הטבלת יהודים לנצרות בלב ראשון לציון

פעילות נמרצת וקדחתנית של ארגון הפעילים יד לאחים הביאה לביטולו של כנס הטבלה מיסיונרי, בעיצומה של שבת קודש, בלב ראשון לציון.

עמי שרון ו27/11/2011

מידע בדוק ומהימן שהגיע באמצע השבוע שחלף לארגון הפעילים יד לאחים הצביע על כך שבעיצומה של שבת קודש, אמור להתקיים במרכז הספורט העירוני 'גן נחום' במרכז ראשון לציון, אירוע מיסיונרי המוני אשר אמור היה להגיע לשיאו בהטבלה לנצרות של 2 יהודים רח"ל אשר נפלו שבי והלכו שולל בידי הכת המיסיונרית הידועה לשמצה המכנה עצמה 'עדי השם'.

ביד לאחים נכנסו מיידית לפעולה. תחילה ננקטה פנייה מיידית אל סגן ראש העיר, הרב אריה כהן, על מנת להעמידו על חומרת האירוע המתוכנן תוך ציון העובדה כי מדובר בהפרה בוטה ומקוממת של הסטטוס-קוו השורר בעיר זה שנים ארוכות. בתוך כך הובהר כי יד לאחים יקיים במקום מפגן מחאה המוני ביום שישי, בהשתתפות ובמעמד רבני העיר, אשר דבר קיומו המתוכנן של המעמד הובא לידיעתם.

אל לשכת ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, החלו זורמות פניות כואבות של רבני שכונות וקהילות בעיר, אשר התוודעו לנושא באמצעות הר"ר בצ"פ, מנהל המחלקה להצלה ממיסיון והר"ר בנימין וולקן, פעילי יד לאחים. לפניות אלו נוסף גם מכתב חריף במיוחד של שמואל ג'מיל, יו"ר סיעת ש"ס שקבע נחרצות: "לא יעלה על הדעת שאולם עירוני יופעל בשבת ובמיוחד לטובת אירוע שכל כולו חילול הקודש!". בד בבד נקט יד לאחים במישורים נוספים מאחורי הקלעים, על מנת להערים, בדרך לגיטימית, קשיים על קיומו של הכינוס ולגרום לכך שהוא לא ייצא אל הפועל.

ביום חמישי נודע כי המאמצים הרבים נשאו פרי וכי האירוע המיסיונרי לא יתקיים. ואולם אור ליום שישי, בחצות לילה, נודע כי המיסיונרים עומדים להעתיק את האירוע המקומם למקום חדש. כשהם שומרים בחשאיות על מקום הכינוס מחשש להפרעות מפעילי יד לאחים, באישון לילה הוחלט ביד לאחים להציב ניידות שדלקו אחר האוטובוסים של המיסיונרים מרגע צאתם ממוקדי האיסוף, בבוקר יום שישי. רק כעבור שעה התברר כי המקום החדש אינו אלא גני התערוכה בתל אביב.

עם באי האירוע נראו בבירור, גם ילדים, קשישים ונכים - חתכי האוכלוסייה שהמיסיונרים לא חדלים לחזר אחריהם באובססיביות חסרת מעצורים. פעילי יד לאחים הצליחו להיכנס לתוך ביתן מס' 11 A בגני התערוכה שבו התקיים האירוע, ולתעד את ההתכנסות המקוממת. הפעילים ניגשו אישית אל ראשי הכת והודיעום ברורות כי יימשכו כל הפעולות והדרכים הלגיטימיות להצר את צעדי המיסיונרים ומרשיעי הברית ולהציל יהודים משמד ר"ל. בשלב מסוים התנפלו עליהם אנשי האבטחה שנשכרו על ידי המיסיונרים והובילו אותם החוצה.

במחאה ספונטנית שנערכה במקום ע"י יד לאחים נגד המיסיונרים, השתתפו תושבי העיר החרדים לדבר ה' כשבראש ניצב הרב נפתלי לוברט, סגן ראש עירית תל אביב, שמחה נמרצות על השמד הנוראי ועל חילול השבת שמתחולל במקום.

בעקבות פעילותו הנמרצת של הרב נפתלי לוברט, סגן ראש העיר, התערבה המשטרה שנכחה במקום והמיסיונרים נאלצו להעתיק את ההטבלה מחוץ לגני התערוכה. שם הוטבלו רח"ל לאור יום שני יהודים שהועברו על דתם, עם זאת לדאבון לב הכינוס עצמו עם ההטפה לשמד התקיים במקום תוך כדי חילול שבת.

עוד נודע כי בעקבות הביטולים הרבים שספג הכנס המיסיונרי, יהודים רבים ביטלו את השתתפותם באירוע השמד.

במודעה שמפרסם היום יד לאחים בעקבות האירוע המביש והמזעזע, נקרא כל מי שיש בידו לפעול, ובפרט חברי הכנסת, לעשות כל שביכולתם על מנת להעביר את החוק נגד המיסיון, שיציב סכר למסעי השמד שמתחוללים בארץ ע"י המיסיונרים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. צריך להעלות את העניין למודעות רחבה יותר
    (28/11/2011)
    ולפעול נגדם בחקיקה בכנסת. לא מספיק האויבים הערבים, אלה נלחמים בשקט ובערמה.
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS