מפלגת הבית היהודי:''לא נהיה שותפים לממשלה שהורסת בתים''

על רקע ההכנות לפנות 150 בתים במגרון וגבעת אסף נפגשו ראשי מועצת יש"ע עם סיעת הבית היהודי בנושא חברי הסיעה התחייבו:''לא נשב בממשלה שהורסת ישובים''.

עמי שרון ו08/11/2011

(צילום: דובר יש"ע)

ראשי מועצת יש"ע נפגשו אתמול בערב (ב') עם חברי סיעת הבית היהודי במשכן הכנסת, במטרה לדון בשאלת הישארות המפלגה בממשלה במקרה של הרס בתי יהודים ביהודה ושומרון. בישיבה השתתפו יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, ראשי המועצות צביקי בר חי, אבי רואה, משה רוזנבוים, סגן ראש מועצת שומרון ראובן גור אריה ויו"ר מליאת מועצת יש"ע, עדי מינץ, וכן יו"ר מפלגת הבית היהודי השר דניאל הרשקוביץ, יו"ר הסיעה ח"כ אורי אורבך, ח"כ זבולון אורלב וח"כ לשעבר ניסן סלומיאנסקי.

 "אנו עומדים היום במטרים האחרונים של המירוץ להגנה על היישובים העומדים בפני הריסה", אמר יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, "ולדעת חברי הנהלת מועצת יש"ע לא נכון שהבית היהודי יישא באחריות משותפת לפעולה כזו של הממשלה. הגיע זמנו של האיום הפוליטי המפורש, במטרה ליצור דינמיקה שתציל את הבתים ובאופן פרדוקסלי גם את הממשלה. כל הניסיונות להפנות את האחריות מהממשלה אל בג"ץ אין להן שחר, שכן גורלם של המאחזים תלוי בעמדת הממשלה בעניינם".

ראש מועצת דרום הר חברון, צביקי בר חי, הוסיף כי "על הציונות הדתית לא להיגרר אלא להוביל. הגענו לרגע האמת הזה כי הממשלה לא הובילה ולא ניהלה את הנושא כראוי, וכעת כל מי שיש לו יכולת לתרום להצלחת המאבק - מחובתו לעשות כן".

 יו"ר הבית היהודי, השר דניאל הרשקוביץ השיב כי שוחח בנושא עם ראש הממשלה ואמר לו ש"אין ספק שהריסת בתים בארץ ישראל תביא לצונאמי פוליטי שיפרק את הממשלה". "הוספתי ואמרתי לו שזה מסוג הדברים שלא רק יוביל לבחירות, אלא מאיים על הליכוד יותר מכל מפלגה אחרת, שכן ביש"ע בוחרים בליכוד יותר מכל מפלגה אחרת. להוציא סיעה אחת, נראה לי שלאף אחד בממשלה לא נוח שייהרס בית אחד בישראל".

ח"כ זבולון אורלב הוסיף והבהיר כי "לא עולה על הדעת שבמצב שנהרסים יישובים, הסיעה שלנו תהיה חברה בממשלה ויש להודיע שאם בתים ייהרסו, לא נשב בה, מתוך מגמה לעזור לראש הממשלה לכפות את עמדתו על הפרקליטות ומתוך רצון להרתיע את בית המשפט העליון ומשרד המשפטים".

 השר הרשקוביץ סיכם את הישיבה והודיע כי ביקש מיו"ר הסיעה, ח"כ אורי אורבך, לכנס ישיבת סיעה בה יוחלט מהו המסר העקרוני של הסיעה, שיבהיר באופן הברור ביותר כי הרס בתים הוא איום ודאי על קיומה של הממשלה.

עם תום הישיבה עלה יו"ר הסיעה, ח"כ אורי אורבך לנאום במליאת הכנסת ושם אמר כי "הבית היהודי לא תהיה שותפה לממשלה שהורסת בתים. אל תשלו את עצמכם שלשותפות תהיה קיום אם יורמו הגרזן והבולדוזר על בתי המאחזים".

בתוך כך אתמול פנו אמש ראשי סיעות המייצגים את רוב חברי הכנסת  במכתב דחוף לראש הממשלה, שכותרתו "הצלת יישובים ושכונות ביהודה ושומרון מחורבן". הח"כים קוראים לנתניהו להקים מיידית צוות משפטי למציאת "פתרונות יצירתיים שיאפשרות השארת היישובים והשכונות כולן על כנם". "אנו קוראים לך לוודא שכתב המנדט של הצוות יאפשר לו בדיקה ואיתור פתרונות ביחס לכל הבעיות העומדות על הפרק", כתבו הח"כים. על המכתב חתמו ראשי סיעות הליכוד, ישראל ביתנו, הבית היהודי, ש"ס, יהדות התורה והאיחוד הלאומי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. בית זה בית זה בית
    (25/11/2011)
    איומים כגון זה בנוסח אירגון פשע ואולטימטום חסר שיניים מוכחים שוב את התמיכה הקיצונית הלאומנות המתלאמת. גם בית במגזר הבדואים שנהרס הוא בית, אי שמירת החוק וקיומו כניראה הוא אבן בוחן. הבית הלאומי לא יעזוב את הממשלה כמו אותו העגל הצמוד לפיטמת אימו.
  2. שותפות??
    (07/01/2012)
    ואני לא אהיה שותפה למפלגה שבה ליאורה מינקה ברשימתה!!!
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS