הרב ד"ר דני טרופר:הגיע הזמן שהאיחוד הלאומי יתפקד ויתאחד

בישיבת בני עקיבא אור עציון שבמרכז שפירא התקיים כנס אותו ארגנו צעירי הבית היהודי, ובמסגרתו הגיעו המתמודדים על הנהגת המפלגה ועל רשימתה לכנסת לדון באתגרים ולהציג את דעותיהם בנושאים העומדים על סדר היום הציבורי.

אייל רותם ו26/07/2012

(צילום: באדיבות דוברות צעירי הבית היהודי)

יו"ר ועדת המפקד של הבית היהודי- מפד"ל, ד"ר דני טרופר, פנה לחברי הכנסת של האיחוד הלאומי, יעקב כץ (כצל'ה) ואורי אריאל בבקשה שיתפקדו ויתמודדו במפקד הציונות הדתית ויביאו בכך לאיחוד המפלגות. ד"ר טרופר אמר את הדברים בעקבות קמפיין שמפלגת האיחוד הלאומי מריצה  בקריאה לאיחוד המפלגות.

 ד"ר טרופר מסביר כי לראשונה בתולדות הציונות הדתית מתקיימים פריימריס הן לראשות הרשימה לכנסת והן למקום ברשימה. "סוף סוף נמצאה הדרך האמיתית, השוויונית, הייצוגית והמנצחת, להשגת אחדות אמיתית ומצליחה בציבור הציוני דתי והיא הפריימריס הפתוחים. שיטה זו מבטיחה הזדמנות לכל אחד ובונה ייצוג ראוי לכל חלק בפסיפס המרהיב של הציונות הדתית", אמר טרופר.

 ד"ר טרופר הביע שביעות רצון רבה מהיקף ההתפקדות והעניין שהמפקד זוכה להם עד כה. "העובדה שיש מספר מועמדים שמתמודדים לראשות הרשימה ועוד מועמדות ומועמדים רבים למקום ברשימת הציונות הדתית לכנסת, מוכיחה שהציבור הציוני דתי מתגייס לתהליך ומאמין בהצלחתו. אני חושב שהגיע הזמן שהאיחוד הלאומי לא ישב מנגד וישמיע קריאות לאחדות. הגיע הזמן שהם יעשו מעשה. הפריימיס פתוחים לכל מי שמזדהה עם עקרונות הציונות הדתית ואין ספק שחברי הכנסת יעקב כץ כצלה ואורי אריאל מאמינים בעקרונות הציונות הדתית וראויים לייצגו ולכן אני קורא להם: מקומכם אתנו במפקד הציונות הדתית בואו והעמידו עצמכם לאמון הציבור", חתם טרופר את דבריו.  

 באירוע השתתפו כל המועמדים הבולטים בפריימריס הקרבים- שר המדע הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, ח"כ זבולון אורלב, ח"כ אורי אורבך, נפתלי בנט, איילת שקד, יוני שטבון, עמיעד טאוב, גילה פינקלשטיין, שולי מועלם, הרב דורון דנינו ומוטי יוגב.

 בקהל ישבו צעירים רבים, חלקם חברי צעירי הבית היהודי ואחרים תושבי הסביבה ואנשי הגרעין התורני בשדרות שהוזמנו לאירוע. הם זכו לשמוע את המתמודדים מציגים את משנתם במגוון רחב של נושאים כשכולם קוראים לדבר החשוב ביותר- אחדות במחנה הציוני דתי.

בהמשך נערך פאנל בין הצעירים המתמודדים על מקום ברשימה הקרובה לכנסת יוני שטבון לשעבר יו''ר תנועת רעננים ועמיעד טאוב לשעבר יו''ר אגודת הסטודנטים בבר אילן, בהנחיית מוטי יוגב.

השניים נשאלו שאלות בנושאי אקטואליה וצעירים ובין היתר על נושאי חוק טל והמחאה החברתית. טאוב ביקש לציין כי בניגוד לעבר בינינו המתמודדים הצעירים יש הסכמה על קיום הליך דמוקרטי אידיאולוגי נקי וחברי מתוך ראייה של טובת הציונות הדתית.

 בדבריו ציין טאוב כי על מפלגת הבית היהודי להניף את הדגל החברתי של דאגה לפריפריה ולשכבות המוחלשות, וכי " לכאורה הייתה הציונות הדתית שמאז ומתמיד הניפה דגלים חברתיים הלכה למעשה צריכה להתייצב בראש המחאה החברתית שכן אך טבעי הוא שהסרוגים הגדלים על ערוגה חינוכית הרואה ערך אדיר בתרומה לחברה ופועלים מזה שנים לתקן עוולות ולקדם שוויון הזדמנויות יצטרפו למחאה. מה גם שהמדובר במגזר המהווה חלק ממעמד הביניים הנושא בנטל המס על כל הקשיים הכרוכים בכך החל ממצוקת הדיור דרך קשיי הזוגות הצעירים וכלה ביוקר המחיה. אבל וזה אבל גדול כאשר המחאה נכבשת על ידי השמאל הקיצוני ואנשי חד''ש במטרה להפיל ממשלה מכהנת ותנועות ציוניות כמו ''אם תרצו'' מגורשות מההפגנות הציבור הדתי לאומי לא יכול להצטרף למחאה בלב שלם ובכך איבדה המחאה את יכולתה לאחד את חלקי החברה ולהביא לבשורות אמיתיות לאזרחי המדינה וחבל.

ביחס לסוגיית השוויון הנטל וגיוס חרדים אמר טאוב כי הנושא הינו פופוליסטי וכי נכון להיום הצבא אינו ערוך לגייס את כל החרדים, וכי יש לעשות את העניין בהדרגה בהתאם להליך שהחל בנח''ל החרדי ובחיל האוויר. "הציונות הדתית הוכיחה שהיא יודעת לשלב ספרא וסייפא ודווקא היא צריכה ליצור גשר המשלב בין המגזרים. הצבא צריך לכלול במסגרת השירות הכנה של הציבור החרדי לחיים. ואם כבר מדברים על שוויון בנטל, מבחינתי בת שירות לאומי שאוספת חיתולים של קשישים או חונכת ילדים עם פיגור שכלי עושה לא פחות מג'ובניק שיושב בסושיה כל היום".

יוני שטבון אמר בפאנל כי:"אסור לנו לקפל דגלים. עם ישראל זהו המאבק החברתי , תורת ישראל זוהי זהותה היהודית של המדינה, וארץ ישראל זהו מפעל ההתיישבות האדיר שהציונות הדתית הקימה. יחד עם זאת, מי שמבקש להגיע להנהגה חייב להוביל ולהציג עמדה בכל התחומים". שטבון הדגיש שע"פ היהדות המבנה הכלכלי במדינת ישראל יסודו בכלכלה חופשית, עם מערכת איזונים והתערבות סדורה של המדינה. תפקיד המדינה למנוע כשלי שוק, ליצור שיוון הזדמנויות''.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. "הבית היהודי האיחוד הלאומי" טב שר[ו]צים ביחד ורק ביחד":
    (29/07/2012)
    ב"ה הפתגם אומר הרבה מושלים רעים נבחרו על ידי בוחרים טובים שלא הלכו להצביע. והשאלה מדוע הבוחרים טובים אכן לא הלכו להצביע? כי המעומדים של הרשימה שלה הם מצביעים, מחפשים את טובת עצמם בלבד, ולא את טובת המצביעים, ולא את טובת הרשימה שבה הם מתמודדים, לכן הם לא מצביעים. "טב שרצים ביחד": אחדות, ואחדות, ורק אחדות. אסור לנו להעלם כמו שנעלמה התחיה, בבחירות תשנ"ב 1992בגלל שלא רצתה להתאחד עם מולדת, אמנם הכל היה משיקולים אדיאולגים טהורים, אבל שמחפשים את טובת הכלל אין כאן מקומם. ומי יודע אם הם סוף כל סוף היו מתאחדים, היינו יכולים לחסוך את הסכמי אוסלו, ואת ההיתנקות וכ"ו ה"י, לא תקום פעמיים צרה. מי יתכופף למי לא משנה, העיקר הבית היהודי האיחוד הלאומי יחד: "הבית היהודי האיחוד הלאומי" "טוב שרוצים ביחד ורק ביחד": שבח8323
  2. איילת שקד כן, ואלדד ובן ארי לא???
    (02/09/2012)
    אין אחד בציבור הדתי לאומי שהוא חברתי כמו הרב כהנא.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS