"150 אלף יהודים מתבוללים מדי שנה"

בדיון בכנסת בנושא ההסתדרות הציונית העולמית נחשף נתון מזעזע לפיו כ-150 אלף יהודים מתבוללים מידי שנה.ח''כ דנון קרא לממשלה לקחת אחריות לנושא עידוד העלייה.

עידן הראל ו13/02/2012

דנון.לקחת אחריות (צילום: באדיבות לבנת נזרי מלכה)

יו"ר ועדת העליה והקליטה, ח"כ דני דנון (הליכוד) קיים אמש (שני) דיון בפעילות ההסתדרות הציונית העולמית בנושאי עליה וחינוך לציונות. בדיון נכחו חברי הכנסת שלמה מולה, זאב בילסקי, רוברט טבייב ומרינה סולודקין מקדימה, וכן יעקב כ"ץ מהאיחוד הלאומי, וכן נציגי משרד הקליטה וארגוני העולים השונים.

ח"כ דנון אמר בדיון כי "150 אלף יהודים מתבוללים מדי שנה ואובדים לעם היהודי. הוועדה רתומה לפעילות ציונית למען עם ישראל ואני קורא למשרדי הממשלה להפעיל את ההסתדרות הציונית בתחומי העיסוק השונים, ולפעול לקידום ועידוד של אולפני עברית למבוגרים. בנוסף, החלטת הועדה קובעת כי על משרדי הממשלה להעביר כספים לכל הגורמים שעוסקים בעליה".

אברהם דובדבני יו"ר הנהלת ההסתדרות הציונית הדגיש כי "ההסתדרות לקחה על עצמה לעסוק בתחומי עליה, חינוך לציונות והתיישבות בתוך הקו הירוק. אין ציונות בלי עלייה ולכן אנו פועלים לעידוד העלייה לישראל מרחבי העולם ולחיזוק השפה העברית בישראל ובתפוצות. כחלק מהמשימה הציונית אנו פועלים לשימור ולהצלת השפה העברית בתפוצות מתוך אמונה כי שפה בונה זהות יהודית וציונית. כל שנה הפער הדמוגרפי בין יהודים לערבים-ישראלים, מצטמצם ב- 40,000 נפש, והאיום הדמוגרפי על אופייה של מדינת ישראל כמדינה יהודית קרוב מתמיד".

ח"כ יעקב כ"ץ (האיחוד הלאומי) טען כי בכל יום עם ישראל מאבד בין 350 ל 500 יהודים בהתבוללות. "די לדרישות "לפלפיות" ובינוניות של הסוכנות וההסתדרות הציונית", אמר. לדבריו, ראש הממשלה היה צריך להעמיד בראש סדר העדיפויות את שיבת ציון וקיבוץ הגלויות, ויש לדרוש ממנו חמישה מיליארד ₪ וללכת מקהילה לקהילה ולהביא את היהודים ארצה. חברי הכנסת מולה, בילסקי וכ"ץ קראו "להחזיר את עטרה ליושנה ולאחד את תפקיד יו"ר הסוכנות היהודית עם תפקיד יו"ר ההסתדרות הציונית", בכדי למקסם את הפעולות בנושאי עליה.

ח"כ מרינה סולודקין (קדימה) הוסיפה כי "עשרות אלפי קשישים עולים, יוצאי חבר העמים, רוצים ללמוד עברית ואין להם איפה, וחייבים לתת לכך מענה". דובדבני השיב לה כי "אנו יוצאים לפרויקט חדש בשיתוף עם הממשלה, לפתיחת תכנית לאולפני מבוגרים ברחבי הארץ".

מזכ"ל הסוכנות היהודית ג'וש שוורץ ציין כי "אנו מגבירים את המאמצים לעידוד עליה מהמערב, ונמצאים בתהליך הכשרה של כל שליחי הסוכנות להפוך לשליחי עלייה. אנו מכשירים את כל השליחים, כולל שליחי חינוך לעסוק בעלייה, ואם פעם היינו עשרות שליחי עלייה, היום אנחנו עומדים על מאות".

יו"ר המחלקה לפעילות בישראל ומאבק באנטישמיות יעקב חגואל, הוסיף כי "יצאנו בפרויקט שיעודד עליה על ידי מפגשים בין צעירים מהתפוצות לצעירים מהנגב והגליל, כדי ליצור קשר בין אישי שבסופו של תהליך, יעודד עליה".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"ח כסלו התש"פ 16.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS