הרב הצבאי הראשי:לא תהיה ’הדרת נשים‘ בצה“ל

בכנס של הרבנות הצבאית קבע הרב פרץ: "כל כניסה של גורם רבני לא צבאי לצה"ל בעת הזו, עוברת דרכי באופן אישי".

חגי הוברמן מצב הרוח ו08/01/2012

פרץ.אני קובע (צילום: עמיעד טאוב)

"מי שלא מבין את השפה ואת המסר של הרבצ"ר, לא יכול לדבר בפני חיילי צה"ל. כל כניסה של גורם רבני לא צבאי לצה"ל, בעת הזו - עוברת דרכי באופן אישי". כך קבע  הרב הצבאי הראשי תא"ל הרב רפי פרץ, שהבהיר כי "הרבנים הצבאיים צריכים אחריות וזהירות גדולה, כלפי מי שמקבל את הזכות לדבר בפני חיילי צה"ל".

בתחילת השבוע שעבר כינס הרב פרץ, בהוראת הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, את כלל הרבנים הצבאיים בצה"ל, לשיחת הבהרת נהלים, בעקבות מקרים של הדרת נשים מהמרחב הציבורי בישראל. הרבצ"ר הבהיר כי "אין ולא תהיה הדרת נשים בצה"ל. דווקא עלינו, כמי שיודעים את חשיבות כבודה של האישה, לדאוג שהפולמוס הזה לא יחדור לשורותינו".

 תא"ל הרב פרץ הדגיש כי "אירועים של הדרת נשים שלא יעלו על הדעת, אין לייחס אותם לציבור שלם ויקר". הוא הבהיר כי הרבנים הצבאיים ניצבים "כחלק מחזית המאבק" ובהתאם לכך עליהם "למנוע תופ עות של הדרת נשים בצה"ל, כחלק מהאחריות הרחבה של אחדות השורות". הרבצ"ר הדגיש כי "צו השעה הוא אהבת ישראל ואחדות השורות. זהו הצו החשוב ביותר שאני רואה בעת הזו. זו השורה הראשונה והתחתונה בדברי".

הרבצ"ר הדגיש את הנחיות הרמטכ"ל בסוגיית שירת נשים בצה"ל, לפיה אין הדרת נשים בצה"ל ובכל הטקסים הרשמיים חלה חובת נוכחות מחייבת של כלל החיילים. באירועי הווי, שאינם נושאים אופן צבאי, ישנו שיקול דעת שניתן למפקדים. "מחובתנו הגדולה לעמוד בצמתים מרכזיים ברגישות גדולה בעת הזו, לזהות מוקדי חיכוך מראש ולהיות שם על מנת לסייע לחיילות, לחיילים ולמפקדים", הוסיף הרבצ"ר, שקרא לרבני הפיקודים "לקחת יותר אחריות בעת הזו". "אנחנו רבנות של כולם, זה בראש החזון שלנו. אנו נושאי הכלים של מדינת ישראל וצה"ל וזהו כבוד גדול להיות בתפקיד הזה בדור התקומה", סיכם הרבצ"ר פרץ.

יו"ר 'הבית היהודי', שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ‘ דניאל הרשקוביץ, אמר בביקור בישיבת ההסדר בחולון כי "החלטת הרמטכ"ל תחזק את מעמד הרבנות הצבאית הראשית. טוב וראוי שהרב הצבאי הראשי יכריע בסוגייה זו ובסוגיית הדרת נשים, כפי שהוא מכריע בסוגיית הכשרות בצה"ל ובכל ענייני הדת. האם יכול רב לבוא לבסיס צה"ל ולקרוא לתלמידיו לא לסמוך על כשרות האוכל? אם הרמטכ"ל היה מכריע בסוגיית ביקורי הרבנים היה זה צעד חמור, אבל אם ההחלטה מסורה לרב הצבאי הראשי - הרי זה צעד מבורך שמחזק את מעמדו. כל כניסה לבסיס צה"ל כרוכה באישורים, וטוב שמי שיאשר זאת הוא הרבצ"ר ולא גורם צבאי אחר".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט' כסלו התש"פ 07.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS