למה לא הגעתי לרוטשילד?

יהושע מור יוסף מסביר מדוע הדתיים לא ממהרים להגיע ולהשתתף במחאה הציבורית.

יהושע מור יוסף ו01/08/2011

(צילום: באדיבות יהושע מור יוסף)

מדוע לא הגעתי ולא אגיע למאהל האנרכיסטים ברוטשילד? כי בדרך לרוטשילד- אני שומע את דפנה ליף נודדת מתחנה לתחנה ומשדרת מחאת "כזה כאילו" ,לא מובנת, מפונקת ובלתי אחראית בעליל. היא לא מצליחה לומר מה היא רוצה ולכן לעולם לא תהיה מסופקת. גם חברתה להנהגת מאהל האנרכיסטים, סתיו שפיר,  שלפי המדווח באתר מאקו, "ברחה ישר מהצבא אל לימודים בלונדון, במסגרת מלגה בריטית לפלסטינים וישראלים שמתעתדת להביא שלום לעולם כולו תוך שלוש שנים וחצי",  לא עשתה לי חשק גדול להגיע לשדרה התל אביבית.

נכון, זה לא חטא להיות שמאלני. בימינו זה אפילו דורש אומץ ציבורי להודות שאתה עדיין מאמין לפלשתינים. אבל זה חטא נורא ואיום לקחת מצוקה אותנטית ולהפוך אותה למחאה מניפולטיבית שמנצלת את הכורעים תחת הנטל, כדי לקדם אג'נדות פוליטיות קיצוניות.

תארו לכם שלפני שנה מועצת יש"ע הייתה מעמיסה על טנדרים מחוסרי דיור ומביאה אותם להפגין בכיכר ציון נגד הקפאת הבנייה ביו"ש,  האם הצעד הזה היה זוכה לחשיפה תקשורתית שמתקרבת לעשירית מהחשיפה לה זוכה שדרת האוהלים ברוטשילד? התשובה ברורה ולא באתי להתנצח על ההטייה התקשורתית שמאלה חזק. הזכרתי אותה רק על מנת להמחיש שלא כל  מחאה שמבטאת מצוקה אמיתית, ראוייה לתמיכה אוטומטית. מותר וצריך לשאול מי כאן הטרמפיסט ומי המניפולאטור. איפה מסתיימת האמת והיכן מתחיל השקר.  

 אמת, יש מצוקה בקרב מעמד הביניים שעובד קשה למחייתו ולא מצליח לגמור את החודש. החזירות הקפיטליסטית שמפגינים הטייקונים שהפכו לפתע לספרים מיומנים,  מקוממת ודורשת טיפול אמיץ וכואב מצד הממשלה. אף על פי כן חבריי הדוסים ואני לא פוקדים את המאהל התקשורתי ברוטשילד.

 למה?

כי אנחנו בעד פתרון הבעייה ומתנגדים לשרוף את המועדון.

כי אנחנו בעד דיור בר השגה, אבל נגד הפלת ממשלת נתניהו

כי אנחנו בעד  הפחתת מחיר הדלק ונגד מהפכת המגיע לי

כי אנחנו בעד צמצום הפערים, אבל נגד צחנת שנאת המתנחלים והחרדים העולה משדרות רוטשילד.

 אם תשימו בצד את הפוליטיקה, "הכיבוש" , שנאת החרדים ותקחו אחריות על הקופה הציבורית ולא רק על הארנק הפרטי שלכם, אשמח לקפה אתכם בשדרות רוטשילד.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. אז אתה מגיע או לו?
    (06/08/2011)
    יש הפגנה של כל העם למה להפריד? תבואו נהיה עם אחד מטרה אחת,אין רב שיומר לו לבוא ואם יומר מניעים נסתרים בלבו אז בואו ותצטרפו למהפכה .אני מזמין אתכם ללכל מקום שיש מאבק שרוצה שינוי שיהיה יותר טוב טוב?
יום ב', א' שבט התש"פ 27.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS