יאיר לפיד במתקפה על הימין הפוליטי- "הרעיון שהממשלה תחוקק חוק עוקף בג"ץמשמעותו סוף שלטון החוק"

במסגרת כנס שערכה אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית בקמפוס רחובות התייחס לפיד לסוגיית פינוי גבעת האולפנא, עתיד השטחים, שלטון החוק, המפץ הפוליטי ובעיית הפליטים ואמר "הרעיון שממשלת ישראל תחפש איך לעקוף את בג"ץ היא סוף שלטון החוק".

 

עמי שרון ו04/06/2012

(צילום: דובר יש"ע)

מייסד מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד,התייחס במסגרת מפגש עם סטודנטים אותו ארגנה אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית בקמפוס רחובות לסוגיות הבוערות על סדר היום הישראלי. לפיד התבטא בנושא פינוי גבעת האולפנא: "הרעיון שממשלת ישראל תחפש איך לעקוף את בג"ץ היא סוף שלטון החוק".

בהמשך דבריו התייחס לפיד להשקפתו על תהליך השלום ועתיד השטחים: "כולם יודעים מה יהיההפתרון הסופי בשטחים. בסופו של דבר נצטרך לפנות חלק גדול מהשטח ו-80,000 אישיצטרכו לחזור הביתה. זה יהיה קרע נורא. מדובר בטרגדיה וצריך לנהוג בה כטרגדיה אךאין ברירה". לפיד, הוסיף כי "מדינת ישראל נכשלה בפינוי גוש קטיף והמסקנההיא כי כל אדם שיעזוב יצטרך לקבל צ'ק גדול שיאפשר לו לבנות לעצמו עתיד בכוחות עצמו"וכן כי " מדובר יהיה במבחן גדול לריבונות הישראלית" .

בהקשרשל המשא ומתן הפלסטיני גורס לפיד כי "מדינת ישראל איננה עושה את המינימוםשהוא לשבת למשא ומתן" עם זאת, לפיד טוען כי " ההוכחות האחרונות הןשהפלסטינים לא בשלים לשלום. ברגע שאחרי ההתנתקות הם בנו במקום בתי ספר בתי חרושתלטילים של הג'יהאד האיסלאמי אבל הבעיה לא הולכת להעלם. שלושה מליון פלסטינים לאיעלמו ואנחנו צריכים להיות שם ליום שבו הם יהיו מוכנים לדבר שלום".

בנושא בעיית הפליטים מאפריקה, ציין לפיד:"המסתננים אינם מקשה אחת, ישנם את פליטי דרפור שהם בדומה לפליטי שואה.אנוצריכים למצוא דרך לתפוס את מהגרי העבודה לשים אותם במחנה מעצר ולגרש אותם".הוא הוסיף כי "כרגע אין לממשלה שום מדיניות קוהרנטית שאוכל לבקר כאופוזיציהפרט להצהרות של מירי רגב, יש להתחיל מדיניות של החזרה איטית של מהגרי העבודה תוךהקפדה על החוק הבינלאומי".

בנושא המפץ הפוליטי ציין לפיד: "לדעתיקדימה תיבלע בתוך הליכוד והבחירות הבאות יתקיימו לפני המועד לדעתי". לפיד אףהטיח ביקורת קשה בנושא כמות השרים בממשלה והתחייב כי לא יקח תפקיד שר שאיננו הולםאת כישורי. במסגרת זו ציין לפיד כי "לא אהיה שר בריאות ולא אהיה שר ביטחון.אשאיר זאת לאנשים מתאימים יותר".

לפיד אף התייחס בדבריו לסוגית השיוויון בנטל,מתן זכויות לקהילה הגאה, השחיתות במערכת הפוליטית, השחיתות בתפקוד חברי הכנסתהערבים ושינוי שיטת המשטר הנדרשת.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', א' שבט התש"פ 27.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS