השרה לבנת:''על נתניהו לומר את דבריו בישראל בעברית ולא בארה"ב באנגלית''

מפגש סוער ומתוח התקיים אתמול בצהריים בין ראשי רשויות ופעילים מרכזיים בליכוד לבין שרים ובכירי המפלגה, בדרישה להסיר את הכפפות מול מדיניות ברק-נתניהו בסוגיית הבניה ביהודה ושומרון. בישיבה השתתפו שר האוצר יובל שטייניץ, שרת התרבות והספורט לימור לבנת, שר ההסברה יולי אדלשטיין, סגן השר איוב קרא, סגנית השר גילה גמליאל וחבר הכנסת דני דנון.

עמי שרון ו15/03/2011

(צילום: מרים צחי באדיבות מועצת ישע)

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, פנה לשרים ומחה על הקישור שעשה ראש הממשלה בין הרצח המתועב באיתמר לבין ההודעה על בניית 500 יחידות דיור ביו"ש. "כל השיטה הזו, שצריך לשחוט תינוקת בת שלושה חודשים כדי שראש הממשלה יעשה תחמון ויודיע שהוא מאשר בנייה, זה דבר בלתי נתפס. איך יכול להיות שהמינימום שזועק לשמים - אישור התב"ע של איתמר שמחכה 27 שנים - לא אושר כבר בליל הרצח? ראש הממשלה היה צריך לקחת עט ולדחוף לידיו של שר הביטחון כדי שיאשר בניית שכונה חדשה באיתמר". דבריו של דיין, שנאמרו בסערת רגשות ניכרת, זכו למחיאות כפיים סוערות.

מנהל הדיון, ראש מועצת אפרת עודד רביבי, ציין כי "כל שרי הליכוד הוזמנו למפגש הזה, אך רק מעט מהם נענו בחיוב. אם ראש הממשלה לא יתעשת באופן מיידי ויוציא את כל היושבים סביב השולחן מהמבוכה האידיאולוגית שבה אנו מצויים, הליכוד עלול שלא להיבחר פעם נוספת לשלטון".

 ראש מועצת בית אריה, אבי נעים אמר: "אנחנו יותר מדי נחמדים. מדיניות ראש הממשלה היא לא מדיניות הליכוד. אם נפסיד את השלטון והאלטרנטיבה היום היא הרבה יותר גרועה". דוד אלחיאני, ראש מועצת בקעת הירדן, אמר: "בנאום בר אילן נתניהו דיבר על מדינה פלסטינית ואף אחד לא קם ואמר לו - 'טעית, זה לא מצע הליכוד'. אם לא נקום ונעשה מעשה נמצא את עצמנו מופתעים פעם נוספת".

 ראשי הרשויות סיכמו כי "הגיע הזמן שראש הממשלה ינתק את הקשר עם שר הביטחון בכוח. בחרנו בליכוד ולא ייתכן שברק יעמוד בראשות הממשלה". מנכ"ל מועצת יש"ע, נפתלי בנט, אמר לשרים: "אני יודע שמכל השרים דווקא אתם באתם לכאן ואין זה הוגן לדרוש זאת מכם, אבל שרי הליכוד כולם צריכים לעמוד ולומר בצורה ברורה וצלולה לראש הממשלה: אין לך מנדט להתקדם למדינה פלסטינית".

השרה לימור לבנת הסכימה בפתח דבריה עם דברי יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, ותקפה את ההחלטה לקשור בין הרצח באיתמר להודעת ראש הממשלה על בניית 500 יחידות דיור: "לא צריך להיות ואסור שיהיה שום קשר בין טבח כזה של חסרי צלם אנוש לבין בניה ביהודה ושומרון. עצם יצירת הזיקה הוא בעיני לא נכון". באשר לבנייה אמרה לבנת: "מלכתחילה לא היה צריך להקפיא את ההתיישבות אפילו לא לדקה, אבל משזה קרה צריך לשנות את הדרך הזו. ראש הממשלה בוחן את הדברים, אך גם אני לא יודעת מה באמת הוא שוקל בדעתו. יש לעקוב ואם יהיו דברים שאנחנו לא מסכימים איתם, צריך לומר זאת. מעבר לכך, אני סבורה שראש הממשלה צריך לומר את דבריו פה בארץ בעברית ולא בארצות הברית באנגלית. כשהדברים נאמרים כאן אנחנו יכולים לשקול אותם בכובד ראש".

על כך השיב מנכ"ל מועצת יש"ע, נפתלי בנט: "שרי הליכוד צריכים לעמוד בצורה ברורה וצלולה ולהגיד לראש הממשלה כבר היום: אין לך מנדט להתקדם בנתיב הזה למדינה פלסטינית". השר יולי אדלשטיין אמר: "השינוי המשמעותי בעניין ההקפאה השנייה התרחש כששרים, ח"כים ורוב חברי הסיעה הביעו את דעתם. הוא השתנה כי חברים דיברו ושכנעו ופעלו ומותר גם לומר לחצו. על פורום שרי הליכוד או סיעת הליכוד בשלמותה להיפגש עם ראשי מועצת יש"ע, גם כשזה לא נעים. המלאכה מרובה וצריכים לעשות אותה יחד".

השר יובל שטייניץ אמר: "אני כל הזמן שואל את עצמי האם באמת יש פרטנר בצד השני. בשנים האחרונות אנחנו יותר מדי נותנים יד למסע התשבחות לאבו מאזן וסלאם פיאד כאילו הם כליל השלמות, רודפי פשרה ודו קיום וגם נלחמים בשחיתות. זה מאוד רחוק מהאמת. יש שם שחיתות רבה, הסתה ולא חינוך לשלום והם לא מוכנים להכיר בישראל כמדינה יהודית ואיני יודע אם אפשר לסמוך עליהם ואת הדברים צריך להגיד. בשנתיים האחרונות ההתיישבות מקבלת יותר אוזן קשבת ויותר סיוע משהיה קודם במשרד האוצר וכך זה יימשך, מגיע לכם כל הסיוע שאפשר לתת".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS