שר ההסברה והתפוצות אדלשטיין:"תכניות ישראל של הגעת צעירים יהודים מחו"ל לארץ – הן התשובה להתבוללות".

"אחד האתגרים המרכזיים העומדים בפני העם היהודי הוא לקשור את הדור הצעיר של התפוצות למדינת ישראל - "אמר אמש שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין- בטקס הסיום וחלוקת התעודות לארבעים סטודנטיות יהודיות מצרפת, קנדה ובלגיה, שסיימו שנת לימודים בארץ, במסגרת התכנית "עתיד חמדת" במכללת "חמדת הדרום",

אייל רותם ו19/06/2011

(צילום: באדיבות מכללת חמדת הדרום)

(צילום: באדיבות מכללת חמדת הדרום)

אם הדור הצעיר של יהודי העולם לא יהיה קשור למדינת נשקפת סכנה גדולה לעתיד עם ישראל ולאחדותו, ולכן אחד הדברים החשובים ביותר לעתיד העם הוא חיבור הצעירים מכל העולם אל הארץ והמדינה באמצעות תכניות המביאות אותם להכיר את הארץ".

את הדברים אמר השר אדלשטיין בטקס הסיום וחלוקת התעודות לארבעים סטודנטיות יהודיות מצרפת, קנדה ובלגיה, שסיימו שנת לימודים בארץ, במסגרת התכנית "עתיד חמדת" במכללת "חמדת הדרום", במסגרתה מגיעות סטודנטיות דוברות צרפתית לשנת לימודים בארץ, הכוללת אולפן עברית של משרד החינוך, קורס הכנה לפסיכומטרי, אנגלית והרבה לימודי יהדות.

במהלך שנת הלימודים נחשפות הבנות לחיים במדינת ישראל,מטיילות בארץ, מתחזקות בתורה וחוות חוויות שישאירו עליהן רושם לכל החיים.לאורך השנה, מעבר ללימודים במכללה, עוסקות משתתפות התכנית בפעילות התנדבותית באזור הקרוב: נתיבות, שדרות וישובי עוטף עזה. מעבר לחיבור הצעירות ליהדותן ולציוניותן, שמה לעצמה המכללה כמטרה לעודד את משתתפות הפרוייקט לעלות לארץ בסיום "שנת המכינה", ואכן שמונים וחמישה אחוז מתוכן מחליטות להישאר בארץ בתום השנה. חלקן הגדול ממשיכות באוניברסיטה, חלקן משרתות בהתנדבות במסגרת השרות לאומי ולא מעטות אף נשארות לגור במעונות המכללה ומתחילות את לימודיהן במקום לתואר ראשון בהוראה.

גם הבוגרות שחוזרות למדינותיהן בסיום השנה, עוסקות בדרך כלל בחינוך יהודי וציוני בקהילותיהן.אמש התקיים טקס הסיום, במעמד שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין, ראש מכללת "חמדת הדרום" ד"ר אבי לוי ומנהל התכנית הרב אלי קלינג, אשר חילקו לבוגרות את התעודות.

לפני טקס חלוקת התעודות, נפגש השר עם הבנות והתפעל מהעברית הקולחת שבפיהן.בדבריו בטקס התייחס השר אדלשטיין לקשר שבין מדינת ישראל ליהודי התפוצות והמאבק בהתבוללות:"'תכניות ישראל' של הגעת צעירים יהודים מחו"ל לארץ - הן התשובה להתבוללות.

אחד האתגרים המרכזיים העומדים בפני העם היהודי הוא לקשור את הדור הצעיר של התפוצות למדינת ישראל.אם הדור הצעיר של יהודי העולם לא יהיה קשור למדינת נשקפת סכנה גדולה לעתיד עם ישראל ולאחדותו, ולכן אחד הדברים החשובים ביותר לעתיד העם הוא חיבור הצעירים מכל העולם אל הארץ והמדינה באמצעות תכניות המביאות אותם להכיר את הארץ.

מרגש לראות כאן ב'חמדת הדרום' איך לא מדברים אלא עושים עשיה נפלאה.אנחנו מסיימים היום מחזור גדול של 40 בנות שהגיעו מארצות דוברות צרפתית לשנה לארץ, כאשר הרוב המכריע נשאר בישראל ויעלה אליה בצורה מלאה, ואלו שחוזרות לצרפת נוסעות לשם כשליחות: על מנת ללמד ולעזור לקהילה היהודית . הן המסבירות והמקשרות בין ישראל לקהילות. מי כמוני מבין שבלי הקשר האיתן מתוך הבנה של ההוויה בישראל אין עתיד לקהילות היהודיות".

השר אלדשטיין פנה לסטונדנטיות:"אתן, שהגעתן לארץ, עשיתן דבר טוב לעצמכן ולעם ישראל. אתן תורמות לעם ישראל ולמדינת ישראל. אפילו הבנות שחוזרות לחו"ל, ומספרות שהיו שנה בארץ, הן המסבירות שלנו.לפעמים ישנם בחו"ל אנשים שהראיה שלהם על הארץ מעוותת, והנה אתן באות ומספרות את האמת כמה נהנתן בארץ, ובעצם אתן עושות שרות ההסברה הכי טוב שאפשר, כי אתן הכרתן את ההוויה הישראלית".

ראש המכללה ד"ר אבי לוי אמר לבוגרות:"אתן שעוזבות את הבית את ההורים והמשפחה, את החברים והסביבה המוכרת ומגיעות לכאן לשנה, לומדות על ארץ ישראל ועם ישראל ומכירות את ההוויה הישראלית, אתן ציוניות אמיתיות. אנו מאחלים לכן שתצלחנה בהמשך בכל. כי כל אחת מכן שנשארת בארץ, מביאה אח"כ את ההורים שלה לכאן ובונה את העתיד שלה פה - מתחתנת כאן ומקימה את המשפחה שלה כאן בארץ ישראל, זוהי התרומה האמיתית שלכן. אתן הציונות האמיתית".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS