דעה:סיכול ממוקד

בשנה שחלפה גילינו כי די בטור בעיתון על מנת לבצע ''סיכול ממוקד'' בבכירי מערכת הביטחון. הקורבן האחרון הוא האלוף (במיל) יעקב עמידרור המיועד להתמנות לראש המל''ל שכל אשמתו בכיפה שלראשו.עמיעד טאוב תוקף את העיתונאים הקטנים שאיבדו פרופורציות.

עמיעד טאוב ו07/03/2011

עמידרור.הקורבן האחרון (צילום: טל בדרק)

אם פעם היה צורך ביחידה מובחרת של מסתערבים או לכל הפחות בטיל הלפייר המשוגר ממטוס אפאצ'י על מנת לחסל הרי שבשנת תש''ע גילינו כי די בטור בעיתון הנפוץ במדינה או בזה של האנשים החושבים על מנת לחסל קריירות של אנשי ביטחון ששרתו את המדינה במשך עשרות שנים.

בזה אחר זה הובילו השנה השולטים בעט חיסולים ממוקדים כלפי מיטב בכירי המערכת הבטחונית החל מפרשיית האלוף גלנט והעתירות נגד מינויו של האלוף יאיר נווה לרמטכ''ל זמני דרך ניצב בר לב בקרב על תפקיד מפכ''ל המשטרה וראש אגף המבצעים במוסד ח' שהיה מועמד לראשות הארגון עד שפורסמה כנגדו ''פרשה מביכה'' ערב מינויו לתפקיד וכלה בהאשמות שנפרשו באמצעי התקשורת כנגד רב ניצב יוחנן דנינו (פרשת רצח הסוכנים) ורב גונדר אלי גביזון (חשד למתן הטבות לראש לשכתו)לפני מינויים לתפקיד.

המשותף לשורות האישים דלעיל היא המתקפה עליהם בכלי התקשורת וההאשמות שצצו בתזמון מדהים בדיוק כאשר הוזכרו כמועמדים לראשות הגופים בהם שירתו במשך שנים ללא בדל של אזכור שלילי בעיתונים.

אם פעם היינו נדרשים לעיתונאי חוקר שבודק לעומק את הדברים לפני פרסום הכתבה הרי שהיום די בפובליציסט מתוקשר על מנת להפוך מינויים מתוכננים בצמרת הישראלית. גרועה יותר היא העובדה כי כלל החשדות נגד אותם בכירים במערכת הביטחון שסיכנו במשך שנים את חייהם למען הגנה על אזרחי המדינה לא הספיקו להתברר בבית המשפט לצדק לפני שהפכו את דפי העיתונים לזירת הקרב שחיסלה את הקריירה שלהם.

הקורבן האחרון למדיניות הסיכולהממוקד של אחשדרפני העיתונות הכתובה הוא האלוף במיל יעקב עמידרור המועמד לתפקיד ראש המועצה לביטחון לאומי.עוד לא הספיק דבר מועמדותו של האלוף הסרוג הראשון להתפרסם וכבר החלה התקפה רבתי כנגדו אותה הובילו נחום ברנע ב''ידיעות אחרונות '' ויוסי ורטר ב''הארץ'' שהזדעזעו מהעובדה שמי שהוגדר ע''י ברנע בזלזול כ''מפד''לניק עם עבר בטחוני'' ישמש בתפקיד החשוב.

איך ייתכן תהו השניים שבלשכתו של רוה''מ שכבר מורכבת משלל סרוגים שלא יוכלו לתפקד בשבת כי ישהו בבית הכנסת רוצים לצרף אליבא שברנע ''קצין במיל בעל השקפות ימניות קיצוניות שעמד בראש המועצה שהקימה מפלגת ''הבית היהודי' ערב הבחירות האחרונות.

אכן נראה כי אסון עומד להתרחש בישראל. כאשר ראש ממשלה ימני שנבחר בקולות הימין והציבור הדתי לאומי מגייס מניין של סרוגים לעבוד בלשכתו אליה יתאים עמידרור אליבא דברנע המלגלג ''כמו סיכת ראש לכיפה'' מהווה הדבר לפי עיתונאי השמאל סימן ברור לסכנה ברורה ומייידית המאיימת על מדינת היהודים.

 לא הגרעין האיראני ולא מחירי הדלק המאמירים מדאיגים את ברנע ורטר וחבריהם אלא הכיפות הסרוגות המתנוססות בלשכת רוה''מ.אם זו לא אנטישמיות איני יודע אנטישמיות מהי.

27 שנים חלפו מאז פרסם הזמר איינשטיין את שירו ''עיתונאי קטן שלי'' והמילים נשמעות רלוונטיות מתמיד:''הם כותבים בעיתונים מה שהם רוצים מסרסים מלכלכים בלי שום רחמים מלבינים את הפנים פוגעים במשפחה אם היום היה תורי אז מחר יהיה תורך ....אז איך אתה ישן בלילה עיתונאי קטן שלי איך אתה נרדם על מה אתה חולם בלילה אחרי שפיכת הדם''.

מסתבר שבמזרח התיכון לא חייבים הפגנות של מיליונים בכיכרות כמו תחריר בשביל לייצר מראית עין של מהפכה עממית ולהחליף את צמרת השלטון אפשר כדבריו כפי שכתב איינשטיין ''להרוג עם המילים''.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. מילים בסלע. יישר כוח...
  (07/03/2011)
  יישר כוחו של של העיתונאי, שהוא ממיטב אנשי שלומיי, על היותו בעל טור, עיתונאי וכתב אמיץ, אשר יוציא לעיתונאים הקטנים את המיץ. מקווה שלפחות אנשי שלומינו/דעותינו, את עיתוניהם, לפח ולמזבלה ישליכו ויזרוקו. החותם בצער "חבל על הזמן", בעל טור ב"דתילי", מוטי גולן.
 2. מדינה מטומטמת שעוכרת מנהיגיה
  (07/03/2011)
 3. צודק בכל מילה
  (07/03/2011)
  יישר כוח
 4. צודק בכל מילה
  (07/03/2011)
  יישר כוח
 5. יישר כוח לד"ר מוטי גולן על תגובה אמיצה, כנה ומחכימה
  (07/03/2011)
  וזאת ההזדמנות לציין את כתיבתו הקולחת, המחכימה והמשכילה בכל מאמריו התורניים המודפסים באתר "דתי-לי".
 6. כובש
  (08/03/2011)
  בעקב נהדר
יום ה', י"ד כסלו התש"פ 12.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS