6 שנים לעקירת הקברים מגוש קטיף

טקס לציון 6 שנים לעקירת הקברים מגוש קטיף וקבורתם בשנית נערך בהר הזיתים. את הטקס פתח ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי בציינו את החרפה הגדולה אשר ספגו המתים בעצם עקירתם והפרעתם ממנוחתם האחרונה.

 

עטרת זרביב ו29/08/2011

(צילום: באדיבות שלמה וסרטייל מוזיאון גוש קטיף)

בטקס שנערך לציון 6 שנים לעקירת הקברים מגוש קטיף וקבורתם בהר הזיתים אמר חה"כ ד"ר מיכאל בן ארי :קברניטי האשליות שבחזונם דמיינו את האופוריה אל מול התוצאות הנוראות של היום,כאילו לא היה די לצרותינו במקום הזה בו הפצע נפתח ולא מצליח להירפא, אני מרגיש חלק מכם המשפחה המופלאה הזאת ומצפה ממקום זה "ומחה ה' כל דימעה מעל..."

  חה"כ פרופ' אריה אלדד  : ציטט משירו של א.צ.ג. מגדולי המשוררים : "כל בוגד הוא כסיל" וודאי לטווח הארוך! "לא היינו זקוקים לפרספקטיבה של זמן לדלת המסתובבת, אחרי שנעקרו  הבורות בגוש נפתחו בורות רבים חדשים בגלל הבגידה  ובגלל האיוולת".

ניחומנו בחלקת הזיתים הקדושה הזו  - הם הפירות , הפירות שנותנים הטעם והזיתים שנותנים השמן, הם הניחום  למשפחות העומדות בפני יקיריהן בחלקת הזיתים ( ואכן עצי הזית הסמוכים  מלאים בפירות).

הרב אלישע וישליצקי  אשר פתח  בתפילה  לרפואתו של הרב חנן פורת ה' ישלח לו רפואה שלימה והחלמה מליאה, שכן  בשנים עברו הטכס התקיים עם הרב חנן פורת שהפעם לא היה יכול לבוא. הרב אלישע דיבר בזכרון , העלה את כאב המשפחות ודווקא במקום זה אל מול הר הבית, החלק הבריא ושאין לו נחמה ומתוך הכאב יוביל לניצחון גדול עד לבניין הבית השלם.

 הרב אלישע אמר פרק משניות ואח"כ נאמר קדיש ע"י נציגי המשפחות שלמה יוליס ודן דוידוביץ, אהובה אמרגי שנהרגה מכדור בליבה עת חזרה לביתה בגני טל מידי רוצח שפל נפש הדר היום מן הסתם על בית הנרצחת (הרצחת וגם ירשת )... 

 אימה יהודית דוידוביץ הקריאה  את אחד משיריה הנבואיים אפשר לאמר, רבים מהמשפחות הביאו  גם את הדור החדש שנולד בנתיים בכדי להשתתף העצרת זו באזכרה לנשמות הקבורים שניטלטלו אחרי מנוחתם בבית העלמין שבגוש קטיף.

העצרת שהפכה כמסורת אורגנה ע"י מוזיאון גוש קטיף בירושלים יחד עם אביחי שורשן שזכה לבנו הראשון ובעוד יומיים יכניסו בבריתו של אברהם אבינו.

  

  

  

  

 

(צילום: באדיבות שלמה וסרטייל מוזיאון גוש קטיף)

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. זאת הייתה
    (30/08/2011)
    טעות ענקית
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS