תחרות הכליזמר המצטיין

אליעזר שפר שימש כשופט בתחרות הכלייזמרים של תל אביב והתרגש לצפות בהופעות של נגני הנשמה היהודית בטבורה של העיר הלבנה.

אליעזר שפר ו28/06/2012

המקום הראשון- גולן (צילום: באדיבות אליעזר שפר)

הכלייזמרים הירושלמים- מקום שני (צילום: באדיבות אליעזר שפר)

הר' שמואל גפן, המוכר היטב לרבים כבעל חסדים טובים ומשרת בנאמנות את תושבי העיר תל-אביב כולם, יזם אשתקד את תחרות הכליזמר המצטיין ואירגן גם השנה את האירוע התרבותי הנדיר בתיאטרון גשר שברחוב ירושלים ביפו, תחת הכותרת הראשון בניגון בהנחייתו המעולה של שאול מייזליש ובניהולו המוסיקלי של חנן בר סלע, כאשר שמואל דגניה מפקח ומנהל את האירוע, שהיה בו שילוב של כליזמרים עם הופעה בידורית מעולה של השחקן מוטי גלעדי.

כחבר בצוות השופטים, אני מעיד שהתלבטנו מאוד לגבי הראויים לפרס הראשון, השני והשלישי, ולאחר שקלול תוצאות ההצבעה של כל המשתתפים יחדיו עם הזוכים עפ"י הניקוד של השופטים נבחרו:

מקום ראשון:

קרן גולן - שם היצירה: קונצמן כליזמר

קרן גולן - חליל צד, כלי הקשה - אבירם גזית, גיטרה - עתני אורון, קונטרבס - שי אורן. "היצירה נכתבה במיוחד לכתוב התחרות ומוקדשת למורי לחלילן רפאל רומן קונצמן ז"ל ממנו קיבלתי רבות כחלילנית בפרט וכמוסיקאית בכלל".

הערה אישית: רומן קונצמן ז"ל - נגן חליל צד מהשורה הראשונה, התחבב עלינו מאוד בכנסי הכליזמרים בניצוח של מוסא ברלין באלקנה.

מקום שני:

הכליזמרים הירושלמים - שם היצירה - "המנון הכליזמרים" . הכליזמרים הירושלמיים משחזרים ומפיצים את הניגון והריקוד היהודי מהדורות הקודמים ומשלבים גם ריקודים חסידיים ואקרובאטיקה קרקסית.את ההופעה של הכליזמרים הירושלמים פתח אברום לייב בורשטיין, העומד בראש אגודת הכליזמרים הירושלמיים.

 מקום שלישי:

אודיה ברקן - אודיה חליל (אלחוטי), מולה סייביץ (קלידים), פפו לוי (תופים), אריה ברקוביץ (בס). שם היצירה - ניגון "היהודי הנודד" - ניגון המבוסס על מוטיבים מתוך מס' ניגונים של כליזמרים בני זמננו.

ואני בחרתי מעל המקום הראשון את ידידי שמואל גפן, שמצליח להביא ניחוח של כליזמר יהודי לשדרות ירושלים ביפו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', כ"ו שבט התש"פ 21.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS