365 מליון ₪ לחיזוק כלכלת ירושלים

הממשלה אישרה את תוכנית מרום בהשקעה של כ- 365 מליון ₪ לחיזוק כלכלת ירושלים. ראש הממשלה, בנימין נתניהו:''הממשלה והעם מחויבים כאחד לבניין ירושלים - לב האומה, והמחויבות הזאת לירושלים שחוברה לה יחדיו, היא אחד מיסודות האחדות של עם ישראל".

אורנית חגבי ו31/05/2011

ממשלת ישראל במגדל דוד.מחזקים (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ)

בתחילת השבוע (א') אישרה הממשלה פה אחד בישיבה החגיגית במגדל דוד את תכנית "מרום" לחיזוק ירושלים. מדובר בתוכנית רב שנתית אותה מקדם ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיתוף עם ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים. מטרתה חיזוק כלכלת עיר הבירה באמצעות שני מנועי צמיחה עיקריים: האחד, חיזוקה של ירושלים כעיר תיירותית בהיקף תקציבי של 145.5 מליון ש"ח והשני חיזוק מעמדה כמוקד מחקר, פיתוח ותעשייה בתחום הביו- טכנולוגיה בהיקף תקציבי של 71.4 מליון ש"ח. סך תקציב "תוכנית מרום" בין השנים 2011-2016 יעמוד על 290 מליון ש"ח.

בנוסף יקצה משרד התיירות, סך של עד 75 מליון ש"ח, לעידוד בניית בתי מלון בירושלים. ראש הממשלה הודיע בישיבת הממשלה על הקמת ועדת שרים בראשותו להסרת חסמי ביורוקרטיה ממשלתית על מנת להגדיל ולשווק מצאי קרקעות לבתי מלון. כמו כן יוקצו 71.4 מליון ש"ח לחיזוק ירושלים בתחום הביו- טכנולוגיה. התקציב ייועד למענקים לצורך בניית מתחמי מעבדות, המשך מימון פעילותו של מרכז "ביו ירושלים", סיוע במימון מחקר רפואי יישומי, מענקים לחברות שירותים ותמריצים למיזמי ביו- טכנולוגיה ועוד.

עוד אישרה הממשלה את צירופה של ירושלים לרשימת אזורי הסיוע, בהם ניתנת מלגה לשנת הלימודים האקדמית הראשונה, לסטודנטים שהם חיילים משוחררים או בוגרי שירות לאומי ואזרחי הלומדים במכללות להשכלה גבוהה, זאת לאור פעילות ארוכה של הנהלת העיר בנושא. במטרה להעצים את ההשכלה הגבוהה בירושלים לשם מיצובה של העיר כמרכז אקדמי מוביל, המליצה הממשלה בפני מנהל מקרקעי ישראל לאתר קרקע במרכז ירושלים לפעילות מוסד חדש להשכלה גבוהה.

לדברי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, "לפני 44 שנים אוחדה העיר, ואנחנו חזרנו למחוזות אבותינו. מאז פרחה ירושלים, גם במרכזה וגם בערים שמסביב לה. היום אנחנו מחזקים את אושיותיה ומסייעים לתושביה. משמעות החלטות הממשלה הינן השקעה של מאות מיליונים לחיזוק כלכלת ירושלים ולהפיכתה למרכז עולמי של ביו-טכנולוגיה. הממשלה והעם מחויבים כאחד לבניין ירושלים - לב האומה, והמחויבות הזאת לירושלים שחוברה לה יחדיו, היא אחד מיסודות האחדות של עם ישראל".

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אשר היה אורח הכבוד בישיבת הממשלה, אמר: כבוד ראש הממשלה מר בנימין נתניהו, בשבוע שעבר, עת ביקורך בארה"ב, ריגשת את הנהלת העיר ואותי באמירותיך הנחרצות ובהבעת התמיכה הבלתי מסויגת בירושלים ובאחדותה. כבוד ממשלת ישראל, וחברי הנהלת העיר ירושלים, ערב יום ירושלים תשע"א, משהו טוב קורה בירושלים. החזון והתוכנית הסדורה לחיזוק העיר מראים סימני הצלחה, והאווירה בעיר משתנה לטובה. בירושלים מתחוללת מהפכה בתחומי התרבות והתיירות העיר גדושה באירועי בתרבות, הביקוש בסימן עלייה הכלכלה והתעסוקה בצמיחה - מספר העסקים החדשים ומעגל התעסוקה בעיר גדל בקצב מואץ. החינוך הפך איכותי יותר, אחוזי הזכאים לבגרות גדל באופן חסר תקדים ולאחר שנים, שהיה בירידה, גדל מספר התלמידים בזרם הממלכתי והממלכתי דתי. היקפי פרויקטי התשתית בעיר הוא חסר תקדים, אנחנו מסיימים את בניית הקו הראשון של הרכבת הקלה, בונים את היכל הפיס, משלימים פערים של 350 כיתות לימוד במגזר הערבי ו-150 כיתות במגזר החרדי. השינויים לא היו מתרחשים ללא רוח גבית ותמיכה ממשלתית חזקה. תכנית מרום שמאשרת הממשלה היום מאיצה את הצמיחה בירושלים, ומאפשרת לנו להאיץ את תכניות העירייה, ולהחזיר את ירושלים למעמדה הראוי כבירת ישראל".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS