משבר גבעת האולפנה:הימין נגד נתניהו

בימין חוששים כי פינוי גבעת האולפנה יוביל לגירוש אלפי יהודים מבתיהם.תושבי שכונת האולפנה:''ממשלת אהוד ברק הושיבה אותנו בשכונה האולפנה לפני 12 שנה. שכונת האולפנה לא "תועתק" גם אם היתה בנין מלגו ממש כשם שמגדלי אקירוב ואסותא לא יועתקו''.ביום רביעי יעלו חברי כנסת מהימין את ''חוק ההסדרה'' וגם בליכוד מתכוננים רבים לתמוך בהצעה. 

עמי שרון ו03/06/2012

אילוסטרציה (צילום: עמיעד טאוב)

האם מימין ובחברי הליכוד תקום לראש הממשלה אופוזיציה חזקה? כוונתו של רוה''מ לפנות את גבעת האולפנה ולהעתיקה לשטח צבאי מעוררת סערה בימים ובליכוד וחוק עוקף בג''ץ צפוי לעלות ביום רביעי הקרוב בכנסת ולזכות לתמיכתם המלאה של חברי הכנסת של ''הבית היהודי'' כולל של השר הרשקוביץ וכן של חכי''ם רבים מהליכוד.

תושבי שכונת האולפנה פרסמו  הודעה לפיה יתנגדו לכל העתקה:''ממשלת אהוד ברק הושיבה אותנו בשכונה האולפנה החל מלפני 12 שנה תוך מתן תמריצים ומענקים, משכנתאות, סלילת כבישים מדרכות וחיבור לתשתיות.כשם שבכל העולם החופשי לא הורסים שכונה גם אם מתבררת בעיה בירוקרטית במעמד הקרקע, כך לא תיהרס שכונת האולפנה ולא אלפי הבתים ביו"ש הנמצאים במעמד זהה.שכונת האולפנה לא "תועתק" גם אם היתה בנין מלגו ממש כשם שמגדלי אקירוב ואסותא לא יועתקו.תושבי השכונה מברכים את השרים וחברי הכנסת שיעבירו ברוב גדול ביום ד' את חוקי ההסדרה וימנעו בכך את הגזירה שהציבור בישראל לא יכול לעמוד בה, כפי שהצהיר רוה"מ''.

יו"ר שדולת ארץ ישראל בכנסת ח"כ זאב אלקין מהליכוד אמר כי:"החלטת רוה"מ על הריסת שכונת האולפנט בכוח היא שגיאה חמורה ביותר שמהווה הפרה בוטה של התחייבויותיו לציבור בוחריו במחנה הלאומי.רוה"מ צדק בדבריו שהריסת השכונה עלולה להוות תקדים מסוכן להרס אלפי בתים ביו"ש והיא גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה.אני קורא לכל חברי הכנסת מהמחנה הלאומי כולל השרים וסגני השרים לתמוך בחוק ההסדרה ולעצור על ידי כך ברגע האחרון את העוול הנוראי של הריסת השכונה."

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה): "לא מדובר בהריסת שכונת האולפנה בת 12 השנים, אלא במהלך דומינו שפירושו הרס תשעת אלפי בתים שנבנו כחוק ע"י ממשלת ישראל במהלך 45 השנים האחרונות על קרקעות בסטטוס דומה וזהה לשל שכונת האולפנה. מדובר על חמישית מההתיישבות ביו"ש, גירושם של 70,000 יהודים ומחיקת יישובים שלמים מעל פני האדמה, פי עשרה מגוש קטיף, מגה התנתקות. אין כל ספק שכל מי שחרד לגורלו של עם ישראל ושל הציונות ולא רוצה להיות שותף לפירוקה של מדינת ישראל, יצביע ביום ד' בעד חוקי ההסדרה אשר יעברו ברוב גדול. ברי לנו כי הדבר יהיה גם בהסכמת רוה"מ".

ח''כ זבולון אורלב הודיע כי יעלה ביום רביעי את חוק ההסדרה שיזם וכי הוא מצפה מחברי הליכוד לתמוך בחוק.

גורם בכיר במועצת יש"ע אומר הערב כי "מכבסת המלים של לשכת ראש הממשלה מטשטשת את העובדה כי בכוונת הממשלה להיכנע לדרישות השמאל הקיצוני ולהרוס כבר בחודשים הקרובים עשרות בתי יהודים ברחבי יהודה ושומרון, על אלפי הילדים המתגוררים בהם. הדרך היחידה לשים קץ למסע הרס זה, היא חקיקת חוק ההסדרה ביום ד' הקרוב, הקובע כי פיצוי בעל הקרקע הוא המענה הצודק והמוסרי, ולא הרס בתים על יושביהם. הרס הבתים אינו רק "גזירה שהציבור אינו יכול לעמוד בה", כהגדרת ראש הממשלה בעצמו, אלא גזירה שהציבור מסרב לעמוד בה ויפעל נגדה בכל כוחו".


בתנועת מטות ערים הזהירו:''מתווה נתניהו - אחיזת עיניים. משמעותו: נסיגה מ-75% מיהודה ושומרון''. במיוחד זעמו במטות ערים על טענת נתניהו בדבר "חיזוק ההתיישבות" וכינו זאת "אחיזת עיניים". "לצערנו מדובר באחיזת עיניים עצומה", אמרו במטות ערים. "נתניהו אומר שאם יפנו את השכונה בבית-אל אבל על כל בית יבנו 10 בתים במקום אחר -- יהיה בכך משום חיזוק ההתיישבות. אנו מזועזעים. תיכף הוא יגיד גם, שאם נפנה את כל היהודים בחברון ובמקום זה נבנה להם בתים בפתח-תקווה - הדבר יהווה חיזוק ההתיישבות."

בתנועת מטות ערים הזכירו, שאדמות המדינה הינם 25% לכל היותר, מאדמות יהודה ושומרון. לכן אם חס ושלום נתניהו יפנה את תושבי שכונת האולפנה לשטח הצבאי -- רק משום שהשכונה שלהם אינה על אדמות מדינה יהווה הדבר נסיגה בפועל, מבחינה משפטית, משטח עצום ביהודה ושומרון שאינו מוגדר כאדמות מדינה. "המשמעות היא שנתניהו שוקל ברגעים אלו נסיגה מ-75% מיהודה ושומרון." "המשמעות היא שנתניהו יהפוך את עצמו חלילה לאיש שמאל המבצע נסיגה עצומה בארץ ישראל", אמרו במטות ערים. "האם נתניהו עוד לא למד את הלקחים??"

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS