רוקמים יודאיקה כבר 80 שנה

חברת הרקמה היהודית הגדולה בעולם מציגה: כפתור ופרח: הכי יהודי, הכי 2012. מפעל משפחתי קטן של מוצרי יודאיקה , התרחב והפך למעצמת רקמה יהודית. ממספר עובדים מצומצם גדלה החברה המאיישת את טובי אנשי המקצוע בתחום.

 

ליאת עפרי ו05/09/2011

(צילום: באדיבות קובי סלע יח"צ)

(צילום: באדיבות קובי סלע יח"צ)

בשנת 1929 עזב הרב יחיאל שמעון מינסקי את עירו במדינת פולין, בכדי להגשים את חלום חייו לעלות לארץ ישראל. בהגיעו לארץ הקודש השתכן בשכונת מאה שערים בירושלים ופתח לפרנסתו חנות ובית מלאכה קטן ברחוב מאה שערים 21. 

 השם כפתור ופרח נבחר מתוך פסוק המלווה את במלאכת בניית המשכן והמנורה ע"י בצלאל ("איש חכם לב"). מינסקי הסב גמר אומר להביא את רוח האומנות בעיסוקו בייצור ומכירת מוצרי יודאיקה. ברבות השנים הפך כפתור ופרח לשם דבר באיכות ויופי, יצירתיות וחשיבה לעומק בתחום מוצרי בית מסורתיים ואומנות ביודאיקה. את מוצרי החברה אפשר למצוא מאז בכל נקודה יהודית על הגלובוס.

טכנולוגיה חדישה וטביעת עין "יהודית"

החברה מעסיקה כאמור, צוות מעצבים מיומנים שעוסקים בפיתוח מוצרים ועיצובים עכשוויים, תוך שימת דגש על איכות והקפדה גם על הפרטים הקטנים הגורמים להערכה רבה אצל קהל הלקוחות המגוון. "לאחר שהלקוח בחר את העיצוב", מסביר ר' שמואל מינסקי המנכ"ל והבעלים,  "אנו בוחרים את חומרי הגלם המתאימים ביותר, מגיעים לשרטוט מדויק, מבצעים חירור והתאמת חוטי הרקמה הנכונים, ומעורבים גם בשלב בחירת סוג הבטנה ואף את הסרטים שיתחמו את מסגרת המוצר המדובר".

 תהליך הייצור מתבצע ללא פשרות, הסוד - בכפתור ופרח עובדים רק עם חומרי גלם מצוינים, בשיטת עבודה מיוחדת הכוללת בקרת איכות קפדנית .כל מוצר, הרבה לפני שהוא מגיע ללקוח, עובר בדיקה מקיפה ויסודית ע"מ לוודא את איכותו ומידת התאמתו לפרטי הזמנת הלקוח.

 מוצרי החברה מפארים ומאדירים את יופיים של עשרות ומאות בתי כנסת ברחבי העולם, להנאתם ושביעות רצונם המלאה של רבבות מתפללים. הלקוחות: בתי כנסת, ישיבות, בתי חב"ד ברחבי העולם, משרדי ממשלה, בתי מלון ועוד. רק לאחרונה נתלו פרוכות ויצירות מפוארות נוספות בבית הכנסת ה'חורבה' בירושלים עיה"ק.

היום - מעצמה של יודאיקה:

המפעל המשפחתי הקטן, התרחב והפך למעצמת רקמה יהודית. ממספר עובדים מצומצם גדלה החברה המאיישת את טובי אנשי המקצוע בתחום. העובדים בכפתור ופרח מיומנים ומפורסמים ברחבי העולם כולו. מעבר לעבודה המדויקת והמקצועית, זכתה החברה בפרסים, בתארים ובתקני איכות בינלאומיים. החברה מוצבה גבוה בצמרת תעשיית היודאיקה בעולם היהודי בכלל ובישראל בפרט. בתי כנסת ובתי מדרשות, היכלי ישיבות ואתרים קדושים מתהדרים בפרוכות ותשמישי קדושה מרהיבים שעוצבו ויוצרו בישראלי - במפעל כפתור ופרח בירושלים.

מאות מוצרים, חומרים מגוונים ואינספור עיצובים:

פרוכות לארונות קודש ברקמה תלת ממדית, כיסויים לבימה, מעילים לספרי תורה באינספור עיצובים עכשוויים, תיקים לטלית ולתפילין, מפיות לשבת ולחגים, חופות, כריות לברית מילה, פרוונים, רקמה והדפסה על חולצות, תיקים, חלוקים, מגבות, כובעים.

 לצד רקמה מסורתית מבצעת החברה גם חריטה בלייזר על עץ וזכוכית. כיפות מודפסות ורקומות. וכן אלפי מוצרים במגוון מתנות ומזכרות (רקומות או מודפסות) למוסדות ואירועים בהתאמה אישית.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', י"ד כסלו התש"פ 12.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS