כשסיוון וידידיה נפגשים

העיתונאית סיון רהב מאיר ובעלה ידידיה מאיר התארחו בבית יד לבנים ברעננה ודיברו על המתרחש מאחורי הקלעים בעולם המדיה הישראלי.

אביטל מלץ ו03/04/2011

(צילום: אביטל מלץ)

במוצאי שבת פרשת שמיני התארחו העיתונאית ואיש התקשורת - סיון רהב מאיר ובעלה ידידיה מאיר בבית יד לבנים ברעננה. הערב היה פרי שיתוף פעולה של קהילת נתיבות בראשות הרב שאול פרבר והמדור למורשת ישראל בעיריית רעננה.

פתח את הערב סגן ראש עיריית רעננה אריה פרידמן בתארו את אחת ההפגנות המדוברות ביותר בתודעה הישראלית שהתקיימה בכיכר ציון בה היה שותף, אך בדרכו הביתה מאותה הפגנה תוארה ברדיו על ידי השדרנים הפגנה אלימה, מסיתה ומסוכנת- כלל לא כפי שחווה באותה הפגנה. דוגמה זו מראה את הבעיתיות של קישור תיקשורתי שאינו משדר את הקיים בשטח אלא את מה שהמפיק או המארגן רוצה שאנו כצופים נראה. סיון וידידיה הרחיבו בנושא בנותנם דוגמאות שונות של כתבות בהם הנראה לעיני הצופה תלוי בעיתונאים שבשטח. הארועים השונים המתרחשים סביבינו תלויים ברגע בו נדלקת המצלמה- מה שקורה לפני ואחרי, בעצם לא קיים.

סיון הרחיבה על כך שתפקיד התקשורת הינו לא פעם להראות לנו, הצופים, מה קורה מאחורי הקלעים של ארועים, חברות ובעלי תפקידים מסוימים- האבסורד הוא שאף אחד לא מסקר מה בעצם קורה מאחורי הקלעים של "התקשורת" עצמה. במהלך הערב הוקרנו ראיונות מבדחים כגון ראיון עם הרב אורי זהר לפני פורים וראיון עם ילדה החוגגת בת מצוה, אך הדרמה מאחורי הקלעים גרמה לראיון להתארך הרבה יותר ממה שתוכנן.

לאחר שענו על שאלות שעלו מן הקהל הסתיים הערב בצפיה בראיון מרגש במיוחד שערכה סיון עם פצוע מבצע "עופרת יצוקה"- אהרון קרוב. למרות שבראיון זה עדיין היה אהרון רחוק מלסיים את תהליך השיקום ופניו נדרשות לעוד ניתוחים פלסטיים אהרון נראה בטוח בעצמו וחשוב היה לו להעביר מסר לעם ישראל - "העבודה ברגעים אלו משמעותית ביותר" סיימה סיון.

*פורסם לראשונה באתר דתילי רעננה

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', י"ד כסלו התש"פ 12.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS