42 שרים וחכ"ים: פתרון מצוקת הדיור – בניה ביהודה ושומרון

ביוזמת שדולת ארץ ישראל בכנסת פנו למעלה משליש מחברי הכנסת לראש הממשלה בדרישה לכלול את הבניה ביהודה ושומרון וירושלים בתוכנית פתרון מצוקת הדיור. על המכתב חתמו: חמישה משרי הממשלה, חמישה חברי סיעת קדימה ונציגים של שבע סיעות בכנסת

אייל רותם ו03/08/2011

בנייה בנווה צוף.החכי''ם תומכים (צילום: עמיעד טאוב)

42 שרים וח"כ, חברי שדולת א"י בכנסת פנו במכתב לרוה"מ בקריאה לפתור את מצוקת הדיור באמצעות בניה ביהודה ושומרון וירושלים. השרים והחכ"ים: "לנוכח מצוקת הדיור בכל רחבי הארץ, אנו חברי הכנסת החתומים מטה קוראים לך לכלול בין יתר הפתרונות שתנקוט הממשלה, גם פתרון דיור מידי לעשרות אלפי אזרחים בתחומי הסכמה לאומית הרחבה ביהודה ושומרון ובירושלים".

בין החותמים, חבר צוות הממשלה, השר משה כחלון, השרים מיקי איתן, יולי אדלשטיין, דניאל הרשקוביץ, יוסי פלד, ראשי השדולה חברי הכנסת זאב אלקין ואריה אלדד, חברי קדימה: יואל חסון, רונית תירוש, יוליה שמאלוב ועתניאל שנלר. המכתב הוצג בכינוס מיוחד של שדולת א"י בכנסת לרגל סיום המושב והשקת אלבום "ההתנחלויות הסיפור האמיתי" של הסופר חגי הוברמן בשיתוף מוזיאון גוש קטיף.

בכנס השתתפו יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, שר המשפטים יעקב נאמן, השר דניאל הרשקוביץ והשר מיכאל איתן, ראשי סיעות וחברי כנסת משבע סיעות שונות. במהלך הכנס אמר יו"ר שדולת ארץ ישראל בכנסת, ח"כ זאב אלקין כי "אנחנו בימים של מחאה על מצוקת הדיור, וגם לנו, כשדולה, יש מה לומר בעניין. ברחבי יו"ש יש פוטנציאל אדיר לפתרון בעיית הדיור.

''אנחנו פונים מכאן, בשם 42 שרים, סגני שרים וחברי כנסת שחתמו על פנייה לראש הממשלה לפעול. ההתיישבות ביהודה ושומרון היא לא הבעיה של מצוקת הדיור אלא המפתח לפתרון". יו"ר שדולת א"י בכנסת ח"כ אריה אלדד התייחס אף הוא למצוקת הדיור ואמר "אנו עדים לטלטלה שעוברת המדינה בימים אלה בעקבות המחאה באוהלים, יש שמאשמים במצוקה הזאת את המתנחלים והחרדים. חשוב שיבינו כי אנו הפתרון ולא הבעיה ולכן פנינו בעניין לרוה"מ".

יו״ר הכנסת ראובן ריבלין השתתף בכנס השדולה למען ארץ ישראל והקדיש פתיח לספר אלבום ההתנחלויות.  בדברים שנשא אמר כי ״הציונות הייתה מאז ומתמיד תנועה מתנחלת.  אם נעצור את הדרך הזו אנא נגיע וכיצד נצדיק את האמונה שציון כולה שלנו? עד היום אנו מצליחים להחזיק בעמדה זו בזכות המתנחלים ההולכים לפני המחנה״. יו״ר הכנסת התייחס לנושא חוק מפוני גוש קטיף ואמר כי כנס הקיץ לא יסתיים עד אשר החקיקה לפיצוי מפוני גוש קטיף תושלם ותיכנס לספר חוקים.

 לדבריו ״החקיקה אמנם מתקנת עוולות אך היא תהיה לדראון עולם, ותזכיר את העוול שנגרם לתושבי גוש קטיף וצפון השומרון״.השר דניאל הרשקוביץ התייחס לפסיקת בג"צ לפיה יש לפנות את מיגרון ואמר "הייתי במגרון היום ובהיותי שם הודיעו לי על פסק הדין של בג"צ שעד מרץ צריך לפנות את הישוב. התנועה הציונית יודעת לנטוע ולא לעקור. הדבר קרע את לבי, ואני מקווה שתימצא דרך לשנות את רוע הגזירה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. כל הכבוד!!!
  (03/08/2011)
  סופסוף קצת שכל לחברי הכנסת והשרים
 2. זאת הדרך
  (03/08/2011)
  מזמן היו צריכים להבין זאת שבנייה ביהודה ושומרון תפתור את כל הבעיות... איך לא חשבו על זה קודם?
 3. יישוב הארץ
  (03/08/2011)
  יישוב הארץ ובנייה באיזורים של אבות אבותינו היא חשובה מאוד!!! בטח אם בנוסף היא גם פותרת בעיות נוספות בדרך...
 4. טוב ויפה להגיד אבל מה עם מעשים???
  (03/08/2011)
  רק ביום שבאמת יתחילו לבנות אני אאמין הכל דיבורים ואף אחד לא באמת פועל
 5. הגיע הזמן
  (15/08/2011)
  לבנות בכל מקום,לא לעשות חשבון לבני דודים.
יום ב', י"ח כסלו התש"פ 16.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS