הסמן השמאלי בעיתון ג'רוסלם פוסט הצדיק את הפיגוע באילת - ופוטר

הפרשן לארי דרפנר המזוהה עם השמאל, פוטר ממשרתו בג'רוסלם פוסט היום, לאחר שפרסם קטע פובליציסטי אשר מצדיק את הטרור נגד ישראלים בכלל ואת הפיגוע באילת בפרט. לדברי דרפנר, "הכיבוש" הוא מעשה נורא אשר מצדיק את הטרור הפלשתיני נגד ישראל. דרפנר טען, שבאשר למותם של קורבנות הטרור הפלשתיני, יש להאשים לא את הפלשתינים - כי אם את ישראל.

ליאת עפרי ו01/09/2011

אילוסטרציה

דרפנר פוטר ממשרתו בג'רוסלם פוסט לאחר שפרסם כי הטרור נגד הישראלים מוצדק, דרפנר כתב את הדברים בבלוג האישי שלו, ומחק אותם תוך זמן קצר לאחר שפרצה סערה אינטרנטית. דרפנר אף פרסם מעין התנצלות שבו טען שעדיף לומר שהכיבוש גורם לטרור במקום לומר שהכיבוש מצדיק את הטרור.

עם זאת, הנהלת הג'רוסלם פוסט כאמור פטרה את דרפנר לאלתר.  בבלוג שלו, דרפנר עצמו חושף כי טרם שנודע דבר פיטוריו, "מאות" ממנויי הג'רוסלם פוסט הציפו את מערכת העיתון בהוראות לביטול המנויים שלהם. בין מבטלי המנויים שהפיצו את מחאתם באינטרנט, נמנו מנויים נאמנים שרוכשים את העיתון במשך עשרות שנים. 

 בקטע שגרם לפיטוריו, כתב דרפנר בין השאר: "הטרור של ... הפלשתינים, במיוחד אל מול פני ממשלה ישראלית סרבנית, הוא מוצדק....לפלשתינים יש את הזכות להשתמש בטרור נגדנו....מה שמאד נחוץ הוא...שישראלים יבינו ש...אנו מאלצים אותם (את הפלשתינים) לעסוק בטרור, שהדם של הקרבנות הישראלים הוא בסופו של דבר על הידיים שלנו, ושזה בידינו להפסיק לגרום להירצחם של אנשינו ע"י סיום הכיבוש....הפלשתינים...שהרגו את שמונת הישראלים ליד אילת בשבוע שעבר...תקפו בצדק....מדינת ישראל, אשר שולטת בפלשתינים באופן אכזרי ובלתי צודק, אשמה בשמונת מקרי המוות הישראלים הללו - וכן בכל מוות ישראלי אחר שקרה בזמן שמדינתנו לא סיפקה לפלשתינים כל דרך אחרת לחירות." 

 באנגלית המקורית:[T]he Palestinians...terrorism, especially in the face of a rejectionist Israeli government, is justified... the Palestinians have the right to use terrorism against us....What's needed very badly, ...is for Israelis to realize that ...we are compelling them (the Palestinians) to engage in terrorism, that the blood of Israeli victims is ultimately on our hands, and that it's up to us to stop provoking our own people's murder by ending the occupation.... [T]he Palestinians ... who killed the eight Israelis near Eilat last week, ... were justified to attack....  Israel, which rules the Palestinians harshly and unjustly, is to blame for those eight Israeli deaths - as well as for every other Israeli death that occurred when this country was offering the Palestinians no other way to freedom.

עיתון הג'רוסלם פוסט פרסם את דבר פיטוריו של דרפנר הבוקר בעמוד הראשון של העיתון תחת הכותרת "הערה לקוראינו". לשון ההודעה היתה: "לאור אי-הסכמה מקצועית עם לארי דרפנר שקשורה לבלוג האישי שלו, הוא לא יעבוד יותר בג'רוסלם פוסט".

באנגלית המקורית: A note to our readers Due to a professional disagreement with Larry Derfner connected to his personal blog, he will no longer be working at The Jerusalem Post. 

דרפנר כתב לאורך השנים טורים רבים בגנות ההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון, וכן בנושאים אחרים. דרפנר, שעלה לארץ מארה"ב, הוא תושב מודיעין.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. שמאלני
  (01/09/2011)
  מזל שפיטרו אותו!!!
 2. איזה מין יהודי
  (01/09/2011)
  לאן הגענו שיהודי מדבר ככה? שהטרור מוצדק??? בושה וחרפה
 3. כואב!
  (01/09/2011)
  המשפט שכביכול מתאר את המצב זה: עם חברים כאלה מי צריך אויבים.... יהודי שמדבר ככה כואב לשמוע!!!
 4. לא היו צריכים לפרסם בכלל
  (01/09/2011)
  איך הפ בכלל יכלו לפרסם את זה??? קודם מפרסמים אח"כ מפטרים אותו?
 5. להכות בערבים
  (04/09/2011)
  ללא רחם
 6. לאן הדרדרנו?!
  (07/09/2011)
  מזועזע עד עומק הנשמה מ"מרעיל בארות" שכזה. רבונו של עולם, איך הדרדרנו והגענו למצב שיהודי יצדיק שפיכת דמו של יהודי אחר רק בגלל היותו יהודי?! האם אזור מגוריו, מודיעין, לא מהווה מספיק ערש לימוד על מאבקם של יהודים בצורריהם עוד מקדמא דנא, למשל: מלחמות המכבים ועוד?! על אוייבים שכאלה מבית אבקש: בואו נתפלל הצלת נשמותיהם הטועות, מחשבותים וכתביהם הטועים והמטעים. הגיע הזמן שהחברה הישראלית והיהודית כאחת תקיא מקרבה מכפישי ומבאישי ריחה של ארצנו היחידה והקטנה. חבל חבל שבכלל את דבריו של אדם נאלח שכזה וממילא הייתה נמנעת הבושה והחרפה. חוששני, שפיטוריו היו רק בגין ההפסד הכספי שנגרם לעיתון, וחבל... שנה טובה ומבורכת ביותר אוהבי ציון וירושלים, ד"ר מוטי גולן
יום ד', ג' שבט התש"פ 29.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS