אלמונים ריססו כתובות נאצה בגבעת התחמושת: "גינטר גראס צדק".

אלמונים ריססו לפנות בוקר באתר גבעת התחמושת כתובות נאצה נגד הציונות כגון "גינטר גראס צדק", "הציונות אם כל חטאת" ו"ציונים עלובים", ואף ניסו לשרוף את דגל ישראל הענק המוצב במקום.בטקס לכבוד מדליקי המשואות שנערך במשכן הכנסת אמר יו"ר הכנסת: גבעת התחמושת היא אחד מסימני הגבורה של מערכות ישראל; לא נסבול וונדליזם המחלל את זכרם של הנופלים.

אייל רותם ו24/04/2012

(צילום: באדיבות אתר גבעת התחמושת)

(צילום: באדיבות אתר גבעת התחמושת)

אלמונים ריססו לפנות בוקר באתר גבעת התחמושת כתובות נאצה נגד הציונות כגון "גינטר גראס צדק", "הציונות אם כל חטאת"  ו"ציונים עלובים", ואף ניסו לשרוף את דגל ישראל הענק המוצב במקום. ראש העיר ירושלים ניר ברקת גינה את המעשה בחריפות ושלח את צוותי העיריה להסיר את כתובות הנאצה ולסייע להחזיר את האתר לקדמותו ולאפשר את קיום כל הטקסים המתוכננים בו השבוע כרגיל. תלונה הוגשה במשטרה אשר החלה בחקירת הנושא.

 מוקדם יותר פגש ריבלין משפחות חרדיות שכולות, ואמר: "יש לשקול לקיים עוד טקס מרכזי לכל אותם חללי צה"ל, ביניהם חלק מבני משפחותיכם שנפלו במערכה על הגנת המדינה, שאינם קבורים בבתי עלמין צבאיים". משפחות הנופלים אמרו לריבלין: " הציבור החרדי לא מתגאה במניות שלו בהקמת המדינה אלא מתעלם מהן. המנהיגים החרדים צריכים להנציח את הנופלים החרדים ולא לזלזל בזיכרונם של מי שלקחו חלק בהקמת המדינה; מי שלא לומד תורה חייב להתגייס, זוהי עמדת הציבור החרדי; התקשורת לא אומרת את האמת:מאז ומעולם היו חרדים בצה"ל"

 יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין,אמר בפתח הטקס לכבוד מדליקי המשואות שנערך בכנסת, כי "אם אכן יהודים השחיתו את אתר הזיכרון בגבעת התחמושת, הדבר מצער ומזעזע כפל כפליים. לא נסבול חילול זיכרונם של בנינו ובנותינו. גם אם יש בתוכנו מי שחולק על כך שמדינת ישראל היא ראשית צמיחת גאולתנו - לא נגלה שום סבלנות כלפי מעשי ונדליזם המחללים את זיכרונם של בנינו ובנותינו שנפלו על הקמתה".

 ריבלין הוסיף:"מדינת ישראל, בעצם קיומה, מעניקה עוצמה לעם היהודי בכל רחבי העולם. כל מעשה כזה של השחתת הזיכרון של חללי מערכות ישראל היא מעשה מביש כלפי העם היהודי כולו. זהו מעשה המביש ומבזה בעיקר את מעולליו".

 מוקדם יותר, נפגש יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין, בלשכתו עם משפחות חרדיות שכולות. ריבלין פנה למשפחות החרדיות ואמר: "אנשים שומרי תרי"ג מצוות ראו מחויבות לקיום המדינה, כולם יחד השתתפו במלחמה על הבית. בנו של הרב שך היה לוחם באצ"ל. הרב רביץ היה בלח"י". ריבלין אמר עוד:"יש לשקול לקיים עוד טקס מרכזי לכל אותם חללי צה"ל, ביניהם חלק מבני משפחותיכם שנפלו במערכה על הגנת המדינה, שאינם קבורים בבתי עלמין צבאיים".

בן משפחות הנופלים החרדים פנה לריבלין ואמר: "הכאב שלנו הוא בכך שהציבור החרדי לא מספיק מתגאה במניות שלו בהקמת המדינה. הילדים שלי כבר לא לומדים על מלחמת השחרור ועל מלחמת ששת הימים. אני חושב שהמנהיגים החרדים צריכים יותר להדגיש את זה ולא לזלזל בזיכרונם של אותם בחורים צעירים שלקחו חלק בהקמת המדינה ופעלו לבנייתה. למרות שהייתי חלק מתנועת הנוער של אגודת ישראל, כאשר ביקשתי מנציגי התנועה לתת ביטוי לנופלים לא התייחסו לזה כל כך. נעלבנו שככה מתייחסים אלינו. היום אגודת ישראל לא רק שלא מזכירה את הדברים האלה, אלא מתעלמת מהם".

בני המשפחות התייחסו להקצנה במגזר הכללי והחרדי ואמרו:"ההקצנה היא בשני הצדדים. צריך להדגיש שהציבור החרדי מאמין, שמי שלא לומד תורה חייב להתגייס. זוהי עמדת הציבור החרדי. בזמנו כשלמדתי בישיבת חברון, פורסם בשם ראש ישיבת מיר שמי שלא לומד ואינו מתגייס חל עליו דין "רודף". אף אחד לא אומר את האמת לציבור. העיתונות והתקשורת לא אומרים את האמת על חלק גדול שהלכו ושהולכים לצבא. מאז ומעולם היו חרדים בצה"ל".

ריבלין התייחס להקצנה בין המגזרים ואמר: "מוטלת עלינו עבודה מחייבת של ניסיון לגשר. אמנם יש בינינו מחלוקות קשות אך אנו חייבים לזכור שאנו עם אחד. אני מודה לכם על המפגש הזה. עלינו, לדעת להתאחד סביב הקורבן הכבד המשותף שלנו".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. אולי שיגיע לבריסק ואז סולוביציק ילמד איך מקבלים אדם כמוהו,
    (17/08/2015)
    אולי שיגיע לבריסק ואז סולוביציק ילמד איך מקבלים אדם כמוהו, למה ביקור ממלכתי בישיבות חרדים? כמו נשיא המדינה, שפתח הבוקר את שנת הלימודים בחינוך החרדי בביקור בתלמוד תורה 'דיברות משה' בשכונת הר נוף, ישיבת חברון וכו' אוי לאותה בושה - במקום להביא גדולי תורה מוסר וחסידות, הביאו מחללי שבת, אוכלי נבלות וטריפות ביום הכיפורים, בועלי נידות, מרבים ממזרים, "נואפים" משומדים, ערב=רב, עמלקים, שונאי הקב"ה ותורתו, "ציונים ארורים" וכו' לאן הגענו? תגידו לי, את זה מראים לילדים צעירים? במי מתגאים? במחללי שבת? באוכלי נבלות וטריפות? איך מעיזים נגד ד' ית? מי שמבקשים לחנך את ילדי ישראל החרדים להביא ביום הראשון של הלימודים דמויות של היטלר יש להם להתביש, מדובר במי שהם כל כך רחוקים מיהדות, ומשמירה על המצוות, מדובר במי שהם מחללי שבת בפרהסיא, במי שהם אוכלי נבלות וטריפות, בועלי נידות ברבים בלי שום בושה, מגייסי בני ישיבה לצבא השמד והניאוף כידוע לבית זונות הכי גדול במדינת איזראל, אותם מראים לילדים כבר ביום הראשון של החיידר? ומה יביאו לילדים בהמשך השנה כדי לקלקל אותם??????? או שמא היו צריכים להביא רבנים ואנשים חשובים צדיקים שלילדים יהיה ממי ללמוד? התירוץ היא בגלל שנציגי החרדים, ביחד עם רבניהם ומנהיגים, הם רשעים צרורים, פושעים, רוצחים, מגלים פנים בתורה שלא כהלכה, שונאי השם יתברך, שונאי הדעת, הדבר היחידי שחשוב להם היא הכסף של עוכרי ישראל הציונים החילונים. זה פני היהדות החרדית היום, שנציגים חרדים שחיים כמו בהמות, לא איכפת להם מהקב"ה ושהם עושים פשע, כמו נציגים המבקשים להתחנף לראש העיר החילוני, ולנשיא המדינה החילוני, שהביא אותם לחיידר חרדי, והרסו בכך את החינוך כבר ביום הראשון, ומי יודע מה יהי ההמשך, עד כי בסוף השנה נזכה שהילדים האלו יהיו משומדים לגמרי ח"ו, בהסכמת המנהיגים עבור "כסף השמד" רק כסף חשוב להם!!!!!! הם אינם הדמויות ממי שיש ללמוד? עדיף שילדים טהורים אינם רואים אותם כלל ולא יודעים מי הם, [הלא אסרו רבותינו להסתכל בפני אדם רשע] במיוחד בימים אלה של חודש -א-ל-ו-ל- כשנשיא המדינה הכתים את עם ישראל כולו בכתם שלא הוכח עד היום שיהודי שרף את הילד הערבי, וראש עיר י-ם שמחלל את קדושתה של ירושלים בגאוה ובשמחת הלב, בצורה הכי פרועה למשל ע"י מצעד הניאוף, וחילול שבת מתוך אכזריות, יודע רבונו ומתכון למרוד בו!!! וכו'.
יום ו', כ"ז טבת התש"פ 24.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS