מגוש קטיף לאשדוד: משכן קבע לישיבת ההסדר נווה דקלים באשדוד

לאחר שעברה את פינוי ימית בסיני ופינוי שני מגוש קטיף, ישיבת ההסדר "נווה דקלים" בדרך לבניית משכן קבע בעיר אשדוד.

עטרת זרביב ו10/08/2011

(צילום: באדיבות דינה כהן)

במלאת שש שנים לפינוי מגוש קטיף ולאחר משא ומתן ואישור התכניות על ידי מנהלת תנופה, פורסם השבוע מכרז לבניית משכן קבע לישיבת ההסדר נווה דקלים בעיר אשדוד. ישיבת ההסדר "נווה דקלים" מציינת השבוע שש שנים לעקירה מגוש קטיף. הישיבה אשר הוקמה לראשונה בימית, הוקמה מחדש לאחר פינוי ימית בנווה דקלים בשנת 1984 ולאחר עקירתה מגוש קטיף, החליטו בישיבה להמשיך את הלימוד והעשייה מהעיר אשדוד מתוך רצון להתחבר לעם ישראל ולחשוף אותו לדרך חיים של אנשי גוש קטיף.

מאז הפינוי מנווה דקלים, שוכנת הישיבה בקרוונים בעיר אשדוד אשר נרכשו על ידי עיריית אשדוד. פרויקט הבניה החדש בהיקף של כ-6,000 מ"ר מוערך בעשרות מיליוני שקלים ויכלול בית מדרש, כולל, כיתות לימוד, ספרייה, חדר אוכל ומטבח, משרדים, מגורי תלמידים ומגורי צוות. המבנים החדשים צפויים להבנות תוך שלוש שנים ויתנו מענה  לכ-220 תלמידים.

שלמה ונחוצקר מנהל ישיבת ההסדר נווה דקלים מסביר כי מאז עקירתם מגוש קטיף מנהלים אנשי הישיבה משא ומתן מייגע מול מנהלת סל"ע - כיום תנופה על סטנדרט , עלויות והיקף הבניה. ונחוצקר מוסיף כי : "אנו מודים ומברכים את כל התומכים אשר סייעו לנו להוציא מכרז זה לפועל.בראש ובראשונה יש להודות לאכסניה , דר' יחיאל לסרי - ראש עיריית אשדוד , לעובדי העירייה ולחברי מועצת העיר על השותפות וההשקעה הרבה בישיבה,לתושבי אשדוד הרבים אשר קיבלו את הישיבה בזרועות פתוחות, למנכ"ל מרכז ישיבות בנ"ע - מר אלחנן גלט ולמנהל מרחב דרום מר משה בר חיים אשר ליוו , מלווים ובע"ה גם ילוו אותנו בהמשך הדרך.

כמו כן ניתן לציין כי מאז כניסתו של בנצי ליברמן לתפקידו כראש מנהלת תנופה אנו עדים לשיפור ביחסים וחשים ברצון אמיתי לסייע.תודות מקרב לב לאדריכלים,יועצי התכנון ומנהל הפרויקט אשר נתנו כתף והסכימו להשקיע מזמנם ומקצועיותם ,טרחו ועבדו ללא חשבון וללא קבלת שכר עד כה במשך ארבע שנים,כולנו תקווה שעם יציאתנו למכרז גם הם יקבלו את שכרם.אנו תפילה לבורא עולם שיטע בנו את הכוחות הנדרשים להמשיך לפעול,לחנך,ללמד ולהפיץ את תורת ארץ ישראל בעיר אשדוד".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS