זעם בימין.המשטרה הוציאה צו מעצר כנגד הרב דב ליאור

תדהמה וזעם בימין לאחר שהמשטרה הוציאה צו מאסר כנגד הרב דב ליאור ממנהיגיו הרוחניים של הציבור הדתי לאומי והימין בגין הסכמה שפרסם. בימין זועמים מארגנים הפגנות ויו''ר האיחוד הלאומי, ח''כ יעקב כ''ץ מבטיח:''נשב איתו בכלא''.

עידן הראל ו08/02/2011

הסערה הבאה בימים הישראלי מגיעה מכיוון המשטרה לאחר שלרב דב ליאור מהרבנים הבולטים בציבור הדתי ורבה של קרית ארבע ושל ישיבת ההסדר המקומית הוגש צו מעצר בגין הסכמה שפרסם לספר ''תורת המלך'' שקורא להרוג בגויים בעת מלחמה בשיטת ''הבא להורגך השכם להורגו''.

בימין הישראלי זועמים ןונערכים למאבק עיקש.יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כ"ץ מביע שאט נפש וזעזוע מצו המאסר שנמסר לידי מרן פוסק וגאון הדור, הרב דוב ליאור, ממנהיגיה הרוחניים הענקיים של הציונות הדתית. עם ישראל מתבייש בשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ובצמרת המשטרה ששנאת התורה מעבירה אותם על דעתם. לא היה עולה על דעתם לאסור שום דיקן בפקולטה, כהן דת נוצרי או מוסלמי בשל כתיבת הסכמה לספר. צו המעצר מזכיר משטרים אפלים ביותר בהיסטוריה של עם ישראל. בעת שיד רשעה תעז לכלוא את הרב ליאור, הסיעה כולה תתייצב אתו למאסר כשמאחוריה הציבור כולו.

איגוד הרבנים ''דרך אמונה'' פרסם הודעה הוקראת לבטל את הצו. ''הזמנתו לחקירת משטרה של מורנו ורבנו, הגאון הרב דב ליאור שליט"א שהוא מגדולי הרבנים והדיינים בישראל, מפני שנתן ברכתו לספר תורני, הינה מעשה של חילול ה' ובזיון תורתנו הקדושה. הרבנים ימשיכו להורות דעת תורה, בכל נושא שהוא ללא מורה ופחד כנאמר: "לא תגורו מפני איש". הניסיון להפחיד רבנים כדי שלא יביעו את דעת התורה, חמור אף יותר על רקע הלגטימציה הניתנת בשם חופש הביטוי לכל דעה גם אם היא פוגעת במדינה, בבטחונה ובמוסר.אנו דורשים בשם מאות רבנים לבטל את צו המעצר שהוצא כנגד הרב ליאור שליט"א להפסיק את חקירתו ולהתנצל בפניו על הניסיון לזמנו לחקירה על דברי תורה''.

תנועת מטות ערים גינתה את צו המעצר נגד הרב ליאור. במטות ערים הציגו אסמכתא שבה פעילי שמאל תועדו מחלקים סטיקר שעליו כתוב, "על תפנו מתנחלים, תירו להם בראש, מתנחל טוב הוא מתנחל מת". לדברי מטות ערים, תלונה פלילית של אזרח נגד הסטיקר נדחתה ונסגרה ע"י משטרת ישראל. משכך, אין שום אפשרות לדברי מטות ערים, פתאום לעצור ולהעמיד לדין מתנחלים (לא כל שכן רבנים) שלא עשו ולא יעשו מאית ואלפית ממה שכתוב על הסטיקר שקיבל כבר מזמן, ב-1995, תעודת כשרות גלאט-כושר מהמדינה.

מנגד נמסר מתנועת נאמני תורה ועבודה על צו המעצר נגד הרב דב ליאור:"ההתעקשות המיותרת בתחילת הפרשה שלא לשתף פעולה עם רשויות אכיפת החוק מובילה אותנו למקומות שאיש אינו רוצה להגיע אליהם. על רבני ישראל לכבד את חוקי חוקי המדינה כמו כל אזרח בישראל ולמחויבות זו גם משמעות הלכתית של דינא דמלכותא דינא, ולכן אי שיתוף פעולה עם רשויות החוק לא רק שיוצר רושם שיש אזרחים שהם מעליו, יש בו גם משום בעיה הלכתית. במקביל, מן הראוי שרשויות החוק יבדקו את עצמן האם אינן נוהגות באיפה ואיפה ביחסן להתבטאויות של אישי ציבור בישראל, מימין ומשמאל."

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. אין ספק שזו
  (09/02/2011)
  בושה וחרפה
 2. המשטרה
  (10/02/2011)
  לא עושה את עבודתה כראוי.
 3. לצערי הרב ליאור מסית ומדיח כבר זמן רב כנסו
  (10/02/2011)
  איש מאוד קיצוני. לא בטוח שצריך להחקר , אבל הוא לא יכול לקבוע לא למשטרה ולא לרשויות האכיפה מה לעשות כבר ראינו מה קרה עם הסתה ראה יגאל עמיר. ואג היו שמועות שלא הוכחשו שהרב ליאור נתן לעמיר רוח גבית
יום ד', כ"ה טבת התש"פ 22.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS