הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ: "מפקדיו של צה"ל מבטיחים כי לא יישנו מאורעות השואה"

ראש המטה הכללי, רב- אלוף בני גנץ, השתתף בפרויקט פרח לניצול אשר במסגרתו ביקר בביתו של השופט (בדימוס) מר דוד פרנקל ושם פגש את מר טומי יהודה בוק, שניהם ניצולי שואה ויקירי העיר ירושלים.

עידן הראל ו01/05/2011

גנץ במפגש עם פרנקל ובוק (צילום: דובר צה''ל)

הרמטכ''ל, רא''ל בני גנץ, מניח זר זיכרון ב''יד ושם'', היום (צילום: דובר צה''ל)

פורום המטה הכללי של צה"ל, בראשות הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, ויושב ראש הנהלת "יד ושם", מר אבנר שלו, קיים היום (ראשון), יום עיון מיוחד לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה במוזיאון "יד ושם".

יום העיון, שהפך למסורת בצה"ל, עמד השנה בסימן שבעים שנה לתחילת רצח היהודים בשואה. במהלך היום שמעו חברי פורום המטה הכללי הרצאות מפי מומחים בתחום ודנו בנושא: "'אנשים רגילים' - גבולות הרוע בתהליך הרצח". חברי פורום המטה הכללי סיירו בארכיון "יד ושם" ונחשפו לתיעוד רצח היהודים במסמכים נדירים.

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, אמר במהלך יום העיון כי "כבכל שנה, חזרנו גם היום להר הזיכרון ב"יד ושם", למקום שבו לצד המימד הלאומי, מתחבר כל אחד מאיתנו לנקודת המגע האישית שלו עם מאורעות השואה, כאן בכיכר המשפחה, בין ארכיון 'יד ושם' לבין בית-הספר המרכזי להוראת השואה, בין עברו של עמנו לעתיד ילדינו; ניצבים אנו יחדיו, פורום המטה הכללי, מפקדיו של צבא ההגנה לישראל, ומבטיחים כי נעמוד איתן, כצבא, כמדינה וכעם, למען לא יישנו מאורעות השואה".

אחר הצהריים לקח הרמטכ"ל חלק בפרויקט "פרח לניצול", במסגרתו ביקר יחד עם יושב ראש הקרן לרווחת נפגעי השואה, אלוף (מיל') אלעזר שטרן, את השופט (בדימוס) דוד פרנקל ואת מר טומי יהודה בוק, שניהם ניצולי שואה ויקירי העיר ירושלים.

במהלך המפגש העניק הרמטכ"ל תעודה ופרח לניצולים, כאות הוקרה על תרומתם להקמת מדינת ישראל. במסגרת הפרויקט, המשותף לחיל-החינוך והנוער ולקרן לרווחת נפגעי השואה בישראל, יבקרו קציני וחיילי צה"ל כ-17,000 ניצולי שואה בבתיהם לקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

לפני שלוש שנים השתתפו בפרויקט כ-9,000 ניצולי שואה, והיום מספרם עומד על כ-17 אלף. בחיל החינוך והנוער מברכים על הזינוק, אך לא עוצרים: "צריך לעשות מאמצים להגיע לניצולים שעוד לא הגענו אליהם". ההחלטה על הרחבת הפרויקט היא פרי הנחייתו של קצין החינוך והנוער הראשי, תא"ל אלי שרמייסטר. לדבריו, בחיל יש כוונה להמשיך ולהרחיב את הפרויקט מדי שנה. במסגרת המיזם, מתקיימים מפגשים פרטניים של חיילים וקצינים עם ניצולי שואה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. למה עושים כותרת שלימה מדברי כפירה ?
    (02/05/2011)
    השואה הבאה בארץ ישראל היא רק עניין של זמן כמבואר באריכות בספרי הנביאים ואם ח"ו זה יהיה רצון ד' לא יעזרו מפקדי צה"ל ולא מרכבות ולא בטיחים. ההבטחה שלכם היא ללא שום כיסוי ורק אגיד לסבר את האוזן שרעיון של ערבים לאסף מליונים בגבולות המדינה ללא שום נשק רק אנשים נשים וטף ולפלוש במדינה הכניס את צה"ל הבטוח בכחו ועוצם ידו לפאניקה גמורה...
יום ו', כ"ז טבת התש"פ 24.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS