ח"כ אורלב: "לפעול להשבת ישיבות ההסדר לקונצנזוס הישראלי

השבוע התקיים בישיבת ההסדר "ברכת משה" במעלה אדומים כנס מנהלים של איגוד ישיבות ההסדר במהלכו, התקיימו הרצאות בנושאים תקציביים וניהוליים אשר באו לתת כלים למנהלי הישיבות. ח"כ אורלב אשר דיבר בכנס ציין כי:"פעם, ישיבות ההסדר זכו לתמיכה לא רק של הציונות הדתית אלא של כלל הקשת הפוליטית והחברתית במדינת ישראל. יש לפעול על מנת לשוב למצב בו הישיבות ההסדר עומדות בלב הקונצנזוס הישראלי.

אייל רותם ו08/01/2012

(צילום: באדיבות דינה כהן)

עשרות מנהלי ישיבות הסדר מכל רחבי הארץ הגיעו לישיבת"ברכת משה" במעלה אדומים לכנס מנהלים של איגוד ישיבות ההסדר. הכנ ס אשר מתקיים מדי תקופה בא לתת כלים מעשיים למנהלים השונים בתחומים כלכליים וניהוליים.בנוסף, המפגש עצמו מאפשר למידה משותפת והדדית בין הישיבות השונות. את הכנס פתח איתן עוזרי מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר - אשר בירך את המשתתפים ונתן סקירה על הפעילות של איגוד ישיבות ההסדר במהלך החודשים האחרונים.

ח"כ וחבר ועדת הכספים זבולון אורלב, אשר הוזמן להופיע בפני מנהל ישיבות ההסדר ציין כי הוא בא מתקופה בה ישיבות ההסדר היוו היהלום שבכתר בחברה הישראלית: "אז, ישיבות ההסדר זכו לתמיכה לא רק של הציונות הדתית אלא של כלל הקשת הפוליטית והחברתית במדינת ישראל. יש לפעול על מנת לשוב למצב בו ישיבות ההסדר עומדות בלב הקונצנזוס. ח"כ אורלב עוד ציין: "אני וחבריי נמשיך לפעול לקידום מעמד ישיבות ההסדר והבטחת חוסנו הכלכלי והתקציבי".

כמו כן, הביע אורלב חשש כבד מהעברת התקציב של ישיבות ההסדר ממשרד הביטחון למשרד החינוך בשל העובדה כי במשרד החינוך התקציב עלול לספוג קיצוץ משמעותי ולהיפגע גם כתוצאה מפעילותם של זרמים אחרים הפועלים במשרד החינוך. במעמד הזה, איגוד ישיבות ההסדר הודה לח"כ זבולון אורלב לעזרתו הרבה כחבר ועדת הכספים בלחצים שהפעיל למען העברת תקציבן של ישיבות ההסדר במהלךהחודש האחרון.

במהלך היום, כיבד בנוכחותו גם צבי צויבל, מנכ"ל "פורום הציונות הדתית" אשר הדגיש כי יש לפעול לאחידות בין כלל הגופים בציונות הדתית על מנת שההשפעה של הציבור הדתי לאומי תהיה גדולה יותר בשטח. במסגרת הכנס, קיבלו המנהלים טיפים ומידע משמעותי ממר יוסי שפר-מנהל ועדת העזבונות הממשלתית בנושא הגשת בקשות תמיכה לקרן העזבונות, וכן מעו"ד אמנון דה הרטוך בנושא התקנות החדשות של משרד החינוך.

בנוסף אליהם, דיבר מר אורי שכטר מנכ"ל קנה הכל אשר חשף מפני המנהלים מגוון אפשרויות להתקשרות עם ספקים ונותני שירותים איתם עובדת החברה על מנת להוזיל מחירים בקרב ישיבות ההסדר.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS