בג''ץ קבע:חוק טל יבוטל

ברוב של שישה שופטים מתוך תשעה קבע בית המשפט העליון כי חוק טל יבוטל.השופט רובינשטיין:''האחיכם יבואו למלחמה ואתם תשבו פה?''. במגזר החרדי זועמים על הפסיקה.יו''ר סיעת יהדות התורה, ח''כ ישראל אייכלר אמר:''אני כופר בזכות של בג"צ לקבוע מה חוקתי ומה לא חוקתי".

עמי שרון ו22/02/2012

האחיכם יצאו למלחמה? (צילום: עמיעד טאוב)

שבוע לפני פרישתה לגמלאות הובילה נשיאת בית המשפט העליון השופטת דורית ביניש החלטה חסרת תקדים על ביטול חוק טל העוסק בסוגיית גיוס בני ישיבות וקבעה כי הכנסת לא תוכל להמשיך ולהאריך את החוק המסתיים בחודש אוגוסט הקרוב.

על פי הנתונים הגיע מספרם של מספר תלמידי הישיבות שלא שירתו שירות צבאי באמצעות חוק טל לשיא בשנת-2010 של 62,500. זאת, לעומת 57,800 בלבד ב-2009 ו-45,500 בלבד ב-2005. המדובר בתלמידי ישיבות בכל המחזורים עד גיל הפטור.

ההחלטה התקבלה ברוב של שישה שופטים מתוך תשעה ובהם השופטים הדתיים ניל הנדל ואליקים רובינשטיין שכתב כי הוא תמה:''כיצד אין משתתף כל הציבור בקרבנות הציבור?'' וציטט מדבריו של משה רבנו:''האחיכם יבואו למלחמה ואתם תשבו פה''.רובינשטיין התייחס גם ליהדות התפוצות וציין כי שם רק יחידי סגולה נמצאים באוהלה של תורה.

ההחלטה עוררה זעם רב במפלגות החרדיות.יו''ר סיעת יהדות התורה, ח"כ ישראל אייכלר הגיב בראיון למהדורה המרכזית של רדיו 'קול חי' עם נעם זיגמן על ביטול חוק טל ואמר "מה זה לא חוקתי? אין חוקה במדינת ישראל וזאת פיקציה לדבר על חוקתי או לא חוקתי, זה שקר מוסכם ואני כופר בעיקר הזכות של הבג"צ לקבוע מה חוקתי ומה לא חוקתי. הם אנשים שלא נבחרו על ידי הציבור הם מונו ממינוים פוליטים, כל השופטים בכל הדרגות נמנים על ידי וועדה יש רק פרלמנט אחד שנבחר על ידי הציבור והוא יכול לקבוע מה חוקי ומה לא חוקי".

מנגד ברך איתי בן חורין , העותר נגד חוק טל וחבר הנהלת השוויון בנטל על הפסיקה:''זה יום היסטורי ומרגש. לאחר 10 שנים של מאבק אינטנסיבי, נאמר באופן ברור שחגיגת ההשתמטות מתחילה להסתיים! עכשיו הלחץ עובר לכנסת שחייבת להחליט על חוק שירות לכולם-או שירות צבאי או שירות אזרחי ומי שנותן יותר יקבל יותר''.

ח"כ יוחנן פלסנר - יו"ר ועדת חוץ ובטחון ליישום חוק טל, ברך על החלטת בג"ץ ואמר: "זוהי החלטה היסטורית בעלת השלכות ערכיות מרחיקות לכת על החברה והמשק הישראליים. בג"ץ קבע היום כי המציאות הפסולה שהתקיימה בעשורים האחרונים לא תוכל להימשך." פלסנר הוסיף כי הוא: "קורא לראש הממשלה, כמי שהדגיש רק לאחרונה את חשיבותו של בג"ץ, להודיע לאלתר כי הוא מתכוון לאמץ את פסיקת בג"ץ ולקיים את ההחלטה במלואה. צוות ועדת חוץ ובטחון בראשותי יציג בקרוב הסדר אלטרנטיבי שישמור על 'מודל צבא העם' ועל ערך השוויון בנטל שהם כה חיוניים לחיינו בארץ הזו".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. האמת! על החרדים. כנסו!
    (22/02/2012)
    מכיון שנכתבו בתקשורת השמצות חסרות שחר, לכן צריך לדעת את כל האמת. יש שם אצל החרדים המון מיליונרים כבדים, משלמי מיסי עתק. למשל חלק גדול מסוחרי בורסת היהלומים ברמת גן חרדים. חברות כמו קרדן, איזנברג, אפריקה ישראל,ארזים, שניב, גבעות עולם, חלק ניכר מבנק דיסקונט, ועוד, ועוד, הם בבעלות אנשים המוגדרים חרדים. שגם מוסיפים רבבות מקומות עבודה לכל מדינת ישראל. גם אלו שאינם כאלו, הם הצרכנים הגדולים של המשק הישראלי. כל משפחה חרדית עם הקניות הגדולות שלה משלמת מיסים פי כמה וכמה, ממה שהיא מקבלת מהמדינה. כך שבעקיפין הם משלמי המיסים הגדולים ביותר במדינה, והמנוף הגדול המניע את הכלכלה הישראלית. גם הישיבות שלהם מביאים תרומות מליוני דולרים מחו"ל, כך שכל ישיבה וישיבה מועילה למדינה כמו יצואן גדול. יש שם אירגונים ואנשים נפלאים, המסיעים גם לכלל הציבור הישראלי ללא תמורה. כמו היועץ הרפואי המפורסם מארגון עזרא למרפא הרב אלימלך פירר, מבני ברק, הרבנית המפורסמת פועלת הישועות יפה כהן, מבני ברק, הרבי מחב"ד זצ"ל. אירגוני החסד, יד שרה, זק"א, עזר מציון, מאיר פנים, הצלה, ועוד ועוד. וזו האמת! שהתקשורת מסתירה.
יום ב', א' שבט התש"פ 27.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS