הנשיא פרס, רבני יש"ע וראשי המתיישבים יצאו בגינוי חריף לארועי תג מחיר והפגיעה בחיילי צה"ל

נשיא המדינה נפגש עם ראשי ההתיישבות ביש"ע ורבני המכינות הקדם צבאיות והתייחס לאירועי תג מחיר: "האירועים האחרונים חצו את כל הקווים האדומים ויש לוודא כי לא יחזרו לעולם בתולדות מדינתנו, עלינו לחזק את הכוחות המתונים ולהימנע מהכתמת ציבור שלם הנאמן למדינה ותורם תרומה משמעותית לצה"ל ".

 

 

 

 

אייל רותם ו15/12/2011

(צילום: מארק ניימן)

נשיא המדינה, שמעון פרס נפגש הבוקר עם רבנים, נציגי ראשי המכינות הקדם צבאיות, וראשי ההתיישבות ביש"ע ודן עימם בחיזוק האחדות בין חלקי העם. בין המשתתפים היו: הרב זאב קרוב , ראש הישיבה התיכונית קרני שומרון, הרב משה הגר, ראש המכינה הקדם צבאית יתיר, הרבנים אלי סדן ויגאל לוינשטיין , ראשי המכינה הקדם צבאית "בני דוד"  בעלי, הרב ראם הכהן, ראש ישיבת ההסדר בעתניאל, דני דיין , יו"ר מועצת יש"ע,  ואבי רואה , ראש מועצת בנימין .

 בסיכום הפגישה נשאו המשתתפים הצהרות משותפות לתקשורת. הנשיא פרס אמר: "הפגישה הזו היתה דרושה וחיונית והוזעקה מפני שיש דבר שמאחד את כולנו- לא לאפשר להפוך את מדינת ישראל להפקר לקבוצת אנשים אשר מהווים סכנה גדולה למצבה ולקיומה. "

 הנשיא הדגיש " צה"ל הוא צבא העם בין אם החייל חובש כיפה או אינו חובש כיפה, זהו אותו צבא אשר מקבל הוראות ממקור אחד על דעת כולם, המקור הוא דמוקרטי - ממשלה שנבחרת ונותנת הוראות. אנו חבים תודה לחיילי צה"ל שמסכנים את חייהם באופן יומיומי. עניין הצבא אינו שנוי במחלוקת, אינו מפלגתי  הוא עניין של כל העם ואהבת כולנו נתונה לכל חיילנו ללא מפלגתיות וללא שום דבר שאינו שייך לעניין. זה היה נורא לראות צעירים נכנסים לבסיס צה"ל כשכמעט ונרצח לנו קצין. כשאזרח לוקח אבן ומטיח אותה בראשו של קצין הקצין עלול להירצח. "

 בהתייחס לארועי "תג מחיר" אמר הנשיא: "מבחינה פוליטית מה שהנערים הללו עשו  זה דבר חמור ביותר עבור מדינת  ישראל שתמיד התגאתה בכך שהיא מגנה על כל המקומות הקדושים לכל הדתות והיום כשהעולם המוסלמי והעולם הערבי נמצאים במצב של  מתח אדיר, לגייס אותם נגדנו ולתת להם הצדקה לצאת נגד ישראל זה אסון ושגעון. ויש להפסיק את זה מייד. אין לנו זמן לחינוך בנושא, העסק בוער, המזרח התיכון בוער ועכשיו לא הזמן לשפוך נפט לבערה הזו, נפט נגד ישראל. פגיעה במקומות קדושים מנוגדת לדרכנו, עקירת עצים מנוגדת לרוח התורה.יש לחזק את  המחנה אשר שולל את המעשים הללו."

 בסיכום דבריו אמר הנשיא "כל כך שמחתי שמצאנו שפה משותפת בנושאים אלו - שאין מקום לפשע, להפרת חוק, להשתוללות. היתה הבהרה חיונית שאנו עם אחד ועם שההיסטוריה אסרה עליו שנאת חינם. יש להידבר עד כמה שאפשר כדי לגלות את המאחד והנכון של עם ישראל על פי תורתו שהיא תורה דמוקרטית וחופשית."

 הרב סדן הדגיש בדבריו בסיום הפגישה:" שמחנו מאד לשמוע שבבסיס אנחנו מסכימים ובעיקר שיש ביננו הסכמה מלאה שהדבר האסטרטגי החשוב ביותר למדינת ישראל זה לשמור על האחדות הפנימית בתוך המציאות של אויבים כה רבים מבחוץ. החוסן של המדינה והחוסן של העם היהודי תלוי ביכולת לקיים שיח מכובד גם כשישנם חילוקי דעות . חייבים להבטיח שויכוח זה לא יגלוש לא רק לא לאלימות אלא גם לא לשנאה, שהשיח יהיה שיח המכבד אחד את השני."

 הרב סדן הדגיש בשם קבוצת הרבנים:"הגענו לכאן על מנת להביע עמדה נחרצת ביחס לאירועים שהיו. קודם כל לחזור ולומר שהצבא הוא צבא העם, יש פה מחנכים שמאות ואפילו אלפים מתלמידיהם משרתים בצבא ואפילו בדרגות בכירות וצריך להוציא את צה"ל מכל ויכוח פוליטי. אני אומר את זה גם לימין וגם לשמאל .

צה"ל  הוא בבת עינה של האומה, הוא שומר על קיומה והליכוד הפנימי בו הוא מעל לכל הוויכוחים האחרים. אנו הבענו עמדה יהודית ברורה שאלימות היא פסולה מכל וכל כשהיא מופנית כלפי חיילים ואזרחים, ישראלים וערבים כאחד. אנו מגנים מקרים של ונדליזם כלפי מסגדים ומקומות קדושים זהו דבר שלילי שחוץ מאשר להלהיט את הרוחות אין בו שום תועלת מלבד זה שהוא פסול מצד עצמו."

  הרב סדן סיכם ואמר: "הצבא הוא אחד ויש בו אלפי חיילים דתיים שמשרתים בו כמו כולם מתוך לויאליות ושיתוף פעולה מלאים ושמחנו לשמוע מהנשיא שאפילו אחרי רצח רבין עם כל הכאב הנורא שהיה  הוא הקפיד מאד לעשות בידול בין כל אותם אלה שמתסיסים ואלימים ובין רוב רובו של ציבור המתיישבים שהוא ציבור נאמן, שומר חוק ותורם ומתנדב למען מדינת ישראל. אנו מצדנו הבאנו בקשתנו לנשיא -  לתרום לאווירת הפיוס ההדדי, לאווירה של סובלנות הדדית גם בשיח הציבורי ובתקשורת שיהפכו את הדיון לענייני ומכובד ולא להסתה פרועה."

  יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין גינה בחריפות את האירועים האחרונים ואמר כי "רוב מוחלט - 99%  מאזרחי יהודה ושומרון מגנים את האירועים ומתנגדים התנגדות נחרצת לכל פגיעה בחיילי צה"ל ולגילויי אלימות."

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. יש הירכיה:רה"מ,שר-בטחון,רמטכ"ל,אלוף-מרכז,מח"ט/סמח"ט-אפריים++
    (17/12/2011)
  2. ליקוק תחת עלוב
    (18/12/2011)
    ברז נבלה סרוחה מה עם גינוי הגנרליסימו אהוד ברח וגינוי התקשורת האנטישמית על מגוון שקריה ועלילותיה? רבונציקים עלובים מספיק להתפלש בצואה. הגיע הזמן לגנות את קונצרן החולרות אשר כבש את מדינת ישראל. רבונציקים אתם מאבדים את הקשר עם שלומי אמוני ישראל. אתם לא רלונתיים
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS