השר הרשקוביץ: ללא חלופה לחוק טל השירות האזרחי-לאומי לחרדים בסכנה

השר הממונה על מינהלת השירות האזרחי-לאומי, יו"ר הבית היהודי, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ הודיע בישיבת הממשלה כי על סמך חוות דעת משפטית של מינהלת השירות האזרחי-לאומי, לא ניתן יהיה להמשיך במסלול השירות האזרחי-לאומי לחרדים, אלא אם יגובש חוק שיחליף את חוק טל תוך שבוע.

אייל רותם ו23/07/2012

(צילום: יהושע מור יוסף יחסי ציבור)

 לדברי הרב פרופ' הרשקוביץ בנוגע לחלופה לחוק טל "המשמעות היא הפסקת שירותם של אלפיים חרדים והפסקת גיוס מתנדבים חרדים נוספים. הדבר יעצור את התנופה שהצלחנו להשיג בעמל רב, תוך שינוי דעת הקהל ברחוב החרדי. עלינו למצוא פתרון בהול תוך שבוע".

בחוות הדעת המשפטית שהוגשה לשר הרשקוביץ על ידי מינהלת השירות האזרחי-לאומי נכתב:"השירות האזרחי לתלמידי הישיבות הוקם מכוחו של סעיף 6 לחוק טל. סעיף זה קובע את העקרונות המרכזיים : ההפנייה מהצבא, אורך תקופת השירות, תחומי השירות ועוד.במידה וחוק טל אכן יפקע ללא הסדר חלופי יישמט הבסיס החוקי לשירות האזרחי והוא למעשה לא יהיה קיים יותר במסגרת החוק. מדובר במציאות שתשפיע באופן קשה על אינטרסים של הרבה גורמים: הן המשרתים כעת, הן אלו שמחכים להתחיל לשרת, הן הגופים המפעילים את המתנדבים והן הלקוחות של גופים מפעילים אלו שנהנים מהשירות האזרחי של המתנדבים.

במידה וכך יקרה כמובן שכל הגורמים ייפגעו: הנפגעים הראשיים יהיו כמובן המשרתים עצמם. מדובר בבחורים שהופנו על-ידי הצבא אל השירות האזרחי. הם החלו בשירותם מתוך מטרה לסיים את תקופת השירות ולקבל פטור מהצבא. נפגעים נוספים יהיו הגופים המפעילים. מדובר במאות גופים שמפעילים במסגרתם את המשרתים ומסתמכים על שירותם. ניקח לדוגמא גופים כמו מד"א, המשרד לאזרחים ותיקים, יד שרה ועוד גופים רבים. גופים אלו הסתמכו על השירות של המשרתים ואם השירות ייפסק בבת אחת הפעילות שלהם בהחלט עלולה להיפגע. בנוסף, יש להתייחס גם ללקוחות של הגופים המפעילים הנהנים מהשירות של המשרתים באופן ישיר או עקיף. ניתן לקחת לדוגמא את הנערים שיש להם חונך מהשירות האזרחי, הקשישים שנהנים מהמשרתים בפרוייקט "והדרת" של המשרד לאזרחים ותיקים, החולים שנעזרים במשרתים במסגרת עמותות שונות ועוד. אין ספק שבמידה ותהיה הפסקה פתאומית של השירות כל הגורמים הללו ייפגעו מכך באופן מיידי".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS