הרשות הפלסטינאית הוציאה צו הוצאה להורג כנגד רוכש בית המכפלה

מקורות בכירים חשפו לעיתון "מקור ראשון", כי הרשות הפלשתינית החליטה להוציא צו הוצאה להורג כנגד איש הקש שרכש את בית המכפלה בחברון, מוחמד אבו שהלה - הפלשתיני.

עטרת זרביב ו15/04/2012

אילוסטרציה (צילום: באדיבות אמנון שומרון)

הרשות הפלשתינית - מוציאה להורג את רוכש בית המכפלה. מקורות בכירים חשפו הבוקר בכתבה שפורסמה בעיתון"מקור ראשון", כי הרשות הפלשתינית החליטה להוציא צו הוצאה להורג כנגד איש הקש שרכש את בית המכפלה בחברון.

על פי המידע הבלעדי שהגיע לכתב אסף גיבור מוחמד אבו שהלה - הפלשתיני עבר הליך משפטי מזורז על ידי הרשות הפלשתינית שכלל 2 חקירות. בחקירה הראשונה הוא הצליח לעמוד ולא לחשוף את פרטי העסקה. בחקירה השנייה הוא נשבר והודה כי גויס למוסד ב 2006 ושהוא הופעל בעבר על ידי ישראל.

עוד מסרו המקורות כי אבו שהלה, שהיה קצין לשעבר במנגנוני הביטחון הפלשתינים, קיבל כסף עבור רכישת בית המכפלה, וביצע את הרכשה עבור הבית עבור גוף יהודי.

מקורות פלשתינים מסרו לאסף גיבור הכתב לענייני ערבים של העיתון 'מקור ראשון' כי צו ההוצאה להורג על שמו של אבו שהלה הועבר מבית המשפט למשרד יושב ראש הרשות אבו מאזן שצריך לחתום על גזר הדין מוות לפלשתיני שרכש את בית המכפלה.

יצויין כי דעותיו הפרגמטיות לכאורה של אבו מאזן ואמירותיו הפומביות בתקשורת נגד הרג אזרחים לא מנעו ממנו בעבר לחתום על צווי הוצאה להורג דומים, למרות הלחץ הבינלאומי שמופעל על הרשות הפלשתינית לחדול מחיסול משתפי פעולה עם ישראל.

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת חבר הכנסת זאב אלקין וח"כ אריה אלדד מסרו בתגובה כי: :גזר דין מוות שהטיל בימ"ש פלשתיני על אדם שכל פשעו הוא מכירת בית ליהודים בחברון, מעיד על טיבה וטבעה האנטישמי של הרש"פ. אך סמלי הוא שגז"ד זה ניתן בפתחו של השבוע בו מצוין יום השואה''.

''למעשה, גזר הדין האכזרי והגזעני הזה מעיד גם על העובדה שהבית אכן נמכר לרוכשיו היהודים. השדולה קוראת לרוה"מ לפעול בנחרצות נגד החוק הפלשתיני האנטישמי, הן באמצעות הצלת חייו של הנדון למוות, והן באמצעות החזרת הרוכשים היהודים לבית אותו רכשו כדין. כל התנהלות אחרת משמעותה הסכמה-בשתיקה של ממשלת ישראל עם "שלטון החוק" הפלשתיני האנטישמי''.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS