יום עיון לשליחים היוצאים של הציונות הדתית – שליחות ציונית ברחבי העולם

כ-300 השליחים היוצאים של הציונות הדתית התכנסו ליום עיון  במלון רמת רחל אשר בקיבוץ רמת רחל

כתב דתילי ו24/06/2007

כמידי שנה התאספו היום כ-300 השליחים היוצאים של הציונות הדתית במלון רמת רחל אשר בקיבוץ רמת רחל.

באירוע השתתפו שליחים מהארגונים:בני עקיבא העולמית - עבודה בלתי פורמאלית בסניפי בני עקיבא העולמית - רווקים, רווקות, זוגות צעירים, משפחות ולעיתים אף רבנים, בן עמי - שליחות קהילתית לבנים וזוגות צעירים בקהילות קטנות וחלשות מבחינה יהודית. שליחות מטעם המחלקה לשרותים רוחניים התפוצות, ההסתדרות הציונית העולמית, תורה מציון - כוללים ציוניים בתפוצות - רווקים, אברכים ורבנים, בת עמי - שירות לאומי - שנת שירות שניה בתפוצות.

שליחי הציונות הדתית נמצאים בעשרות מדינות ברחבי העולם היהודי, בכל יבשת ויבשת. רק לבני עקיבא העולמית כ-130 סניפים הפועלים ברחבי תבל.

כיבדו את האירוע בנוכחותם:מר זאב ביילסקי - יו"ר הסוכנות היהודית, מר אברהם דובדבני - יו"ר עמית קק"ל, הרב יחיאל וסרמן - ראש המחלקה לשרותים רוחניים בתפוצות, מר גאל גרינוולד - ראש המחלקה להגשמה, מר סולי סאקס - מנכ"ל המזרחי העולמי והרב יונה גודמן.

זאב ביילסקי, יו"ר הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית, בירך את השליחים ושיתף מעט מחוויותיו כשליח הסוכנות היהודית בדרום אפריקה: "הגעתי לדרום אפריקה בתור שליח וחשבתי שאני הולך לשנות את העולם. ממש האמנתי בכל ליבי שאצליח להעלות את כולם לארץ. אמנם כולם עזבו את דרום אפריקה אבל הם "עלו" לאוסטרליה..."

הרב יונה גודמן, איש חינוך ולשעבר מזכ"ל בני עקיבא ישראל דיבר על חשיבות השליחות:"הציבור שלנו, הדתי לאומי נאבק בצורה מדהימה על ארץ ישראל כבר שנים מספר. כמו שאסור לוותר על ארץ ישראל, כך אסור לוותר על עם ישראל. אם לא נצא לשליחות, לא יהיה מי שישמור על 'עם ישראל חי' - במלוא המובן של הפסוק".

"ישנו היום מצעד כמה רחובות מאיתנו, ומי ייתן שבשנה הבאה נצעד איתם בכיוון ההפוך לבית המקדש".

לאחר מכן, התחלקו השליחים לקבוצות על פי אזורי היעד בשליחות - בכל קבוצה היו נציגים מהארגונים השונים. בקבוצות דנו בסיטואציות מחיי השליח. לדוג':

"לאחר כחצי שנה בשליחות כבר התחלתם להיות מוזמנים לסעודת ליל שבת בפעם השניה לאותה המשפחה. כבר בפעם הקודמת אצל משפחת גולדמן הורשמתם מאוד מגודל הבית והבנתם למה הם יכולים להרשות לעצמם לתרום לכל דורש. במשך החצי שנה האחרונה גיליתם שמשפחת גולדמן הם לא היחידים שחיים טוב וברור לכם יותר מה המשמעות של החיים בלוס אנג'לס. באיזה שהוא שלב בארוחה שאלה בעלת הבית על החיים שלכם בישראל, הרגשתם בקולה את הרחמנות על המסכנות שלכם שם ורציתם להסביר לה שלמרות שהם תורמים כל כך הרבה לישראל זה לא לכם כי לכם יש כל, תוך כדי שאתם מתארים את החיים בדירה שלכם בגבעת שמואל ואיך שאתם מסתדרים עם רכב אחד מצוין, פתאום נופל לכם האסימון, באמת אין לכם מה להציע למשפחה הזו בארץ, ובמיוחד כשהם מאמינים שהם תורמים הרבה יותר כסף למדינה ולמפעל הציוני הדתי מלוס אנג'לס מאשר כל מה שאי פעם יוכלו לתרום בארץ. תגובת בעל הבית מסבירה הכל כשהוא אומר "תבין אותי, אני אתרום הרבה יותר לישראל מכאן, ובארץ לא אוכל לחיות ברמה סבירה אף פעם".

מה אתם עונים לו?

האירוע אורגן ע"י:קרן קיימת לישראל, המחלקה לשירותים רוחניים בתפוצות והמחלקה להגשמה בהסתדרות הציונית העולמית

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', י"ד כסלו התש"פ 12.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS