמיץ, נחוש, ישיר, נאבק על עמדותיו, יודע לשאת במכאובי אי ההצלחה, אבל תמיד מסור ונאמן כדי להמשיך בשליחות שהוא נתן על עצמו, מאז היה פעיל צעיר בנועד העובד והלומד".

גם ראש הממשלה התייחס להחלטתם של שני המתמודדים ראובן ריבלין וקולט אביטל לפרוש מהמרוץ ולהודיע על תמיכה בפרס ואמר כי "כנסת ישראל זכתה היום לרגע נדיר ויוצא דופן. אין לי ספק, שהיכולת הזו שחצתה מחנות פוליטיים ומפלגות הוא רגע שייזכר כנקודת מפנה בהתנהלות של החיים הציבוריים בדרך שבא אנו יודעים להתווכח, לחלוק זה על זה אבל גם יודעים ברגע של מבחן לעקוף את כל המכשולים הקטנים ולהתלכד יחד בדרך שיש בה כבוד למי ששלחו אותנו- תושבי מדינת ישראל. היום הזה עם ישראל שמח וגאה שידענו להתעלות לציפיות שיש מאיתנו, זה יהיה רגע שייזכר לכבודה של מדינת ישראל ולכבודה של הכנסת".

לנשיא הנבחר איחל אולמרט ש"ימשיך לקום כל בוקר עם אותן אנרגיות ועם אותה התלהבות נעורים שמעולם לא עזבה אותך, כדי לעשות את מה שאתה מאמין בו ובטוח שעם ישראל כולו ימשיך להיות גאה". יו"ר הכנסת דליה איציק ציינה כי שמעון פרס חותם 67 שנות פעילות בזירה הפוליטית הסוערת וחסרת המרגוע שלנו. "כאשר מביטים בהיסטוריה של המדינה, אפשר בקלות להבחין בהטבעת חותמך כמעט בכל תחום שיש בו עשייה וחזון".

איציק הוסיפה: אתה נשיא העם היהודי כולו ולא רק נשיא העם היושב בציון. נבחרת להיות הנשיא של 'יחד שבטי ישראל', אתה שמעון כמו רץ למרחקים ארוכים, רץ במסלול מייגע ולא מרפה ממנו עד שאתה מגיע לקו הגמר. איש מעש אתה, אתה נכנס לתפקיד במלוא המרץ, אני יכולה לומר לך שיש כל כך הרבה מה לעשות במשכן נשיאי ישראל".

בהמשך הערב צפוי הנשיא הנבחר שמעון פרס להגיע לתפיל הודיה בכותל המערבי ואחר כך, להגיע לביתו של מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף, כדי להודות לו על תמיכתו. אגב, טקס ההכתרה הרשמי של פרס לנשיאות יתקיים רק באמצע חודש יולי. עד אז, תמשיך יו"ר הכנסת דליה איציק לשמש כממלאת מקום נשיא המדינה.

בתום הסיבוב השני, קיבל פרס 86 קולות, נגד הצביעו 23 ח"כים, 8 ח"כים הטילו פתק לבן ושנים אחרים נפסלו. בהצבעה השתתפו בסה"כ 119 ח"כים, כאשר ח"כ גלעד ארדן כלל לא הגיע להצבעה בסיבוב השני. יו"ר הכנסת דליה איציק הכריזה על התוצאות, וחברי הכנסת הגיבו במחיאות כפיים.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS