הרמטכ''ל:''ערך הרעוּת ימשיך להוות עקרון מהותי בצה"ל''

בעקבות שחרור גלעד שליט כתב הרמטכ''ל, בני גנץ מכתב לחיילי ומפקדי צה"ל בו התחייב:''נמשיך לעשות כל שלאל ידנו כדי להשיב לארצנו את כל שאר אחינו השבויים והנעדרים''.

עמי שרון ו18/10/2011

גנץ ושליט (צילום: דובר צה''ל)

חיילי צה"ל ומפקדיו, בסדיר ובמילואים,

בכ"ח בסיוון התשס"ו, 24 ביוני 2006, יצא צוות 4 של פלוגת 'מחץ' מגדוד 'רשף' של חטיבת השריון 'ברק' למשימה מבצעית בגבול עזה, סמוך לכרם שלום. במהלך המשימה, בבוקר 25 ביוני, הותקף צוות הטנק על ידי חוליית מחבלים. במתקפה זו נהרגו מפקד הכוח, סגן חנן ברק, וסמל-ראשון פבל סלוצקר, זכרם לברכה, נפצע סמל-ראשון רועי אמיתי ונחטף רב-סמל גלעד שליט.

היום, עם חזרתו של רב-סמל שליט לארצו, לעמו ולמשפחתו, הושלמה המשימה. זה למעלה מחמש שנים, שבהן הוחזק גלעד על ידי החמאס, לא חסכו חיילי צה"ל ומפקדיו במאמצים כדי לקדם את השבתו. יד ביד עם יתר זרועות הביטחון, עשינו כל שניתן במישורים המודיעיניים, המבצעיים והמדיניים. בשנים אלו הֵישרנו לא אחת מבט כֵן וכואב לעיני משפחת שליט, והתחייבנו כי לא נשקוט ולא ננוח עד שנשיב את בנם הביתה.

מכלול העשייה הזו ומלאכת המחשבת של צוות המשא ומתן בפרט - מביאים לידי ביטוי את מחויבותם של מדינת ישראל, של צה"ל ושל חייליו לעשות כל שניתן כדי להחזיר כל חייל שיצא למשימתו, ולא שב ממנה. מחויבות זו שואבת את כוחה מתוך ערך הרעוּת, שהיווה, מהווה וימשיך להוות עקרון מהותי ומוביל בקוד המוסרי והמבצעי של צה"ל.

מחויבות זו מבטאת את ערכי האחריות, השליחות והדבקות במשימה, את ערבותנו לאנשינו, שאין שנייה לה בכל צִבאות העולם, ואולי יותר מכול - את קדושת חיי האדם המנחה אותנו כל העת.

את ההחלטה המורכבת להחזיר את גלעד קיבלה ממשלת ישראל, ואותה ביצענו מתוך התחשבות בכלל הגורמים והכרה בחובתנו העליונה, ומתוך כובד ראש והבנה עמוקה של המחיר הכבד. ליבנו עם נפגעי פעולות האיבה ועם בני משפחותיהם, ואנו מבטיחים להמשיך ולעמוד עיקשים ואיתנים על המשמר, כדי לוודא כי ביטחון ישראל יישמר, בכל מקום ובכל זמן!

חיילי צה"ל ומפקדיו,

אויביה של מדינת ישראל וארגוני הטרור ימשיכו לנסות ולפגוע בתושבי מדינת ישראל ובריבונותה. צה"ל ימשיך לעמוד כחומה בצורה ואיתנה, ולהילחם בכל דרך אפשרית למען ביטחון ישראל. אנו ערוכים להתמודד עם כלל האתגרים הביטחוניים הנובעים מהעסקה, נכונים להמשיך ולפעול בנחרצות נגד כל גורם המסכן את אזרחינו או את גבולותינו, ובה בעת, אנו מחויבים לשמר את חוסנו הערכי של צה"ל.

עוד נבטיח כי נמשיך לעשות כל שלאל ידנו כדי להשיב לארצנו את כל שאר אחינו השבויים והנעדרים. אנו מתחייבים לפני משפחות הנעדרים, וכל משפחות חללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע, כי לא נאמר נואש - נהפוך כל אבן ואבן, ונבחן כל רסיס מידע, כדי לקיים חובתנו זו לאחינו לנשק, ולהשיב גם אותם לגבולם, לביתם.

רב-סמל גלעד שליט,

צה"ל, מפקדיו וחייליו, מכבדים אותך, גאים בנחישותך ובעמידתך לאורך השנים. נמשיך לתמוך בך ולחזק אותך, ככל שיידרש! בשם רעיך החיילים האמונים על משימת הדור, ביבשה, באוויר ובים, בשטח ובמטה, במוצבים ובעמָדות לאורכה ולרוחבה של הארץ, במרכבות השריון ובסוללות התותחים, במטוסים ובספינות - בשמו של צה"ל כולו - אני מברך אותך ואת משפחתך עם שובך אלינו.

יחד נמשיך לעשות את כל הדרוש והאפשרי, נצלח כל אתגר ומשוכה ונעמוד יום-יום, שעה-שעה, במשימתנו - השמירה על ביטחונה של מדינת ישראל!

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ב טבת התש"פ 19.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS