אמנה לקידום בית בטוח לילדים

הושקה אמנה לקידום בית בטוח לילדים, ביוזמת יו"ר הוועדה לזכויות הילד זבולון אורלב ובשיתוף ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, התאחדות הקבלנים והמועצה הלאומית לקידום בטיחות בית ופנאי.על פי נתוני הארגון 80% מסיבות אשפוז של ילדים עד גיל 4 וכ- 60% מסיבות האשפוז עד גיל 17 עקב היפגעות, כתוצאה מתאונות בית ופנאי כגון טביעה, חנק, כוויות, נפילות והרעלות

ליאת עפרי ו20/06/2011

(צילום: באדיבות דרורה נבון)

אמנה לקידום בית בטוח לילדים לשמירה על חייהם, הושקה היום במעמד ח"כ זבולון אורלב, יו"ר הוועדה לזכויות הילד,  תביא לידיעת ציבור הקבלנים וציבור רוכשי הדירות את הסטנדרט המוסכם לבניית בתים בטוחים לילדים. קבלנים ובונים שייבנו בהתאם לתוכנית המוסכמת, יוכלו להצהיר כלפי ציבור רוכשי הדירות כי הם בונים בהתאם למסמך ההמלצות של התאחדות הקבלנים והבונים וארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים.

על האמנה חתומים: חה"כ זבולון אורלב, יו"ר הוועדה לזכויות הילד; ד"ר יצחק ברלוביץ, יו"ר המועצה הלאומית לקידום בטיחות בית ופנאי של משרד הבריאות; מוטי כידור, מנכ"ל התאחדות הקבלנים; אורלי סילבינגר, מנכ"ל ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים.

 התוכנית המוסכמת העומדת בבסיס האמנה נכתבה על ידי ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים בשיתוף התאחדות הקבלנים (בסיוע של אינג' נתן חילו מנהל האגף הטכני בהתאחדות והקבלן הוותיק ניסן צ'ליק)  וביוזמת ח"כ זבולון אורלב והמועצה הלאומית לבטיחות בית ופנאי.

התוכנית קובעת דרישות לבניית בית בטוח לילדים אשר יעילותן הוכחה בעולם. במדינות המפותחות, חוקי בנייה מחמירים הביאו לירידה בשיעור תמותת ילדים. לעומת זאת, רמת החיים הנמוכה במדינות הלא-מפותחות אשר מתבטאת בתקנים ירודים של בתי המגורים היא הסיבה המובילה לריבוי מקרי היפגעות ילדים.

 מנתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולה, כי תאונות בית ופנאי כגון טביעה, חנק, כוויות, נפילות והרעלות, מהוות כ-80 אחוז מסיבות האשפוז של ילדים בגיל 0 עד 4, וכ- 50-60 אחוז מאשפוז ילדים בגיל 5 עד 17, עקב היפגעות.

יו"ר הוועדה לזכויות הילד זבולון אורלב: "אני מאמין שהאמנה לבית בטוח לילדים תמנע אלפי תאונות הקורות לילדים בביתם, תאונות הגורמות לפציעות קשות ואף למוות, כמו נפילה מחלונות. אני מקווה שהקבלנים והבונים בישראל, שנענו ברצון לבניית בית בטוח יעשו זאת באמונה ובנאמנות. זו הוכחה שלא כל דבר מחייב חקיקה. הסכמה מרצון לעיתים חשובה יותר מכפיית חוק שאין עליו הסכמה. אני מברך את ארגון בטרם ואת התאחדות הקבלנים על ההסכמה אליה הגיעו ועל חתימת האמנה".

אורלי סילבינגר מנכ"ל ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים: " ארגון 'בטרם 'לבטיחות ילדים מברך את יו"ר הוועדה לזכויות הילד, זבולון אורלב, על היוזמה שהחלה לפני מספר שנים לקדם בניית בתים בטוחים לילדים. הארגון מקדם בברכה את התאחדות הקבלנים שנרתמה ליוזמה, ואשר תהיה החלוצה בבניית בתים בטוחים לילדי ישראל.  למרות שהבית נתפס בעיני רבים כמקום המגן והבטוח ביותר בעבור ילדים, בפועל רוב פגיעות הילדים מתרחשות בבית. נפילות מחלונות, כוויות והתחשמלות, הן רק חלק מהסכנות האורבות לילדים בבתים שלהם. התאמת הבית לצרכיהם של הילדים על פי אמות המידה שבאמנה יצמצמו את היפגעות הילדים בביתם שלהם".

מנכ"ל התאחדות הקבלנים, מוטי כידור: " התאחדות הקבלנים נרתמה בשמחה לפרויקט ואנו מודים לח"כ זבולון אורלב על היוזמה הברוכה. אנו רואים חשיבות רבה בקידום בניה בטוחה ואיכותית בכלל ובבנייה בטיחותית לילדים בפרט. מדובר בהמלצות לקבלנים ולרוכשים והם אילו שיחליטו האם ליישם אותן במלואן. אנו מניחים שלא כל הדיירים ירצו לאמץ את כל ההמלצות באמנה, מטעמים של נוחות או טעמים אחרים, אך אנו מעניקים להם את הכלים ליצור את הבית הבטוח ביותר עבור משפחתם "

ד"ר יצחק ברלוביץ, יו"ר המועצה הלאומית לקידום בטיחות בית ופנאי של משרד הבריאות: "אני רואה בחתימה על האמנה צעד חשוב לקראת הפיכת בתי מגורים בישראל לבתים בטוחים, והפחתת היפגעות הילדים בישראל באופן כללי. זהו צעד חשוב לקראת אותו יום שבו הדרישה לבית בטוח לילדים תהפוך לתנאי המחייב את כל הקבלנים במדינת ישראל".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', י"ד כסלו התש"פ 12.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS