דעה:ח"כ רוחץ ח"כ - מדינת כל הזוייה

מקלחת המים הצוננים ששפכה חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי על חבר הכנסת ראלב מג'אדלה ושרשרת החוקים ההזויים שנחקקו לאחרונה על ידי חברי הקואליציה, הביאו את יואב בלום, פובליציסט, יו"ר פורום "ארץ אחרת" לכתוב מאמר נוקב על הצורך בוועדה שתבחן את כשירות המועמדים לכנסת...

יואב בלום ו10/01/2012

מיכאלי.מקלחת מים צוננים (צילום: צילום מאתר ערוץ הכנסת)

בלום.כנסת עצובה (צילום: אלון פורת)

מקלחת הצוננים איתה נשטף ח"כ מג'אדלה, מצטרפת לתופעה בה חברי כנסת עוסקים בהאדרת שמם יום ולילה ללא כל תועלת הנראת לציבור. בשנתיים האחרונות נחשף הציבור בישראל לתופעה אשר לא הייתה מוכרת במחוזותינו: חברי כנסת מסוימים מהקואליציה פורשים לישון לעת ערב על מנת להקיץ עם שחר עם רעיון הזוי חדש אותו חלמו בלילה. הרעיון, הזוי ככל שיהיה, הופך חיש מהרבידיהם הזריזות להפליא להצעת חוק פרטית, והופ...שמו של אותו חבר כנסת חולם נישאבפי כל.

מה הוא צריך יותר מזה? עם? מדינה? חברה?הצחקתם אותו!העיקר שיאייתו את שמו נכון, ורצוי באותיות גדולות ככל שניתן.

 המבוגרים שבינינו זוכרים ודאי כי לפנישנים נכתב שיר סאטירה פוליטי ושמו: ״איך הפשפש עלה למעלה?״. השיר האמור עסק בפוליטיקאי נבוב, מניפולאטור בחסד עליון, אשר תכונה זו לבדה הביאה אותו לפסגות שלשררה. ובכן, חלפו אמנם שנות דור מאז, אך הפשפש המטפורי גדל, התעצם, למד לשוטט באינטרנט ובעיקר צרף אליו חברים רבים, רבים מידיי, והם גודשים כיום לבושתנו את מסדרונות הכנסת.

אחד מהרעיונות ההזויים האלה הוא ההצעהכי חברי הכנסת, נבחרי האומה, יקיימו הליך שימוע למועמדים למשרות שופטים. חברי כנסת אשר רעיונותיהם הכוללים והצעותיהם נראים כאילו נחזו תחת השפעתה של פטריית הזיה, הם עצמם יקבעו אם פלוני ראוי להיות שופט, או אם אלמוני ראוי להתקדם מבית המשפט המחוזילבית המשפט העליון.לא פחות!!!

 אומנם ההצעה נראית על פניה לא רצינית,אך יתרונה הוא בכך שהיא מאפשרת הרחבת אופק. החשיבה בנושא כגון זה לעומקים אינסופיים של מופרכות, ומשם, מאותם עומקים ממש, אף נשאבת ההצעה ההפוכה, אותה הגה על משכבו בלילות כותב שורות אלו.

ההצעה קוראת להקמתה של ועדת כשירות קבועה אשר תבחן את כשירותו של פלוני או אלמוני המבקש להיבחר לתפקיד חבר כנסת בישראל. הוועדה כמובן תהיה עדה ציבורית נטולת פניות, בראשותו של שופט עליון בדימוס ובהשתתפות פסיכולוג, בלשן ובלש משטרתי, שהרי אלה הם שלושת התחומים אשר על פיניסיון העבר ראוי כי ייבדקו טרם היבחרו של אדם לכנסת: האם המועמד מופרע, האם המועמד מסוגל לנסח משפט הגיוני, והאם תלויה לו קופת שרצים בעברו?

יתכבדו נא כל אלה הרוצים להיבחר לכנסת ולהכריע בעניינים של חיים ומוות שלנו ושל ילדינו להופיע בפני הועדה האמורה ולשכנעה כי בשום פנים ואופן הם אינם נכללים באחת משלוש קטגוריות הסף האמורות לעיל, אשר פוסלות מכלוכל את הלוקה בהן מלשרת את עמו, ארצו ומולדתו בכנסת ישראל.

כעת נותר רק לראות אם יקום חבר כנסת הזוי כלשהוא שירים את הכפפה הזו ויאמר: "הבה ונהפכה להצעת חוק!".

 אם לא ייעשה כן, אני חושש מאד לבאות,שכן אם אכן נכונה האמירה כי הכנסת היא בבואה נאמנה של בוחריה, הרי שבקצב ההתגלגלות הנוכחי, המהיר כל כך במדרון הטיפשות של אי אלו חברי כנסת, נהפוך עד מהרה למדינת כלהזוייה. (השמות, אגב, בניגוד למקובל בעניינים נפשיים שהצנעה יפה להם אינם(!)שמורים רק במערכת, אלא ידועים לכל).

אדוני היושב ראש, כנסת עצובה, עצרו בבקשה, ולו לרגע, את רכבת ההבלים הזו! אזרחי ישראל רוצים לרדת בתחנה שפויה. תודה!.

 יואב בלום,

פובליציסט, יו"ר פורום "ארץ אחרת",

חבר מרכז הליכוד, סגן יו"ר הקונגרס היהודי העולמי בישראל

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS