משתתפי השיקומון - הראשונים לנסוע ברכבת הקלה

כ- 20 נכים ומתקשים בתנועה, משתתפי השיקומון של יד שרה, הוזמנו לנסיעת הבכורה של הרכבת הקלה בירושלים. זאת במסגרת נסיעות מיוחדות שעורך משרד התחבורה לאנשים עם מוגבלויות

עטרת זרביב ו10/08/2011

(צילום: באדיבות דוברות יד שרה)

(צילום: באדיבות דוברות יד שרה)

במסגרת הנסיעות המיוחדות שעורך משרד התחבורה לאנשים עם מוגבלויות הוזמנו כ-20 נכים לנסיעת בכורה ברכבת הקלה בירושלים, הנוסעים ומלוויהם עלו ברציף מול בית יד שרה בשכונת יפה נוף ונסעו עד תחנת "יפו מערב" וחזרה, כשהם נוסעים לראשונה על גשר המיתרים בכניסה לעיר.

לפני  העלייה לרכבת שמעו הנוסעים הסברים מאמנון אליאן, ראש תחום הסברה וקשרי קהילה של הרכבת הקלה, על אמצעי הזהירות שיש לנקוט ברציף ולמדו להכיר את כל הסימונים והפיתוחים הטכנולוגיים שנעשו במטרה להקל על הנוסעים המתקשים בתנועה. במהלך הנסיעה עברו מומחי נגישות במשרד התחבורה בין הנוסעים וביקשו לקבל את הערותיהם על נוחות הנסיעה ועל פעולות נספות שישפרו את חוויית הנסיעה. כל ההערות של הנוסעים נרשמו והובטח כי יטופלו בשבועות הקרובים, עוד לפני תחילת ההפעלה החלקית של הרכבת בעוד כשבועיים.

אירית נהלוני, מנהלת השיקומון, מעריכה מאוד את המאמצים שעושה הנהלת הרכבת הקלה בהדרכת נכים ומתקשים בתנועה. "חברה נמדדת ביחס שלה לאנשים עם צרכים מיוחדים והנהלת הרכבת הקלה בהחלט חשבה ותיכננה את הרכבת כדי שהוא יותאם ויהיה נגיש לאנשים בכיסאות גלגלים. הרכבת הקלה תעניק להם יותר עצמאות ופחות תלות באמצעי תחבורה הנגישים הרבה פחות. הנסיעה היום אינה רק חשובה מבחינת ההדרכה וההיכרות של הנוסעים עם מערכת התחבורה החדשה, אלא גם מהווה עבורם יציאה לפעילות מיוחדת שהם לא חווים לעיתים תכופות", היא סיפרה.

השיקומון ביד שרה מיועד לנכים עד גיל 65 אשר מיצו את אפשרות השיקום או אינם מטופלים במסגרות אחרות. בשיקומון פעילויות שיקומיות המשפרות את היכולות התפקודיות, הרגשיות והקוגניטיביות של המשתקמים. מתנדבים מסורים, לצד אנשי מקצוע מיומנים, יוצרים בשיקומון סביבה תומכת ואוהבת ומסגרת חברתית המהווה גשר לסביבה ומסייעת במניעת ניתוק והסתגרות.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS