הרב לבנון, רב השומרון החדש:''הנני העני ממעש''

בהשתתפות מאות תושבים הוכתר הרב אליקים לבנון כרב האזורי בשומרון וזכה בטלית עם עטרת כסף שהוענקה לו ע''י הרב מצגר והרב ליאור. הרב לבנון הנרגש אמר:''בשומרון יהיו חידושים, עם הרבה אהבה''.  הרב אליהו אמר:''הבעיות של השומרון ייפתרו מעצם מציאותו של הרב לבנון''. 

עטרת זרביב ו31/03/2011

הרב לבנון.הנהני העני ממעש (צילום: מועצה אזורית שומרון)

הרבנים מעניקיים לרב לבנון את כתב המינוי (צילום: מועצה אזורית שומרון)

למעלה מחמש מאות איש השתתפו אמש (ג) במעמד הכתרת הרב אליקים לבנון כרב האזורי בשומרון. האירוע התחיל בצעדה בשירים וריקודים אל בית הכנסת המרכזי בישוב, שם התקיים הטקס במעמד הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר, רב העיר חברון הרב דב ליאור, הרבצ"ר תא"ל הרב רפי פרץ, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, ראש ישיבת מרכז הרב הרב יעקב שפירא, רבני ערים, ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, יו"ר ועד מתיישבי השומרון בני קצובר, יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, יו"ר מועצה דתית שומרון דב שפירא, מח"ט שומרון אל"מ נמרוד אלוני. הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר ורב העיר חברון הרב דב ליאור הכתירו את הרב לבנון, כמנהג קהילות ישראל, בטלית עם עטרת כסף.

 מנחה הטקס, רב הישוב שערי תקוה הרב שמואל פיירשטיין, פתח: "אנחנו מתרגשים, הריקודים העלו סומק בלחיינו. אבל לרגע קט איננו שוכחים שההכתרה הזו היתה צריכה להתקיים לפני שבועיים ויומיים, התכוננו והתארגנו והנה עלה הכורת על משפחה בשומרון, באיתמר, על הרב אהוד פוגל הי"ד, רעייתו רותי וילדיהם אלעד, יואב והדס, ארץ אל תכסי דמם. במוצ"ש בלילה שאחר הרצח, דנו בשאלה אם תהיה הכתרה או לא תהיה, נקפל ראש בפני מרצחים שפלים או לא? וההתלבטות קשה. אני מצלצל קרוב לחצות הלילה אל הרב אליקים לבנון שליט"א. הרב לא רצה להתערב, אבל הגענו לשלב שהאמבולנסים הגיעו לקחת את הנטבחים והרב אמר: 'איך אפשר?! לעבור ממציאות כזו למציאות שמחה כשלמחרת הלוויות'?! הבנו כולנו שאנחנו מעתיקים את מועד ההכתרה. יהא הערב הזה לעילוי נשמתם".

הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר: "יישר כח לתושבי השומרון, לראש המועצה וליו"ר המועצה הדתית. יש הרבה מקומות שהקימו ועדות לבחירת הרב אבל לא למציאת רב.. פה בלי ועדות מצאתם רב שהוא כולו משכמו ומעלה בכל התכונות. אני מאוד שמח להיות כאן איתכם.....בשומרון יש הרבה הרים, השומרון זכה להתנחלות והתיישבות שיש בה הרבה תורה, היום השומרון קיבל גם את הלבנון! עץ חיים היא למחזיקים בה, זה הופך את השומרון להיות בבחינת בית מקדש מעט. היתה לי פעם לפני שנה וחצי שיחה עם הרב לבנון וביקשתי מכבוד הרב להגיש מועמדות למועצת הרבנות הראשית לישראל מבלי לדעת שמתכוונים להכתיר אותו. כמו שהוא לבנון בחינת השומרון יוכל להיות לבנון ברבנות ובעולם כולו. פעמיים כולנו ממתינים לרב: פעם אחת בקריאת שמע ופעם שניה בשמונה עשרה, פעמיים אלה העם מצפה מהרב שיאמר אמת ושיעשה שלום, זה מה שמאפיין את הרב אליקים לבנון זה אמת- הוא תמיד אומר את האמת והוא גם איש של שלום- קיבלתם איש של אמת ואיש של שלום".

רב העיר חברון הרב דב ליאור: "התכנסנו פה הערב לכבודה של תורה, להכתרתו של הרב אליקים לרב של אזור השומרון כולו. התפקיד של רב בארץ הוא שונה מזה שבחו"ל, הרבנות התמקדה בתחום של שמירת הלכה. בארץ, הרבנים צריכים גם להביע את דעתם גם בנושאים שקשורים לארץ ישראל. אתחלתא דגאולה- לראות את יד ה' גם בזמן של הסתר. אתם זכיתם בשומרון לבחור רב שמתאים לא רק מבחינת גדלותו בתורה אלא גם מבחינת הנהגה רוחנית, מה שהדור שלנו זקוק כל כך בתקופה זו. המצב הגלוי בשטח הולך ומחמיר. קל ליפול להיחלשות הדעת, ופה זה מקומם של הרבנים להאיר את עיני הדור- איך להתבונן על המהלכים האלוקיים. יתכן כי בגלל חולשות ההנהגה באות כל הצרות, המציאות של היום היא שצריך לרומם את רוח העם. מי שיש לו יראת שמים אמיתית לא מפחד. אתם זכיתם לרב שיחדיר את עומק האמונה והבטחון שארץ ישראל שייכת אך ורק לעם ישראל- תיקון חטא המרגלים. וכל פתרון של לתת חלקים מארץ ישראל- זה לא פתרון ולא יהיה פתרון. אנחנו רוצים לאחל לרב אליקים לבנון, שיהיה לו את הכח לרומם את הציבור לא רק בשומרון אלא בכל ארץ ישראל".

ראש ישיבת מרכז הרב הרב יעקב שפירא: "זכיתי להיות בהכתרה הראשונה של הרב אליקים לפני 20 שנה, שונה ההכתרה הזו מהקודמת. ראשית מבחינת הרכב הרבנים: חותני, ואבי והרב בנימין זצ"ל. אבי מורי זצ"ל אמר שתפקידו של רב הוא להיות האבא של כולם, כולנו יודעים שהרב אליקים זכה לכך. בשנים האחרונים הוכפל והושלש מס' התושבים בשומרון. השילוב המצוין של עבודת הקודש ברבנות ביחד עם עבודת הקודש בישיבה זה השילוב המוצלח, בחרנו איש אשר רוח בו ויודע להבדיל בין קודש לחול, בין אור לחושך ובין ישראל לעמים. ויש בכך המשכיות לרב הקודם הרב מאיר האיתן זצ"ל. יהי רצון שכבוד הרב אליקים שליט"א יאריך ימים בממלכתו וע"י זה יושפע שפע רב בכל העולמות לרומם את קרן התורה בארצנו".

רב העיר צפת הרב שמואל אליהו: "היה מתאים שאבא ע"ה היה בא לפה לברך את הרב אליקים לבנון. הגם שהרב עשה את העבודה גם קודם, עצם המינוי הוא לא פשוט, מי שנתעלה לגדולה נמחלים כל עוונותיו. יש עליו אחריות מבחינת תפילה, לימוד זכות, אחריות רוחנית, כל צרכי העיר עליו. צרכי העיר עכשיו זה צרכי השומרון. הבעיות של השומרון ייפתרו מעצם מציאותו של הרב כי הוא אמור בתורה שלו ובתפילה שלו לכלול את כולם, לברך את כולם- זה בבחינת מרא דאתרא. כשהציבור ממנה את הרב, המינוי שעושים למטה מקביל למינוי שעושים למעלה. משמים מכריזים וגם נותנים כח, וכשהוא פוסק אז פוסקים למעלה. אנחנו כולנו מלאים תפילה ואהבה רבה לרב אליקים, אני ממש מרגיש את החיבור הזה בין הרבנים. החיבור הזה הוא כל כך חשוב ונותן כח כי יש לנו משימה להמשיך את התורה הגדולה של הדורות הקודמים ואנחנו מנסים להמשיך אותה. הרב אליקים מחובר לדורות הקודמים, מחובר לכל חבריו הרבנים בשומרון ובכל הארץ. יהי רצון שהקב"ה יתן לו חכמה בינה ודעת, ימלא אותו בכח, בעוצמה, בבריאות, בישיבה בישוב ובשומרון. ובעז"ה יתברך יהיה בנין עדי עד".

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה: "מאז הסתלקותו של הרב האיתן זצ"ל, לא נבחר רב אזורי. רבני השומרון החליטו בהחלטה אמיצה להעמיד ראש לכלל הרבנים בשומרון- זה מעשה עצום לכבוד התורה ולחיזוק ההתיישבות בשומרון. בחירת הרב לבנון היא אירוע חשוב לשומרון ולעם ישראל. המועצה האזורית שומרון לא תנוח ולא תשקוט, אנו תפקידנו לעשות, לבנות, להתרחב, להתפתח ולבנות כאן בשומרון חברת מופת לתפארת עם ישראל והשומרון. יחד נוכל להמשיך בעשיה המבורכת והמפוארת הנראית לעין בכל מקום בשומרון. אנו נמצאים בתקופה שבין גאולת פורים לגאולת פסח, אני מתפלל ומייחל שנקיים תמיד שמחות ביחד ולא נדע עוד שכול ואבל. אני מאחל לכבוד הרב הצלחה בתפקידך החשוב".

הרב האזורי לשומרון הרב אליקים לבנון אמר: "אמר ר' יוסי: 'מעולם לא עברתי על דברי חבריי ואם אמרו לי חבריי לעלות לדוכן - הנני עולה'. אמרתי זאת לפני 20 שנה ואמר זאת אני היום. יהי ערב זה לזכרם של הנרצחים בערב הקודם שהיה אמור להיות. בימים נוראים אני נוהג להגיד את הפיוט' הנני העני ממעש נרעש ונפחד מפחד יושב תהילות ישראל'. כשפנו אנשים לברך אותי כשיצאה ההודעה על ההכתרה, נרגשתי במיוחד מבניו של הרב איתן זצ"ל שברכו בשמן ובשם אימם שתחי' יש קטונתי - יורד וקטונתי - עולה, וכמה קל להתבלבל להיות האטד שאומר בואו חסו בצילי אבל כמו שאמרתי אמרו לי חבריי בוא עלה לדוכן - ואני עולה. כח של רב בא מכוח הציבור שאותו הוא משרת נאמנה. זוכה אני עם חבריי הרבנים לשרת את עם ישראל בחזון של השומרון. אנו הרבנים זוכים לשמש את הציבור יחד עם חבורה נאמנה וטובה אשר מטרתה לקדם את השומרון, המועצה בראשות מר גרשון מסיקה וכל ראשי המחלקות והעובדים וליצור דגם לשאר יושבי הארץ ומנהיגיה. חינוך - חזון גדול ביותר! אנו מובילים את זה במרחב אדיר של עשיה. בשומרון יהיו חידושים, עם הרבה אהבה - זה למדתי מחותני זצ"ל וחותנתי שתחי' - הכל עם הרבה אהבה לעם ישראל! וכשצריך ויכוחים, לשם שמים , ללכת איתם עד הסוף - מתוך אהבה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. מי אירגן ולמי היישר כח?
    (31/03/2011)
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS