האם הרק קוק יאחד את הציונות הדתית?

מפלגות ה'איחוד הלאומי' וה'בית היהודי' פרסמו קריאה משותפת לעליה בג' באלול לציון הראי"ה קוק זצ"ל, זאת כתוצר ראשון של המגעים שמתקיימים בין המפלגות בחודשים האחרונים במטרה לאחד את השורות הפוליטיים בציונות הדתית.

עמי שרון ו30/08/2011

ישיבה משותפת. האיחוד הלאומי והבית היהודי (צילום: באדיבות יעקב כץ)

מפלגות הציונות הדתית מחזקות את שיתוף הפעולה לקראת הבחירות הבאות. בהודעה שיצאה מטעם מפלגת האיחוד הלאומי נכתב כי:''בבחירות הקודמות בשנת תשס"ט התפלגו מצביעי הציונות הדתית בין מפלגות האיחוד הלאומי, הבית היהודי והליכוד. המציאות בו הציונות הדתית מפולגת, ודאי מחלישה את היכולת שלנו לקדם את האידיאות שאנו מאמינים בהם: ארץ ישראל, התיישבות, חינוך, צביון היהודי, גרעינים תורניים, ערים המעורבות, הנגב והגליל, והר הבית. כמו כן, נחלש הכוח לדאוג לצרכים המיוחדים הציונות הדתית, כגון עלויות החינוך, ועוד. לכן, מיד אחרי הבחירות הגדרנו לנו למטרה לפעול לאיחוד עם הבית היהודי''.

''אחדות איננה אחידות! האחדות לא תעשה על ידי מחיקת הנציגות הציבורית של קהלים רחבים בציונות הדתית. אין אנו באים לדון על העבר, אך ניסיון כזה נעשה במועצה של הבית יהודי, והוביל להקמה מחדש של האיחוד הלאומי. את הלקח הזה צריך ללמוד. צריך להקים מפלגה מאוחדת, אך למנוע את האפשרות של ידי תרגילים פוליטיים, דחיקה החוצה של ציבור רחב''נאמר בהודעה.
 
בחודשים האחרונים מתקיים סבב של פגישות ופעילות משותפת בין חברי הכנסת של האיחוד הלאומי והבית היהודי. לטובת העניין נערכו ישיבות סיעה, סיורים ופרויקטים משותפים
 
גולת הכותרת של הפעילות המשותפת היא אזכרה למרן הראי"ה קוק זצ"ל ביום שישי הקרוב, ג' באלול בהר הזיתים. האזכרה נערכת ביוזמת ח"כ אורי אריאל. כדי להגיע לאחדות, צריך לחזור לשורשים העמוקים המשותפים של הציונות הדתית, שאף אם יש הבדלים מהותיים בדרכי היישום, עדיין נביע ליד ציונו הקדוש את המשותף לכולנו. המונים צפויים להשתתף באזכרה לרב קוק במלאת 75 שנים לפטירתו שהיה רבה הראשי הראשון של ארץ ישראל.

חרף מרכזיותו של הרב קוק בחיי עם ישראל בכלל והציבור הציוני דתי בפרט, פוקדים בכל שנה רק בין אלף לאלפיים איש את קברו שבחלקת הנביאים בהר הזיתים. בעקבות כך, הוחלט השנה לקיים עליה המונית לקבר הרב קוק, בהשתתפות עשרות ישיבות של הציונות הדתית ברחבי הארץ ובראשותם של הרבנים הרב חיים דרוקמן, הרב זלמן מלמד, הרב יעקב שפירא, הרב צבי ישראל טאו ועוד. מאחורי היוזמה עומד ח"כ אורי אריאל, בשיתוף סיעות האיחוד הלאומי והבית היהודי גם יחד.


"עשרות אלפים מהציונות הדתית נוסעים בכל שנה לחו"ל להשתטח על קברי צדיקים, ואת קברי צדיקינו בהר הזיתים הם כמעט ולא פוקדים", מסבירים מארגני האירוע.

יצוין כי לאירוע חשיבות מיוחדת בשל העובדה כי הר הזיתים שוכן במזרח ירושלים, וסובל מניסיונות הולכים וגוברים מצד ערביי האזור לפגוע בקברים שעל ההר. לדברי המארגנים, "דווקא משום שמדובר בפסטמבר ובתקופת ה'עיד אל פיטר' המועדת לפורענות, יש עניין גדול לחזק את הריבונות הישראלית באזור באירוע המוני לכבודו של הרב קוק".

 
האירוע יתקיים ביום שישי הקרוב, ג' באלול (2/9).
 
הסעות יצאו בין השעות 8:00 ל 14:00 מבנייני האומה וחניון גבעת התחמושת.
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. פששש...איזה אחדות
    (01/09/2011)
    בראשות הרבנים - כולם מאותו זרם - איך לא ? זו אחדות זו ?
יום א', כ"ב טבת התש"פ 19.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS